News Portal

 • लमजुङ जिल्ला सामुदायिक अस्पतालमा बिरामीको चाप बढ्यो

  ५३५ पटक

  लमजुङ, २९ साउन । मौसममा आएको परिवर्तनसँगै लमजुङ जिल्ला सामुदायिक अस्पतालमा बिरामीको चाप बढेको छ । पछिल्ला केही दिनयतादेखि लमजुङ जिल्ला सामुदायिक अस्पतालमा ज्वरो र टाइफाइडका बिरामी बढेका छन् ।

  रुघाखोकी, ज्वरो, दम, निमोनिया, झाडापखला, टाइफाइडजस्ता रोगका बिरामीको संख्या बढेको अस्पताल प्रमुख हेमन्त श्रेष्ठले बताए । बर्खाको समयमा विशेषगरी पिउने पानीमा हुने प्रदूषणका कारण बिरामीको संख्यामा वृद्धि भएको अस्पतालले जनाएको छ । दूषित पानी र विभिन्न कारणले समस्या भएकाहरू उपचारका लागि अस्पताल आएका हुन् ।

  दैनिक दुई सय बिरामी उपचारका लागि अस्पताल आउँछन्
  लकडाउनको समयमा दैनिक ६०–७० जना बिरामी आउने अस्पतालमा अहिले दैनिक दुई सयभन्दा बढी बिरामी उपचारका लागि आएको अस्पतालका प्रमुख श्रेष्ठले बताए । लमजुङ जिल्ला सामुदायिक अस्पतालबाहेक जिल्लाका अन्य अस्पतालहरूमा पनि बिरामीको चाप बढेको छ ।

  अन्य अस्पतालहरूमा पनि सोही प्रकृतिका समस्या भएका बिरामीहरूको चाप बढेको हो । चिकित्सकहरूले मौसममा परिवर्तन आइरहेको समयमा खानपान र सरसफाइमा ध्यान नदिँदा बिरामीको संख्या बढेको बताएका छन् । जिल्ला सामुदायिक अस्पताल लमजुङका मेडिकल अफिसर डाक्टर दया पन्तले उपचारका लागि दैनिक दुई सयभन्दा बढी बिरामी आएको बताइन् ।

  उनका अनुसार ७० देखि ८० जना बिरामी मौसमी संक्रमणबाट प्रभावित छन् । बालबालिका र वृद्धवृद्धा बढी प्रभावित रहेको चिकित्सकहरूले बताएका छन् । वृद्धवृद्धा र बालबालिकाको रोगसँग लड्ने प्रतिरोधात्मक क्षमता कमजोर हुने भएकाले उनीहरूमा छिट्टै संक्रमण हुने अस्पतालका मेडिकल अफिसर पन्तले बताइन् ।

  बालबालिकामा सुक्खा खोकी लाग्ने, श्वासप्रश्वाससम्बन्धी समस्या बढी देखिएको डा. पन्तले बताइन् । त्यस्तै अस्पतालमा ६० देखि ७० वर्ष माथिका वृद्धवृद्धाहरूमा दम, छाती दुख्ने र झाडापखालाका समस्या देखिएको अस्पतालले जनाएको छ । नयाँ पत्रिकाबाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सभामुखको पहलपछि सरकारी तलब भत्ता सरकारी बैंकबाट

  अब सांसदले तलबभत्ता सरकारी बैंकबाट पाउने भएका छन् । संसद सचिवालयले केही महिनायता पहल गरेर...

  नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश

  नेपालका ८ युवा नर्वे सेनामा भर्ती भएका छन् । नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश यो...

  पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ, भक्तपुरका निवर्तमान कोषाध्यक्ष एवं श्रमजिवी पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक परेको छ ।...

  मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण...

  शिरमा देश र मनमा मधेश : प्रदेश प्रमुख अहिराजका १२ काम

  rajesh ahiraj

  प्रदेश २ का प्रदेश प्रमुख डा.राजेश अहिराजले शिरमा देश र मनमा मधेश राखेर काम गरिरहेको...