News Portal

 • लमजुङ जिल्ला सामुदायिक अस्पतालमा बिरामीको चाप बढ्यो

  १०८९ पटक

  लमजुङ, २९ साउन । मौसममा आएको परिवर्तनसँगै लमजुङ जिल्ला सामुदायिक अस्पतालमा बिरामीको चाप बढेको छ । पछिल्ला केही दिनयतादेखि लमजुङ जिल्ला सामुदायिक अस्पतालमा ज्वरो र टाइफाइडका बिरामी बढेका छन् ।

  रुघाखोकी, ज्वरो, दम, निमोनिया, झाडापखला, टाइफाइडजस्ता रोगका बिरामीको संख्या बढेको अस्पताल प्रमुख हेमन्त श्रेष्ठले बताए । बर्खाको समयमा विशेषगरी पिउने पानीमा हुने प्रदूषणका कारण बिरामीको संख्यामा वृद्धि भएको अस्पतालले जनाएको छ । दूषित पानी र विभिन्न कारणले समस्या भएकाहरू उपचारका लागि अस्पताल आएका हुन् ।

  दैनिक दुई सय बिरामी उपचारका लागि अस्पताल आउँछन्
  लकडाउनको समयमा दैनिक ६०–७० जना बिरामी आउने अस्पतालमा अहिले दैनिक दुई सयभन्दा बढी बिरामी उपचारका लागि आएको अस्पतालका प्रमुख श्रेष्ठले बताए । लमजुङ जिल्ला सामुदायिक अस्पतालबाहेक जिल्लाका अन्य अस्पतालहरूमा पनि बिरामीको चाप बढेको छ ।

  अन्य अस्पतालहरूमा पनि सोही प्रकृतिका समस्या भएका बिरामीहरूको चाप बढेको हो । चिकित्सकहरूले मौसममा परिवर्तन आइरहेको समयमा खानपान र सरसफाइमा ध्यान नदिँदा बिरामीको संख्या बढेको बताएका छन् । जिल्ला सामुदायिक अस्पताल लमजुङका मेडिकल अफिसर डाक्टर दया पन्तले उपचारका लागि दैनिक दुई सयभन्दा बढी बिरामी आएको बताइन् ।

  उनका अनुसार ७० देखि ८० जना बिरामी मौसमी संक्रमणबाट प्रभावित छन् । बालबालिका र वृद्धवृद्धा बढी प्रभावित रहेको चिकित्सकहरूले बताएका छन् । वृद्धवृद्धा र बालबालिकाको रोगसँग लड्ने प्रतिरोधात्मक क्षमता कमजोर हुने भएकाले उनीहरूमा छिट्टै संक्रमण हुने अस्पतालका मेडिकल अफिसर पन्तले बताइन् ।

  बालबालिकामा सुक्खा खोकी लाग्ने, श्वासप्रश्वाससम्बन्धी समस्या बढी देखिएको डा. पन्तले बताइन् । त्यस्तै अस्पतालमा ६० देखि ७० वर्ष माथिका वृद्धवृद्धाहरूमा दम, छाती दुख्ने र झाडापखालाका समस्या देखिएको अस्पतालले जनाएको छ । नयाँ पत्रिकाबाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...