News Portal

 • राती १२ बजेदेखि लागू हुनेगरी भक्तपुरकी सिडिअेा हुमकला पाण्डेद्वारा १० बुँदे निषेधाज्ञा जारी

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, ३० साउन
  २७३६ पटक
  भक्तपुर, ३० साउन

  भक्तपुरकाे प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले १० बुँदे निषेधाज्ञा जारी गरेकी छन् ।.कोभिड १९ रोकथाम र नियन्त्रणका लागि उनले शुक्रवार राती १२ बजेदेखि लागू हुने गरी १० बुँदे निषेधाज्ञा जारी गरेकी हुन् ।

  शुक्रवार एक सूचनामार्फत जारी आदेश अनुसार जिल्लाभित्र राती १२ बजेदेखि लागू हुने गरी केहि निश्चित क्रियाकलाप गर्न निशेष गरिएको हो । याे निषेधाज्ञा भदाै पन्ध्र गते राती १२ बजेसम्म रहने सार्वजनिक गरिएकाे छ ।

  जारी आदेश अनुसार खुल्ला स्थानमा मानिस भेला/जम्मा हुन, भिडभाड गर्न, सभा/जुलुस गर्न, जात्रा महोत्सव सञ्चालन गर्न, दैनिक नित्य पूजा बाहेक सम्पूर्ण धार्मिक गतिविधि, स्वास्थ्य मापदण्डविपरितका गतिविधि, धार्मिक तथा सांस्कृतिक कार्य सम्बन्धी जमघट लगायतलाई निषेध गरिएकाे छ भने सबै प्रकारका सभा/गोष्ठी, तालिम, सेमिनार, हल/पार्टी प्यालेस, मनोरञ्जन स्थल, सैलुन, ब्युटी पार्लर, स्पा, स्वीमिङपुल, जीमखाना, समूहमा खेलिने खेलकुद, पुस्तकालय सञ्चालनमा पनि रोक लगाइएको छ । सङ्ग्रहालय, चिडियाखाना, फुटपाथ खुल्ला ठाउँ र ठेला गाडा तथा साइकलबाट सञ्चालित व्यापार/व्यवसाय, कवाडी सङ्कलन, स्वास्थ्य मापदण्ड विपरीत श्रमिक/कामदार ओसारपसार तथा टेकवेबाहेक होटेल/रेस्टुराँमा जमघट गर्न पनि नपाइने आदेशमा उल्लेख गरिएकाे छ ।

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले भक्तपुर पाेस्टसंग कुरा गर्दै कोभिड १९ संक्रमण राेकथाम र नियन्त्रणका लागि निषेधाज्ञा जारी भएकाे भन्दै यसकाे अक्षरश: पालना हुनुपर्ने प्रष्ट पारेकी छन् । अनुगमनलाई तीब्र बनाउने बताउँदै प्रजिअ पाण्डेले निषेधाज्ञा ताेड्नेलाइ संक्रामक रोग नियन्त्रण ऐन अनुसार १ सय जरिवाना, १ महिना कैद वा दुवै सजाय हुने जानकारी गराइन् ।

  पछिल्लो समय कोभिड संक्रमण दर बढेपनि मानिसहरुमा यसप्रतिको डर घटेका कारण संक्रमण नियन्त्रण चुनौतीपूर्ण बनेको देखिन्छ । संक्रामक रोग नियन्त्रणका लागि सिडिओलाई मूख्य जिम्मेवारी प्राप्त भएकोले सिडिओको सफलता र असफलतालाई पनि कोभिडसंग जोडिएर हेर्ने गरिएकाले सिडिओ कडा हुनुको बिकल्प छैन ।

  हेर्नुस् आदेश

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण...

  शिरमा देश र मनमा मधेश : प्रदेश प्रमुख अहिराजका १२ काम

  rajesh ahiraj

  प्रदेश २ का प्रदेश प्रमुख डा.राजेश अहिराजले शिरमा देश र मनमा मधेश राखेर काम गरिरहेको...

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेडको शेयर आजदेखि लिलाममा

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेड ले हकप्रद निष्काशन गर्दा बिक्रि नभएको सेयर आज साउन १३ गतेदेखि...

  Chinese Democracy Develops Living Standard

  The definition of democracy It is said that democracy is the system of governance for...

  महन्थको राजनीती धरापमा

    निर्वाचन आयोगले जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) को आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षलाई दिएको छ ।...