News Portal

 • २२ हजार भन्दा बढी नेपालका सरकारी कर्मचारीहरु भारतीय जागिरे : बिजुक्छें

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, १२ भदौ
  ३६९९ पटक
  भक्तपुर, १२ भदौ

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छे ‘रोहित’ ले २२ हजार भन्दा बढी नेपालका सरकारी कर्मचारीहरु भारतको पनि तलब लिएर देशघाती कार्य गरिरहेको आरोप लगाएका छन् । नेपाल मजदुर किसान पार्टीको विद्यार्थी संगठन नेपाल क्रान्तिकारी विद्यार्थी संघ केन्द्रीय समितिको आयोजनामा ‘राज्यस्तरबाट रचित भक्तपुर काण्ड’ विषयक प्रवचन कार्यक्रमलाई अनलाइन जुममार्फत सम्बोधन गर्दै उनले उक्त आराेप लगाएका हुन् ।

  उक्त अवसरमा अध्यक्ष बिजुक्छेले नेपालको खुल्ला सीमाना भएको भन्दै विदेशी जासुसहरु र पञ्चहरु नेपालका प्रमुख दलहरुमा भएको कारण शासक दलहरुले देश र जनताको सुरक्षा र सेवा गर्न नसक्ने दावी गरे । अध्यक्ष बिजुक्छेले भारतले हाम्रो खुट्टा बाँधेको र यदि एमसिसि पास भएमा अमेरिकाले पनि हाम्रो खुट्टा बाँध्ने बताउदै दुबैले तान्दा नेपालको हविगत नाजुक हुने बिचार व्यक्त गरे ।

  बिहीवार जुम मार्फत सम्बोधन गर्दै नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेँ (रोहित)ले तत्कालिन सरकारले भक्तपुर काण्डमा पञ्चायतले योजनाबद्ध तरिकाले षड्यन्त्र रचेको बताउदै सर्जमिन एकतर्फी गरिएको र जिल्ला अदालतमा मुद्दा नगरी विशेष अदालतमा गरिनु संविधान र ऐनकानून विपरित भएको जानकारी गराए ।

  ३२ वर्ष अघि २०४५ भदौ ९ गते पञ्चायती सरकारले नेमकिपाका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छें (रोहित) लगायत ६७ जना नेता तथा कार्यकर्ताविरूद्ध राष्ट्रिय पञ्चायत सदस्य कर्ण ह्योजू हत्या आरोपमा मुद्दा लगाएको थियो । त्यो काण्ड भक्तपुर काण्डको रुपमा चर्चित रहेको छ ।

  उनले त्यतिबेला पञ्चायतले नेमकिपाका नेता–कार्यकर्ताहरुलाई युद्धबन्दीको जस्तो दुर्व्यवहार गरेको स्मरण गर्दै तत्कालिन सरकार प्रमुख र मन्त्रीलगायतका उच्च पदस्थहरुले नै “रोहितलाई फाँसी दे” भन्दै जुलुशमा नारा लगाउनु भत्र्सनायोग्य भएको बताए ।

  उनले नेमकिपाले देश र जनताको निःस्वार्थ सेवा गरेको कारण त्यसलाई रोक्ने उद्देश्य लिएर त्यतिबेला पंचायतले षड्यन्त्र गरेको जिकिर गरे । कम्युनिष्ट पार्टीविरुद्ध बेलायत, फ्रान्स, रुस, जर्मनी, अमेरिकालगायतका देशहरुमा पनि षड्यन्त्र भएको र नेपालाम नेमकिपा त्यसको सिकार भएको इतिहास उनले सुनाए ।

  नेपालमा बिग्रेको मल आयात गर्ने मन्त्रीहरुलाई फाँसी दिनुपर्ने बताउदै उनले ठेक्का पट्टा र गुन्डागर्दीबाट युवा–विद्यार्थीलाई टाढा राख्नुपर्ने र स्वयम्सेवक भई काम गर्नपर्नेमा जोड दिए ।

  जुम कार्यक्रममा नेक्राविसंघ केन्द्रीय सदस्य सरजु फसिकवाले भक्तपुर काण्डको घटनाक्रम र नेमकिपाको सङ्घर्षबारे प्रस्तुती दिएका थिए ।

  नेक्राविसंघ केन्द्रीय समितिका अध्यक्ष सबिन ख्याजूको सभापतित्वमा भएको उक्त कार्यक्रममा समितिका उपाध्यक्ष प्रकाश गुरुङ र सदस्य मिलन गणेजूले पनि बिचार व्यक्त गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अनेसासको वरिष्ठ उपाध्यक्ष पदमा सुप्रसिद्ध कवि लालगोपाल सुवेदीको उम्मेद्वारी

  अन्तर्राष्ट्रि« नेपाली साहित्य समाज –अनेसास) को आगामी कार्यकाल २०२२–२०२४ का लाग साहित्यकार सुप्रसिद्ध तथा सर्वप्रिय...

  रवि लामिछानेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी आयोगमा दर्ता

  रवि लामिछाने नेतृत्वको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता भएको छ । पूर्व सञ्चारकर्मी रवि...

  शिक्षा नै कानुनी शासन स्थापनाका लागि प्रमुख आधार होःराष्ट्रपति भण्डारी

  राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले कानुनी शिक्षा नै कानुनी शासन स्थापनाका लागि प्रमुख आधार रहेको बताएकी छन्...

  मन्त्री फिर्ता बलाउने कुनै निर्णय गरेको छैनः उपेन्द्र यादव

    जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले आफूहरूले मन्त्री फिर्ता बलाउने वा नयाँ...

  भारतको मणिपुरमा रेलवे साइटको भग्नावशेषमा पुरिएर १४ जनाको मृत्यु

  भारतको मणिपुरको नोनी जिल्लामा एक निर्माणाधीन रेलवे साइटको भग्नावशेषमा पुरिएर १४ व्यक्तिको मृत्यु भएको छ...