News Portal

 • भक्तपुर अस्पतालको आइसोलेसनबाट ७ दिनमै ७ जना काेराेना संक्रमित डिस्चार्ज

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, १२ भदाै
  ६३६ पटक
  भक्तपुर, १२ भदाै

  भक्तपुरमा ७ जना संक्रमितले कोभिड १९ माथि बिजय प्राप्त गरेका छन् । भक्तपुर अस्पतालद्वारा दुधपाटीस्थित कोभिड ब्लक र खरिपाटीस्थित नेपाल विद्युत प्राधिकरणको तालीम केन्द्रमा संचालित आइसोलेसन सेन्टरबाट ७ जना कोरोना संक्रमित निको भएका हुन् ।

  अस्पतालको आइसोलेसनबाट एकजना भारतीय नागरिक, एक काठमाडौंबासी तथा पाँचजना स्थानीयले कोभिड १९ माथि बिजय प्राप्त गरेका हुन् । सन्चो भएपछि उनीहरुलाई बिहीवार साँझ डिस्चार्ज गरिएको अस्पताल व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष मिलन सुवालले बताए ।

  आइसोलेसनमा बसेको ७ दिनमै ७ जनाले कोभिड १९ लाई जितेका हुन् । दुधपाटीबाट ४ र खरिपाटीबाट ३ जनाले कोभिड १९ लाई जितेका हुन् । कोभिड १९ माथि विजय प्रात गर्नेमा भक्तपुर नगरपालिका घर भएका ४ जना र सूर्यविनायक बस्ने १ जना छन् । त्यसैगरी करिब ४० वर्षीय एक भारतीय नागरिक समेत कोरोना मुक्त भएका छन् भने कोटेश्वरकी एक ३४ वर्षिया महिलाले पनि कोभिड १९ माथि विजय प्राप्त गरेकी छन् ।यसरी कोभिड लाई जित्नेमा २३ वर्ष देखि ४७ वर्ष सम्मका मानिसहरु छन् । जसमा दुईजना महिला हुन् ।

  अध्यक्ष सुवालका अनुसार भक्तपुर अस्पतालले ओपिडी सेवा बन्द गरी अस्पताललाई कोभिड १९ उपचारमा केन्द्रीत गरेको छ । उनले खरिपाटी स्थित आइसोलेसनमा सोह्र जना र दुधपाटीस्थित कोभिड ब्लकमा ३ जना अझै आइसोलेसनमा रही स्वास्थ्य लाभ गरिरहेका जानकारी गराए । उनका अनुसार अस्पतालको दुधपाटीमा ३० र खरीपाटीमा २०८ संक्रमित राखी उपचार गर्नसक्ने क्षमता रहेको छ र अझै ३ सय शैया बिस्तार गर्ने क्रममा रहेको समेत उनले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अनेसासको वरिष्ठ उपाध्यक्ष पदमा सुप्रसिद्ध कवि लालगोपाल सुवेदीको उम्मेद्वारी

  अन्तर्राष्ट्रि« नेपाली साहित्य समाज –अनेसास) को आगामी कार्यकाल २०२२–२०२४ का लाग साहित्यकार सुप्रसिद्ध तथा सर्वप्रिय...

  रवि लामिछानेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी आयोगमा दर्ता

  रवि लामिछाने नेतृत्वको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता भएको छ । पूर्व सञ्चारकर्मी रवि...

  शिक्षा नै कानुनी शासन स्थापनाका लागि प्रमुख आधार होःराष्ट्रपति भण्डारी

  राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले कानुनी शिक्षा नै कानुनी शासन स्थापनाका लागि प्रमुख आधार रहेको बताएकी छन्...

  मन्त्री फिर्ता बलाउने कुनै निर्णय गरेको छैनः उपेन्द्र यादव

    जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले आफूहरूले मन्त्री फिर्ता बलाउने वा नयाँ...

  भारतको मणिपुरमा रेलवे साइटको भग्नावशेषमा पुरिएर १४ जनाको मृत्यु

  भारतको मणिपुरको नोनी जिल्लामा एक निर्माणाधीन रेलवे साइटको भग्नावशेषमा पुरिएर १४ व्यक्तिको मृत्यु भएको छ...