News Portal

 • आइसीयु संचालनमा अहोरात्र खटेका अध्यक्ष सुवालमा कोरोना संक्रमण पुष्टि

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २ असाेज
  २२२६ पटक
  भक्तपुर, २ असाेज

  फाइल फाेटाे

  भक्तपुर अस्पताल संचालन तथा व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष मिलन सुवाललाई कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का नेता समेत रहेका सुवालमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

  भक्तपुर पोस्ट श्रोतका अनुसार सुवालमा कोभिड १९ को लक्षण देखिएपछि भक्तपुर अस्पतालका डा सुनिल ढुंगेलले स्वाब परिक्षण गर्न सुझाव दिएका थिए । मध्यपुर थिमिका मेयर मदनसुन्दर श्रेष्ठको पहलमा नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा गरिएको परिक्षणमा सुवालको रिपोर्टमा कोरोना पोजेटिभ पाइएको थियो ।

  अध्यक्ष सुवालमा कोरोना पोजेटिभ पाइएपछि भक्तपुर अस्पतालको आइसोलेसनमा उनलाई भर्ना गरिएको छ । अस्पतालद्वारा संचालित दुधपाटीस्थित आइसोलेसनमा भर्ना गरी उनको उपचार भैरहेको जानकारी प्राप्त भएको छ । अध्यक्ष सुवालमा रुघाखोकी, ज्वरो, टाउको दुख्ने र पखाला लाग्ने लक्षण पाइएको अस्पतालका एक डाक्टरले बताए । उनका अनुसार सुवालको एक्सरे लिएर फोक्सोमा संक्रमणको अवस्था परिक्षण समेत गरिएको छ । अध्यक्ष सुवालको अवस्था हाल सामान्य रहेको बताइएको छ ।

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर ६ चोंछें घर भएका सुवालको परिवारमा पाँच सदस्य रहेका छन् । उनका ७४ वर्षीय बुबा, श्रीमती, एक छोरा र एक छोरीसहित सम्पर्कमा रहेकाहरुको कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग गरी कोरोना परीक्षण गरिने भक्तपुर नगरपालिकाले जनाएको छ । नगरपालिकाले भने सुवाललाई अस्पतालबाट संक्रमण सरेको हुनसक्ने आशंका गरेको छ ।

  अध्यक्ष सुवाल भक्तपुर अस्पताललाई कोभिड विशेष अस्पताल बनाउने देखि दुधपाटी र खरीपाटीमा अस्पतालको आइसोलेसन सेन्टर संचालन र व्यवस्थापनको लागि अहोरात्र खटेका थिए । उनकै पहलमा बागमती प्रदेश सरकारले भक्तपुर अस्पताललाई सघन उपचार कक्ष(आइसीयु) संचालनमा सहयोग गरेपछि स्थापनाको एक शताब्दीपछि भक्तपुर अस्पताल आइसीयुयुक्त भएको छ । अस्पतालको आइसीयुमै काम गर्ने एक चिकित्सकमा समेत कोरोना पोजेटिभ पाइएको छ । अध्यक्ष र चिकित्सक समेत संक्रमित बनेपछि भक्तपुर अस्पतालमा थप सावधानी अपनाइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  यि हुन् मंगलवारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले गरेका ८ निर्णय

  काठमाडौं। प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा मंगलबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले विभिन्न ८ वटा निर्णयहरु गरेको छ ।...

  शिक्षक सेवा आयोगको अध्यक्षमा मधुप्रसाद रेग्मी नियुक्त

  काठमाडौं । शिक्षक सेवा आयोगको अध्यक्षमा मधुप्रसाद रेग्मी नियुक्त भएका छन् । बुधबार बसेको मन्त्रिपरिषद्...

  माधव नेपाल र प्रचण्डबीच भेटवार्ता

  नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाललाई भेट्न नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल कोटेश्वर पुगेका...

  अनलाइन शिक्षणसम्बन्धी तालिम माग गरेमा विद्यालयलाई सोझै दिने सरकारी तयारी

    – १० लाख ९३ हजार बालबालिका अनलाइन कक्षामा – इच्छाशक्ति भएका सामुदायिक विद्यालयहरुले अनलाइनबाटै...

  भूवन र दीपाश्रीको सम्बन्ध चिसिएको चर्चा हल्ला मात्रै !

  सर्वाधिक ग्रस कमाई गर्न सफल चलचित्र ‘छक्का पन्जा’का ३ वटै सिरिजका कारण निर्देशक दीपाश्री निरौला...