News Portal

 • आइसीयु संचालनमा अहोरात्र खटेका अध्यक्ष सुवालमा कोरोना संक्रमण पुष्टि

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २ असाेज
  २९३४ पटक
  भक्तपुर, २ असाेज

  फाइल फाेटाे

  भक्तपुर अस्पताल संचालन तथा व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष मिलन सुवाललाई कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का नेता समेत रहेका सुवालमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

  भक्तपुर पोस्ट श्रोतका अनुसार सुवालमा कोभिड १९ को लक्षण देखिएपछि भक्तपुर अस्पतालका डा सुनिल ढुंगेलले स्वाब परिक्षण गर्न सुझाव दिएका थिए । मध्यपुर थिमिका मेयर मदनसुन्दर श्रेष्ठको पहलमा नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा गरिएको परिक्षणमा सुवालको रिपोर्टमा कोरोना पोजेटिभ पाइएको थियो ।

  अध्यक्ष सुवालमा कोरोना पोजेटिभ पाइएपछि भक्तपुर अस्पतालको आइसोलेसनमा उनलाई भर्ना गरिएको छ । अस्पतालद्वारा संचालित दुधपाटीस्थित आइसोलेसनमा भर्ना गरी उनको उपचार भैरहेको जानकारी प्राप्त भएको छ । अध्यक्ष सुवालमा रुघाखोकी, ज्वरो, टाउको दुख्ने र पखाला लाग्ने लक्षण पाइएको अस्पतालका एक डाक्टरले बताए । उनका अनुसार सुवालको एक्सरे लिएर फोक्सोमा संक्रमणको अवस्था परिक्षण समेत गरिएको छ । अध्यक्ष सुवालको अवस्था हाल सामान्य रहेको बताइएको छ ।

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर ६ चोंछें घर भएका सुवालको परिवारमा पाँच सदस्य रहेका छन् । उनका ७४ वर्षीय बुबा, श्रीमती, एक छोरा र एक छोरीसहित सम्पर्कमा रहेकाहरुको कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग गरी कोरोना परीक्षण गरिने भक्तपुर नगरपालिकाले जनाएको छ । नगरपालिकाले भने सुवाललाई अस्पतालबाट संक्रमण सरेको हुनसक्ने आशंका गरेको छ ।

  अध्यक्ष सुवाल भक्तपुर अस्पताललाई कोभिड विशेष अस्पताल बनाउने देखि दुधपाटी र खरीपाटीमा अस्पतालको आइसोलेसन सेन्टर संचालन र व्यवस्थापनको लागि अहोरात्र खटेका थिए । उनकै पहलमा बागमती प्रदेश सरकारले भक्तपुर अस्पताललाई सघन उपचार कक्ष(आइसीयु) संचालनमा सहयोग गरेपछि स्थापनाको एक शताब्दीपछि भक्तपुर अस्पताल आइसीयुयुक्त भएको छ । अस्पतालको आइसीयुमै काम गर्ने एक चिकित्सकमा समेत कोरोना पोजेटिभ पाइएको छ । अध्यक्ष र चिकित्सक समेत संक्रमित बनेपछि भक्तपुर अस्पतालमा थप सावधानी अपनाइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  बानियाँलाई परास्त गरेका बहादुरसिंह बने काँग्रेसबाट बागमतीमा पहिलो मुख्यमन्त्री

  बागमती प्रदेश सरकारको मुख्यमन्त्रीमा बहादुरसिंह लामा नियुक्त भएका छन् । मंगलबार प्रदेश प्रमुख यादव चन्द्र...

  टिप्परमा स्कुटी ठोक्किँदा २१ वर्षीय युवकको निधन

  भक्तपुरमा टिप्परको पछाडि ठोक्किएर दुर्घटनामा परेका स्कुटी चालकको ज्यान गएको छ । ज्यान गुमाउनेमा तेह्रथुम...

  प्रदेशमा भक्तपुरका सांसद थापामगरको मन्त्री पद सुनिश्चित, श्रेष्ठको पनि सम्भावना कायमै

  भक्तपुर-२ (क) सूर्यविनायक क्षेत्रबाट निर्वाचित प्रदेश सभा सदस्य किरण थापामगर र भक्तपुर-१ (क) चाँगुनारायण क्षेत्रबाट...

  सत्ताका लागि खेलोफड्को गर्ने र अस्थिरताको दोष व्यवस्थालाई दिने भन्दै नेपालको कटाक्ष

  नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपाल संसदमा बोल्दै थिए । प्रधानमन्त्री केपी ओलीले आफ्नो पक्षमा...

  प्रधानमन्त्री ओलीले पाए विश्वासको मत

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विश्वासको मत पाएका छन् । प्रतिनिधि सभाको आजको बैठकमा प्रधानमन्त्री ओलीले...