News Portal

 • भक्तपुर अस्पतालका अध्यक्ष सुवाल कोरोना मुक्त

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, ८ असाेज
  ९६१ पटक
  भक्तपुर, ८ असाेज

  भक्तपुर अस्पताल संचालन तथा व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष मिलन सुवाल कोरोना भाइरस मुक्त भएका छन् । अस्पताल भर्ना भएको एक सातामै उनले भाइरस माथि विजय प्राप्त गरेका हुन् ।

  बागमती प्रदेश द्वारा संचालित धुलिखेलस्थित जनस्वास्थ्य प्रयोगशालामा पछिल्लो रिपोर्ट कोरोना नेगेटिभ पुष्टि भएपछि उनी अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् । पैतालिस वर्षीय सुवालमा रुघाखोकी, ज्वरो, टाउको दुख्ने, जिउ दुख्ने र पखाला लाग्ने लगायत लक्षण पाइएपछि उनले स्वाब परीक्षण गराएका थिए । रिपोर्टमा कोरोना पोजेटिभ पुष्टि भएपछि उनी गत साता भक्तपुर अस्पतालको आइसोलेसनमा भर्ना भई उपचाररत रहेका थिए ।

  भक्तपुर अस्पतालद्वारा संचालित दुधपाटीस्थित आइसोलेसनमा भर्ना भएका सुवालको उपचारमा डाक्टर सुनिल ढुंगेल लगायतको चिकित्सक टोली संलग्न रहेका थिए । उपचारमा संलग्न स्वास्थ्यकर्मी र आफन्त तथा साथिभाइको हैासलाले कोभिड १९ माथि विजय प्रात भएको भन्दै सुवालले सबैप्रति आभार प्रकट गरेका छन् । भक्तपुर पोस्टसंग कुरा गर्दै नेकपाका नेता समेत रहेका अस्पतालका अध्यक्ष सुवालले कोरोना भाइरस केहि होइन भनेर हेलचेक्राइ नगर्न पनि आम जनसमुदायमा अपिल गरेका छन् ।

  आफूलाई कोरोनाको लक्षण देखिएको र त्यसको पिडाको भुक्तभोगी भएको भन्दै उनले कमजोर रोगप्रतिरोधी क्षमता भएका संक्रमितलाई यसले असाध्यै पिडा दिने अनुभव व्यक्त गरे । ” लक्षण नदेखिने बिरामीलाई खासै केहि नभए पनि लक्षण भएका बिरामीलाई असाध्यै गाह्रो हुनेरहेछ । कोरोनाले लडाएर अस्पताल पुर्याएपछि मैले पनि त्यो गाह्रोको अनुभव गर्नुपर्यो ।” भक्तपुर पोस्ट संग अध्यक्ष सुवालले आफ्नो अनुभव सुनाए ।

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर ६ चोंछें घर भएका सुवालको परिवारमा पनि कोरोना भाइरस संक्रमण सरेको पाइएको छ । उनले आफना कारण आफ्नो ७६ वर्षीय बुबा र १३ वर्षीय छोरामा संक्रमण पुष्टि भएको भन्दै दुख व्यक्त गरेका छन् । कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग गरी कोरोना परीक्षण गर्दा उनका बुबा र छोरामा कोरोना पाेजेटिभ पुष्टि भएपछि उनीहरु भक्तपुर अस्पतालको आइसोलेसनमा भर्ना भएका छन् । अध्यक्ष सुवाल डिस्चार्ज भएकै दिन उनका बुबा र छोरा अस्पताल भर्ना भएका हुन् । अस्पतालले हजुरबुबा र नातीलाई एउटै कोठामा राखी उपचार गरिरहेको मेसु डा सुमित्रा गाैतमले जानकारी गराइन् ।

  अध्यक्ष सुवाल भक्तपुर अस्पताललाई कोभिड विशेष अस्पताल बनाउने देखि दुधपाटी र खरीपाटीमा अस्पतालको आइसोलेसन सेन्टर संचालन र व्यवस्थापनको लागि अहोरात्र खटेका थिए । उनकै पहलमा बागमती प्रदेश सरकारले भक्तपुर अस्पताललाई सघन उपचार कक्ष(आइसीयु) संचालनमा सहयोग गरेपछि स्थापनाको एक शताब्दीपछि भक्तपुर अस्पताल आइसीयुयुक्त भएको छ । सोहीक्रममा उनमा संक्रमण पुष्टि भएको थियो । उनी संक्रमण मुक्त भएकै दिन कन्ट्याक्ट ट्रेसिंगको रिपोर्टमा उनका ७६ वर्षीय बुबा र १३ वर्षीय छोरामा संक्रमण पुष्टि भएको छ । यसले स्वास्थ्य क्षेत्रमा काम गर्नेहरु उच्च जोखिममा रहेको देखाएको छ । यस अघि पनि चोछेंमै सुवालको छिमेकी रहेका भक्तपुर अस्पतालमा काम गर्ने नर्सका परिवार र सिद्धिस्मृतीमा काम गर्ने एक रेडियोग्राफरको पुरै परिवार कोरोना संक्रमित भएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  यि हुन् मंगलवारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले गरेका ८ निर्णय

  काठमाडौं। प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा मंगलबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले विभिन्न ८ वटा निर्णयहरु गरेको छ ।...

  शिक्षक सेवा आयोगको अध्यक्षमा मधुप्रसाद रेग्मी नियुक्त

  काठमाडौं । शिक्षक सेवा आयोगको अध्यक्षमा मधुप्रसाद रेग्मी नियुक्त भएका छन् । बुधबार बसेको मन्त्रिपरिषद्...

  माधव नेपाल र प्रचण्डबीच भेटवार्ता

  नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाललाई भेट्न नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल कोटेश्वर पुगेका...

  अनलाइन शिक्षणसम्बन्धी तालिम माग गरेमा विद्यालयलाई सोझै दिने सरकारी तयारी

    – १० लाख ९३ हजार बालबालिका अनलाइन कक्षामा – इच्छाशक्ति भएका सामुदायिक विद्यालयहरुले अनलाइनबाटै...

  भूवन र दीपाश्रीको सम्बन्ध चिसिएको चर्चा हल्ला मात्रै !

  सर्वाधिक ग्रस कमाई गर्न सफल चलचित्र ‘छक्का पन्जा’का ३ वटै सिरिजका कारण निर्देशक दीपाश्री निरौला...