News Portal

 • सिडिओ पाण्डे र मेयर प्रजापतिको पहलमा १०८ रोपनीमा पार्किङ

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, ११ असाेज
  १९९६ पटक
  भक्तपुर, ११ असाेज

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर १ नपली स्थित यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयका सेवाग्राहीहरुका लागि छुट्टै पार्किङ्ग स्थलको पहिचान गरिएको छ । १०८ रोपनी चौरसंगै रहेको कार्यालयमा आउने सेवाग्राहीका लागि उक्त चौरलाई नै पार्किङ्ग स्थल कायम गरिएको हो ।

  दैनिक करिब ७/८ सयको हाराहारीमा आउने सेवाग्राहीका सवारीसाधन अव्यवस्थित रुपमा सडकमै पार्किङ्ग हुँदा स्थानीयवासीलाई असुविधा हुँदै आएको थियो । वर्षौदेखि नपलीमा रहेको कार्यालयले छुट्टै पार्किंग स्थल कायम गर्न नसक्दा स्थानीय मानिसहरु आफ्नै घरमा जान आउन पनि निकै समस्या ब्यहोर्नुपर्थ्यो ।

  निकै दिक्क भएपछि पछिल्लो समय स्थानीयको एक प्रतिनिधि मण्डलले यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालय पुगी आफ्नो असुविधाबारे अवगत गराएको थियो । नपलीका स्थानीयसमेत रहेका गायक एवं सामाजिक अभियन्ता कपिल कस्पालको अग्रसरता एवं जनप्रतिनिधि सूर्यप्रसाद श्रेष्ठको नेतृत्वमा रहेको उक्त टोलीले पार्किङ्ग समस्या तत्काल समाधान गर्न आग्रह गरेको थियो । उक्त टोलीमा प्राज्ञ नन्दु उप्रेती, संजना प्रेमी लगायत १ दर्जन स्थानीय उपस्थित रहेका थिए ।

  यस विषयमा भक्तपुर पोस्टले प्राथमिकताका साथ समाचार प्रकाशन गरेको थियो । यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयका प्रमुख बिमल भट्टराइले आफूले यथासक्य चाडो समस्या समाधान गर्ने बताएका थिए । ”हामी सिडिओ साब र नगरपालिकासंग आवश्यक समन्वय गरी यथासक्य चाडो समस्या समाधान गर्न प्रतिवद्ध छौं ।” भक्तपुर पोस्ट मार्फत प्रमुख भट्टराइले प्रतिवद्धता प्रकट गरेका थिए ।

  यस सम्बन्धमा भक्तपुरको प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले सरकारी कार्यालय जनताको सास्तीका लागि नभई सेवाका लागि भएको भन्दै नपलीका स्थानीयको गुनासो सम्बोधन गरिने ग्यारेन्टी गरेकी थिइन् । ”हामी छिट्टै पार्किङ्ग स्थलको पहिचान गरी दीर्घकालीन समाधानको उपाय दिन्छौं ।” भक्तपुर पोस्टसंग उनले भनेकी थिइन् ।

  प्रतिवद्धता बमोजिम नपलीस्थित यातायात व्यवस्था सेवा कार्यालयमा सेवा लिन आउने सेवाग्राहीलाई कार्यालय संगै रहेको नेपाल ट्रस्टको स्वामित्वमा रहेको चौरमा सवारी साधन पार्किङ्ग गर्ने व्यवस्था मिलाइएको छ । यो चौरको संरक्षण भने भक्तपुर नगरपालिकाले गर्दै आएको छ । नगरपालिकाले आफ्नै बजेटबाट करिब १ करोड खर्च गरी चौरलाई पर्खालले घेरेको छ ।

  भक्तपुरकी सिडिओ हुमकला पाण्डेले ट्रस्ट र नगरपालिकासंग समन्वय गरी पार्किंगको लागि उक्त चौर उपयोग गर्न सफल भएकी हुन् । ट्रस्ट र भक्तपुर नगरपालिकाबीच सुमधुर सम्वन्ध बन्न नसकेको भएपनि सार्वजनिक हितका लागि दुवै निकाय पार्किङ्ग स्थलको रुपमा यसलाई प्रयोग गर्न दिन सहमत भएका छन् । सिडिओ हुमकला पाण्डे र भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिको पहलमा पार्किङ्ग स्थल पहिचान भएको हो । यसले उक्त क्षेत्रको पार्किङकाे समस्या दीर्घकालीन रुपले हल भएको भन्दै स्थानीयले सन्तोष व्यक्त गरेका छन् ।

  पार्किङ्ग गर्ने सवारीधनीले सेवा लिने अवधीभर पार्किङ्ग गरे वापत रु १० शुल्क बुझाउनुपर्ने र सो शुल्क भक्तपुर नगरपालिकाको राजस्वमा जाने व्यवस्था मिलाइएको वडाध्यक्ष श्यामकृष्ण खत्रीले बताए । सवारी साधनको रेखदेख र सुरक्षाको लागि नगरपालिकाले आफ्ना २ कर्मचारी समेत पार्किङ्ग स्थलमा परिचालन गरेको देखिन्छ । पार्किङ्ग स्थल पाएपछी स्थानीय मात्र होइन, सेवाग्राही समेत खुशी भएका छन् । ”बाटोमा सवारी राख्दा अर्काले स्क्राच गरिदिने अथवा चोरी होला भन्ने डर हुन्थ्यो, अहिले ढुक्क भएर सेवा लिन पाइएको छ ।” कोटेश्वरबाट सेवा लिन आएका एक सेवाग्राहीले भने ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका दुई नगरपालिकामा प्रेस सेन्टरको शाखा बिस्तार

  प्रेस सेन्टर नेपालले भक्तपुर जिल्लाका दुई नगरपालिकामा शाखा बिस्तार गरेको छ । बुधवार सूर्यविनायक र...

  विद्युतीय यातायातलाई सरकारले प्राथमिकता दिन्छ : मन्त्री भुसाल

  ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइमन्त्री पम्फा भुसालले विद्युतीय यातायातलाई सरकारले प्राथमिकतामा दिने दावी गरेकी छन् ।...

  सेनाले बनायो रातमा पनि अवतरण गर्न मिल्ने हेलिप्याड

  जाजरकोट । जाजरकोटमा नेपाली सेनाले रातमा पनि हेलिकोप्टर अवतरण गर्न मिल्ने हेलिप्याड निर्माण गरेको छ...

  पुतलीबजारलाई १ का विरुद्ध ८ गोल गरी भक्तपुर बिजयी : मचामसी उत्कृष्ट खेलाडी घोषित

  एन्फाको आयोजनामा काठमाडौंमा सुरु भएको ‘उपमेयर कप’ महिला फुटबल प्रतियोगितामा भक्तपुर नगरपालिकाले स्याङ्जाको  पुतलीबजार नगरपालिकालाई...

  नागरिकका विवरण सुरक्षित हुनुपर्छ : प्रजापति

  भक्तपुर नगरपालिकामा राष्ट्रिय परिचयपत्रको विवरण भर्ने सम्बन्धमा रुजु अधिकारीहरुबीच अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।...