News Portal

 • वैशाख, जेठ र असार महिनाको मासिक शुल्क मिनाह गर्ने भक्तपुर नगरपालिकाको निर्णय

  भक्तपुरपोस्ट संवाददता
  ७३३ पटक

  भक्तपुर, १४ असोज । भक्तपुर नगरपालिका नगर शिक्षा समितिले वैशाख, जेठ र असार महिनाको मासिक शुल्क मिनाह गर्ने निर्णय गरेको छ । यदि कुनै संस्थागत विद्यालयले उक्त शुल्क लिइसकेका छन् भने पछिल्लो महिनाको शुल्कमा समायोजन गर्न पनि नगर शिक्षा समितिले निर्णय गरेको छ ।

  त्यस्तै साउन र भदौ महिनाको मासिक शुल्कको हकमा बढीमा ५० प्रतिशत, असोज महिनादेखि बढीमा ७५ प्रतिशत मात्र लिन पाउने पनि नगर शिक्षा समितिले निर्णय गरेको छ ।

  त्यसैगरी सबै प्रकारका विद्यालयहरुले अनलाइन कक्षा सञ्चालन गर्दा हरेक दिन आधारभूत तहको कक्षा १–५ मा कम्तीमा २ वटा कक्षा, कक्षा ६–८ मा ३ वटा कक्षा तथा माध्यमिक तहको कक्षा ९–१२ कम्तीमा ४ वटा कक्षाको पठनपाठन व्यवस्थापन मिलाउनु पर्ने पनि निर्णय गरेको छ । साथै नगरपालिकाको तर्फबाट ख्वपको पहिचान नामक स्थानीय पाठ्यक्रमको भर्चुअल कक्षा सञ्चालन गर्ने तयारी पक्रिया अघि बढाउने पनि निर्णय गरेको छ ।

  मंगलबार भक्तपुर नगरपालिका प्रमुख सुनिल प्रजापतिको अध्यक्षतामा बसेको भक्तपुर नगरपालिका नगर शिक्षा समितिले त्यस्तो निर्णयहरु गरेका हुन् ।

  त्यसै भौतिक उपस्थितिको शिक्षा अहिले सम्भव नभएकोले अनलाइन माध्यमबाट पठनपाठनलाई निरन्तरता दिने, पाठ्यक्रम विकास केन्द्रले तयार गरेको संशोधित पाठ्यक्रमअनुसारको पाठ्यवस्तु समायोजना कार्यढाँचा, २०७७ अनुसारका विषयवस्तु र क्षेत्रमा आधारित रहेर विद्यार्थी सिकाइ सहजीकरण गर्ने व्यवस्था गर्ने जस्ता निर्णय लिइएको पनि नगर शिक्षा समितिले जनाएको छ ।

  विद्यार्थी सिकाइ सहजीकरण प्रभावकारी बनाउन विद्यालयमा शिक्षक अनिवार्यमा रुपमा उपस्थित भई सिकाइ सम्बद्ध क्रियाकलापमा सहभागी हुने, सबै प्रकारका विद्यालयहरूले अनलाइन प्रविधिमा आधारित रहेर सिकाइ सहजीकरण गर्दा प्रत्येक दिन विद्यार्थीको उपस्थितिको अनलाइन हाजिरीको अभिलेख राखिनुपर्ने, हरेक कक्षा र तहका विषय शिक्षकले विद्यार्थीको सिकाइ अवस्थाका बारेमा महिनाको कम्तीमा एकपटक अभिभावकसँग परामर्श गरेर विवरणसहित त्यसको मासिक रिपोर्ट प्रधानाध्यापकलाई बुझाउनुपर्ने र प्रधानाध्यापकले समग्र विद्यालयको रिपोर्ट एकीकृत गरी नगरपालिकाको शिक्षा शाखामा मासिक बुझाउनुपर्ने निर्णय गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  गएराती भएको सडक दुर्घटनामा राधेराधेका एक युवकको निधन

  गएराती मध्यपुर थिमि- ४ एस.एस. चोक नजिक दुर्घटनाग्रस्त स्कुटी चालकको ज्यान गएको छ । भक्तपुरबाट...

  वर्षौदेखि अध्यारोमा बस्न बाध्य नगरकाेटबासीका समस्या समाधान हुँदै

  बत्ती मुनी अध्यारो भने झैँ वर्षौदेखि बिजुली भएर पनि अध्यारोको समस्या भोगिरहेका नगरकोटका करिब ६...

  कम्युनिस्ट सरकार ५ वर्ष चल्छ, रोग र भोकले कोही मर्दैनः मुख्यमन्त्री भट्ट

  डोटी, १५ मंसिर । सुदूरपश्चिम प्रदेशका मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्टले नागरिकलाई घरघरमा स्वास्थ्य सेवाको पहुँच पुर्‍याउन...

  नेपालमा कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको संख्या १५ सय नाघ्यो

  काठमाडौं, १५ संवाददाता । पछिलल्लो २४ घण्टामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को कारण थप २९...

  आधा घण्टामै नतिजा आउने ‘एन्टिजेन विधि’बाट नेपालमा कोरोना परीक्षण सुरू

  काठमाडौं, १५ मंसिर । सरकारले कोरोना परीक्षण गरेको आधा घण्टामा नै रिपोर्ट आउने एन्टिजेन विधिबाट...