News Portal

 • सिद्धि गणेश सहकारीद्वारा भक्तपुरकाे कोरोना नियन्त्रणका लागि २० लाख सहयाेग

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १९ असाेज
  ५०४ पटक
  भक्तपुर, १९ असाेज

  भक्तपुरमा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) रोकथाम र नियन्त्रण गर्न भक्तपुर नगरपालिकाले गर्दै आएको काममा सहयोगस्वरुप सिद्धि गणेश बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाले करिब २० लाख रुपैया प्रदान गरेको छ । नगरपालिकाको प्रकोप व्यवस्थापन कोषमा उक्त संस्थाले १९ लाख ९८ हजार ५ सय ४९ रुपैयाँ आर्थिक सहयोग प्रदान गरेको हो ।

  सोमबार एक समारोहबीच नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिलाई सिद्धि गणेश सहकारी संस्थाका अध्यक्ष राजन लाखाले सहयोग रकमको चेक हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

  उक्त अवसरमा नगर प्रमुख प्रजापतिले नगरपालिकालाई आह्वानलाई स्वीकार्दै यसअघि पनि सिद्धि गणेश सहकारी तथा अन्य संघ–संस्थाहरूबाट अमूल्य साथ र आर्थिक सहयोग प्राप्त भएकोमा धन्यवाद दिएका छन् । कोषमा जम्मा भएको रकमबाट संक्रमितहरुको लागि आइसोलेसन केन्द्रका साथै नगरबासीहरूको सेवा कार्यमा सहयोग पुगेको उनको भनाइ छ ।

  कोरोना रोकथाम तथा नियन्त्रणको लागि नगरपालिकाले खडा गरेको प्रकोप व्यवस्थापन कोषको आम्दानी तथा खर्चलाई पारदर्शी ढंगले नगरपालिकाले व्यवस्थापन गरिरहेको प्रमुख प्रजापतिले प्रष्ट पारे । नगरपालिकाले आफ्नो वेभसाइट र पत्रिकामार्फत त्यसलाई सार्वजनिक गर्दै आइरहेको उनले जानकारी गराए ।

  कोरोनाको कारण भक्तपुरको विकास निर्माणमा केही ढिलाई भए तापनि कोरोना नियन्त्रण र रोकथामको लागि भक्तपुर नगरपालिकाले जनताको स्वास्थ्यलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखी आवश्यक व्यवस्थापनमा जोड दिइरहेको नगर प्रमुख प्रजापतिले बताए ।
  उक्त अवसरमा प्रमुख प्रजापतिले सहकारी संस्थाका सदस्यहरूलाई यस वर्षको दशैंमा भीड नगरी सामान्य रुपमा मनाउन आ–आफ्नो क्षेत्रबाट सहयोगको लागि समेत आग्रह गरेका थिए ।

  करिब २० लाखको चेक हस्तान्तरणपछि सिद्धि गणेश सहकारी संस्थाका अध्यक्ष राजन लाखाले सहकारी संस्था समुदायमा आधारित रहेकाले समुदायको स्वास्थ्य सुरक्षाको लागि सहयोग गर्ने संचालक समितिले निर्णय गरेबमोजिम सहयोग गरिएको जानकारी गराए । उनले कोरोना रोकथाम तथा नियन्त्रणको लागि सहकारी संस्थाहरूको भूमिकाबारे प्रष्ट पार्दै आगामी दिनमा पनि सहयोगको निरन्तरता रहने प्रतिवद्धता प्रकट गरेका थिए  ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका घिमिरे सहसचिवमा सिफारिस

  निराजन nirajan ghimire

  भक्तपुर घर भएका उपसचिव निराजन घिमिरे सहसचिवमा बढुवा सिफारिस भएका छन् । सूर्यविनायक नगरपालिका वडा...

  धन र डनको राजनीति गर्नेलाई लखेट्न प्रचण्ड निर्देशनपछि महेश बस्नेत आक्रोशित

  राष्ट्रिय युवा संघ नेपालका इन्चार्ज समेत रहेका नेकपा (एमाले) का नेता एवं सांसद महेश बस्नेत...

  भक्तपुरका गैरसरकारी संस्थाले समेत ‘सूचना अधिकारी’ तोक्नुपर्ने

  CDO rudra sharma

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले जिल्लास्थित गैरसरकारी कार्यालयहरुको सूचना सस्प्रेषणमा कडाइ गरेकी छन् ।...

  १६ मन्त्री र २ राज्यमन्त्रीले लिए शपथ,उत्साह र इमानदारिताका साथ काम गर्न निर्देशन

  शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको मन्त्रिपरिषदमा नवनियुक्त १६ मन्त्री र २ राज्यमन्त्रीले शुक्रबार पद तथा गोपनीयताको शपथ...

  भक्तपुरमा प्रचण्डले भने – ‘धन र डनको आडमा माओवादीलाई कमजोर पार्ने नसोचे हुन्छ’

  पूर्व प्रधानमन्त्री एवं नेकपा (माओवादी केन्द्र)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले आफ्नो पार्टी धन र डन...