News Portal

 • चोरको चंगुलमा ट्याक्सी ड्राइभर : चोर समातिएपछि खुल्यो पोल

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २२ असाेज
  ९४६ पटक
  भक्तपुर, २२ असाेज

  गत सोमबार बेलुकी मध्यपुर थिमिको कमेरोटारस्थित एस.एस.गार्मेन्ट्समा चोरी भयो । गार्मेन्ट्समै पोशाक उत्पादनकाे काम गर्दै आएका २ जनाले तयारी पोशाक चोरी गरेर फरार भएका आशंका गरियो । नजिकै रहेको महानगरीय प्रहरी वृत थिमिले आरोपीहरुको धुइपताल खोजी गर्यो । तर, उनीहरु भक्तपुरभरि कतै पनि भेटिएनन् ।

  एस.एस.गार्मेन्ट्सबाट ६ सय थान तयारी पाईन्ट संगै धनुषा गणेशमान चारनाथ नगरपालिका ४ घर भएका बर्ष १९ का मेहबुब आलम र जिल्ला सप्तरी खडक नगरपालिका १ बस्ने बर्ष २० को इजारुल अलि गायब भएका थिए । कपडा संगै पेगासस कम्पनीको ओभरलक गर्ने एउटा मेसिन पनि चोरी गरीएकोले फरार भएका आलम र अलि तिरै प्रहरीको अनुसन्धान सोझिएको थियो ।

  प्रहरीले धनुषास्थित आलमको घर सम्म पुगेर उनलाई पक्राउ गर्न सफल भयो । आलमकै घरमा अर्का अभियुक्त समेत भेटिएपछि प्रहरीले दुबैलाई लिएर आयो र जिल्ला अदालतबाट म्याद थप गरी अनुसन्धान गरिरहेको प्रहरीले जनाएको छ । उनीहरु लाई थिमि वृत्तमा राखेर अहिले अनुसन्धान भैरहेको महानगरीय प्रहरी परिसरका सूचना अधिकारी एवं डिएसपी केशव कुमार थेबेले जानकारी गराएका छन् ।

  वृत्त प्रमुख रहेका डिएसपी ऋषिराम कडेलका अनुसार उक्त घटनाको अनुसन्धान गर्दा चोरीमा ट्याक्सीको प्रयोग भएको देखिएको छ । उनका अनुसार गत सोमबार साँझ गार्मेन्ट बाट चोरी गरी भागेका आलम र अलिले झुक्याएर ट्याक्सी ड्राइभरलाई घरसम्म पुर्याएको पाइएको छ ।

  थिमिका स्थानीय समेत रहेका एक ट्याक्सी ड्राइभरलाई पन्ध्र सय रुपैया दिने भन्दै उनीहरुले कलङ्की लिएर हिडेकोमा बाटोमा प्रलोभन देखाई घरसम्म पुर्याउन लगाएको डिएसपी कडेलले जानकारी दिए । ” १० हजार दिने भनेपछि कलङ्की नगई बिपी लोकमार्गबाट सिन्धुली बर्दीवास हुँदै ट्याक्सीमा चोरीको सामान पास गराइएको देखियो ।” उनले भने ।

  ट्याक्सी ड्राइभरलाई दिन १० हजार नभएपछी उनीहरुले पैसठ्ठी सय नगद र ४ वटा पाइन्ट दिएर टारेको अनुसन्धानमा उनले बयान दिएको डिएसपी कडेलले बताए । आफूलाई चोरीको सामान भन्ने थाहा नभएको र पैसाको लोभमा चोरको चंगुलमा परिएको ट्याक्सी ड्राइभरले बयान दिएका उनले बताए ।

  भनिन्छ कानुनको हात लामो हुन्छ । प्रहरीले ट्याक्सी ड्राइभरलाई बयानकै आधारमा बिस्वास गरेन । प्रहरीले ट्याक्सी ड्राइभरको हिस्ट्री हेरेर उनको व्यक्तिगत जीवनबारे अनुसन्धान गर्दा कतैबाट पनि चोरीमा संलग्नता पुष्टि हुन नसकेपछि सरकारी गवाहको रुपमा उनलाई अदालतमा पेश गर्ने तयारी गरेको छ । यद्यपी आफ्नो पेशाका कारण अन्जानमै चोरलाई यात्रु बनाउदा ट्याक्सी ड्राइभर कानुनको कठघेरामा उभिन बाध्य भएका छन् । यसबाट उनको मानसिक तनाव त् बढेको छ नै अदालतको अन्तिम फैसलासम्म उनको मुटुको बेग बढीनै रहने देखिन्छ ।

  यस घटनाबाट हरेक ट्याक्सी ड्राइभर सतर्क र सचेत बन्नु पर्ने महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरकी प्रमुख एवं एसपी तारादेवी थापा बताउँछिन । पैसा आउने भयो भन्दैमा आखाँ चिम्लेर यात्रामा निस्कन नहुने उनको सुझाव रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा तात्यो माओवादी केन्द्र : एकैदिन पाँच वडाका कार्यक्रम, ताथलीमा नयाँ कमिटी

  भक्तपुरमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र)ले आफ्नो सांगठनिक गतिविधि बढाएको छ । केपी ओली सरकार...

  सूर्यविनायकमा मानव कंकाल फेला : अनुसन्धानमा सहयोग गर्न प्रहरीको अपिल

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. ७ गुण्डु स्थित जंगलमा एक मानव कंकाल फेला परेको छ...

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै थपिए कोरोना सङ्क्रमित , तेस्रो लहर आउनसक्ने चेतावनी

  निषेधाज्ञा खुलेसँगै कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको दर पनि बढेको छ । पछिल्लो एक हप्ताको तथ्याङ्क हेर्दा...

  फेरी बढ्यो सुनचाँदीको मुल्य

  नेपाली बजारमा सुनचाँदीको मुल्य फेरी बढेको छ । आज छापावाला सुन तोलामा ३ सय रुपैयाँ...

  पुष्पलाल स्मृति दिवसको प्रवचन कार्यक्रममा प्रचण्ड माधव र विप्लवका नेता एकै ठाउमा

  नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’देखि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’सम्म आज...