News Portal

 • चोरको चंगुलमा ट्याक्सी ड्राइभर : चोर समातिएपछि खुल्यो पोल

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २२ असाेज
  १५५४ पटक
  भक्तपुर, २२ असाेज

  गत सोमबार बेलुकी मध्यपुर थिमिको कमेरोटारस्थित एस.एस.गार्मेन्ट्समा चोरी भयो । गार्मेन्ट्समै पोशाक उत्पादनकाे काम गर्दै आएका २ जनाले तयारी पोशाक चोरी गरेर फरार भएका आशंका गरियो । नजिकै रहेको महानगरीय प्रहरी वृत थिमिले आरोपीहरुको धुइपताल खोजी गर्यो । तर, उनीहरु भक्तपुरभरि कतै पनि भेटिएनन् ।

  एस.एस.गार्मेन्ट्सबाट ६ सय थान तयारी पाईन्ट संगै धनुषा गणेशमान चारनाथ नगरपालिका ४ घर भएका बर्ष १९ का मेहबुब आलम र जिल्ला सप्तरी खडक नगरपालिका १ बस्ने बर्ष २० को इजारुल अलि गायब भएका थिए । कपडा संगै पेगासस कम्पनीको ओभरलक गर्ने एउटा मेसिन पनि चोरी गरीएकोले फरार भएका आलम र अलि तिरै प्रहरीको अनुसन्धान सोझिएको थियो ।

  प्रहरीले धनुषास्थित आलमको घर सम्म पुगेर उनलाई पक्राउ गर्न सफल भयो । आलमकै घरमा अर्का अभियुक्त समेत भेटिएपछि प्रहरीले दुबैलाई लिएर आयो र जिल्ला अदालतबाट म्याद थप गरी अनुसन्धान गरिरहेको प्रहरीले जनाएको छ । उनीहरु लाई थिमि वृत्तमा राखेर अहिले अनुसन्धान भैरहेको महानगरीय प्रहरी परिसरका सूचना अधिकारी एवं डिएसपी केशव कुमार थेबेले जानकारी गराएका छन् ।

  वृत्त प्रमुख रहेका डिएसपी ऋषिराम कडेलका अनुसार उक्त घटनाको अनुसन्धान गर्दा चोरीमा ट्याक्सीको प्रयोग भएको देखिएको छ । उनका अनुसार गत सोमबार साँझ गार्मेन्ट बाट चोरी गरी भागेका आलम र अलिले झुक्याएर ट्याक्सी ड्राइभरलाई घरसम्म पुर्याएको पाइएको छ ।

  थिमिका स्थानीय समेत रहेका एक ट्याक्सी ड्राइभरलाई पन्ध्र सय रुपैया दिने भन्दै उनीहरुले कलङ्की लिएर हिडेकोमा बाटोमा प्रलोभन देखाई घरसम्म पुर्याउन लगाएको डिएसपी कडेलले जानकारी दिए । ” १० हजार दिने भनेपछि कलङ्की नगई बिपी लोकमार्गबाट सिन्धुली बर्दीवास हुँदै ट्याक्सीमा चोरीको सामान पास गराइएको देखियो ।” उनले भने ।

  ट्याक्सी ड्राइभरलाई दिन १० हजार नभएपछी उनीहरुले पैसठ्ठी सय नगद र ४ वटा पाइन्ट दिएर टारेको अनुसन्धानमा उनले बयान दिएको डिएसपी कडेलले बताए । आफूलाई चोरीको सामान भन्ने थाहा नभएको र पैसाको लोभमा चोरको चंगुलमा परिएको ट्याक्सी ड्राइभरले बयान दिएका उनले बताए ।

  भनिन्छ कानुनको हात लामो हुन्छ । प्रहरीले ट्याक्सी ड्राइभरलाई बयानकै आधारमा बिस्वास गरेन । प्रहरीले ट्याक्सी ड्राइभरको हिस्ट्री हेरेर उनको व्यक्तिगत जीवनबारे अनुसन्धान गर्दा कतैबाट पनि चोरीमा संलग्नता पुष्टि हुन नसकेपछि सरकारी गवाहको रुपमा उनलाई अदालतमा पेश गर्ने तयारी गरेको छ । यद्यपी आफ्नो पेशाका कारण अन्जानमै चोरलाई यात्रु बनाउदा ट्याक्सी ड्राइभर कानुनको कठघेरामा उभिन बाध्य भएका छन् । यसबाट उनको मानसिक तनाव त् बढेको छ नै अदालतको अन्तिम फैसलासम्म उनको मुटुको बेग बढीनै रहने देखिन्छ ।

  यस घटनाबाट हरेक ट्याक्सी ड्राइभर सतर्क र सचेत बन्नु पर्ने महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरकी प्रमुख एवं एसपी तारादेवी थापा बताउँछिन । पैसा आउने भयो भन्दैमा आखाँ चिम्लेर यात्रामा निस्कन नहुने उनको सुझाव रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...

  बागमती प्रदेशको महिला चालक उत्पादन कार्यक्रम भक्तपुरबाट शुरु

  बागमती प्रदेशमा महिला लक्षित रोजगार कार्यक्रम अन्तर्गत महिला सवारीचालक उत्पादन प्रक्रिया शुरु गरिएको छ ।...