News Portal

 • उडेर होइन, गुडेर खरिपाटी आइपुग्यो सेनाको हेलिकप्टर

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, ३० असोज
  ८९९ पटक
  भक्तपुर, ३० असोज

  बिहीबार राति सडकमा अनौठो दृश्य देखियो । अबेर भक्तपुर फर्कदै गरेको तपाइहरुले सडकमा गुडिरहेको हेलिकप्टर देख्दा अचम्म मान्नुभयो होला ! हो, सधै आकाशमा उडेर यात्रा तय गर्ने नेपाली सेनाको एमआई १७ हेलिकप्टरले बिहीवार सडकमा गुडेर आफ्नो यात्रा तय गर्यो ।

  नेपाली सेनाको एमआई १७ हेलिकप्टरलाई खरिपाटीस्थित सैनिक प्रतिष्ठानमा ल्याइएकाे हाे । यो यात्रा सम्भवत: यसको अन्तिम यात्रा हो । नेपाली सेनाको एमआई १७ हेलिकप्टर सेवामुक्त(डिकमिसन) भएपछि यसलाई खरिपाटीस्थित सैनिक प्रतिष्ठानमा ल्याइपुर्याएको छ । कुनै समय आकाशमा गोता खाने यसको रिटायर्डपछिको समय खरिपाटीको सैनिक प्रतिष्ठानमै सिमित बन्ने भएको छ ।

  डिकमिसनपछि हेलिकप्टरलाई विमानस्थलबाट खरिपाटीमा डम्प गरिएको नेपाली सेनाका प्रवक्ता सन्तोष वल्लभ पौडेलले पुष्टि गरेका छन् । यसले उडान भर्ने समय समाप्त गरेका कारण सैन्य कार्यमा प्रयोग गर्न नमिल्ने भएपछि डिकमिसन गरिएको उनले बताए ।

  बिहीबार राति ८ बजे सडक मार्गबाट यो हेलिकप्टर खरिपाटी ल्याइएको हो । त्रिभुवन अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलबाट रिटायर्ड भएको यो हेलिकप्टरलाई सिनामंगल–सल्लाघारी–जगाती र कमलविनायक हुँदै खरिपाटी ल्याइएको छ । ल्याउनेक्रममा केहि ट्राफिक जाम हुनाका साथै मानिसहरुले कौतुहलतापूर्वक यसको अवलोकन समेत गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देशभरका सबै वडा कमिटी गठन गर्न माओवादी केन्द्रको निर्देशन

  नेकपा माओवादी केन्द्रको केन्द्रीय समिति बैठकले आज दुई निर्णय गरेको छ । आइतबार पार्टी केन्द्रीय...

  त्रिविमा आंशिक शिक्षकको तालाबन्दी

  त्रिभुवन विश्वविद्यालय (त्रिवि) मा आंशिक शिक्षकले विभिन्न माग राख्दै एक सातादेखि तालाबन्दी गरेका छन् ।...

  सभामुखको पहलपछि सरकारी तलब भत्ता सरकारी बैंकबाट

  अब सांसदले तलबभत्ता सरकारी बैंकबाट पाउने भएका छन् । संसद सचिवालयले केही महिनायता पहल गरेर...

  नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश

  नेपालका ८ युवा नर्वे सेनामा भर्ती भएका छन् । नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश यो...

  पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ, भक्तपुरका निवर्तमान कोषाध्यक्ष एवं श्रमजिवी पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक परेको छ ।...