News Portal

 • अभियन्ता भनिएका यादवलाल कायस्थ र उनको समूहलाई भक्तपुरमा निषेध

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, १८ कात्तिक
  ११४२३ पटक
  भक्तपुर, १८ कात्तिक

  नेवा: सम्पदाको संरक्षण अभियन्ता भनिएका यादबलाल कायस्थ र उनको समूहमाथि भक्तपुर नगरपालिका आक्रोशित भएको छ । सम्पदा सरसफाई गर्न भन्दै भक्तपुर आएपछि कायस्थ र उनको समूहमाथि नगरपालिका आक्रोशित भएको हो ।

  अभियन्ता भनिएका काठमाडौं महानगरपालिका १६ का ४० वर्षीय यादवलाल कायस्थ मंगलवार बिहानै आफना साथीहरु सहित भक्तपुर आएका थिए । भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर २ ब्यासी स्थित कालोपाटी र हिटी(ढुंगेधारा)को सरसफाईमा लागेका उनीहरुको कार्य नजिकै रहेको नगरपालिकाले नदेख्ने कुरै भएन । तर, नगरपालिकाले उक्त कार्य स्वीकार गरेन बरु उल्टै उनीहरुलाई हस्तक्षेप गर्दै सरसफाई नगर्न चेतावनी नै दियो ।

  ”सामान्यतया जनस्तरबाट हुने सरसफाईलाई नगरपालिकाले स्वागत गर्नुपर्ने हो तर यहाँ भने निषेध नै भयो ।” अभियन्ताहरुले असन्तुष्टि पोखेका छन् । भक्तपुर नगरपालिकाले भने अभियन्ताको नाममा जे पनि गर्न नपाइने जिकिर गरेको छ । ‘पूर्खाले सिर्जेको सम्पत्ति, हाम्रो कला र सस्कृति’ भन्ने मूल नारा नै बनाएको भक्तपुर नगरपालिकाले सम्पदा संरक्षणमा ध्यान नदिएको भन्ने कुरा मान्य नहुने भन्दै नगरपालिकाले अभियन्ता भनिएका कायस्थ र उनको समूहलाई उक्त क्षेत्र सरसफाई गर्न निषेध गरेको थाहा भएको छ । ”नियत सफा भएको भए दुई मिनेटको दूरीमा रहेको नगरपालिकासंग समन्वय गरेर पनि काम गर्न सकिन्थ्यो नि ! यो हिरोगिरी भक्तपुरमा चल्दैन ।” उपस्थित कर्मचारीले भने ।

  कायस्थले भने आफूहरु नगरपालिकालाई चुनौती दिन नआएको बताए । भक्तपुर पोस्टसंग कुरा गर्दै उनले भने, ” सामाजिक संजालमा यहाँ ज्यादै फोहोर भएको र एकजना जेष्ठ नागरिक एक्लैले सफा गर्दै गरेको तस्वीर देख्यौँ, त्यहिँ भएर सफा गर्न आएका हौँ । हाम्रो अन्य कुनै उदेश्य होइन ।”

  केहिदिन देखि स्थानीय नारायण भक्त तोयनाले उक्त क्षेत्रमा एक्लै सफाई गरिरहेको तस्वीर सामाजिक संजालमा पोस्ट भएको थियो । सफाई अभियन्ता स्थानीय श्रेना प्रजापतिका अनुसार कालोपाटी र हिटीको सफाई भैरहँदा प्रहरी हस्तक्षेप भएपछि कायस्थ लगायतका अभियन्ता फर्केका थिए । पछि नगरपालिकाका सफाई कर्मचारीहरुले उक्त क्षेत्र सफा गरेका थिए ।

  अभियन्ता भनिएका यादवलाल कायस्थ गत भदौंमा ललितपुरको रातो मच्चिन्द्रनाथको रथ तान्ने पहलकर्ता पनि हुन् । त्यो बेला पुल्चोकमा अभियन्ताहरुको प्रदर्शनमा प्रहरी हस्तक्षेप हुँदा झडप भएको थियो भने प्रहरीले कायस्थसहित १ दर्जन व्यक्तिलाई नियन्त्रणमा लिएर एक साता पछि छोडेको थियो । सोक्रममा ललितपुरमा कर्फ्यु नै लगाउनु परेको थियो ।

  हाम्रो फेसबुक पेज लाइक गर्नुभयो ?

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  गएराती भएको सडक दुर्घटनामा राधेराधेका एक युवकको निधन

  गएराती मध्यपुर थिमि- ४ एस.एस. चोक नजिक दुर्घटनाग्रस्त स्कुटी चालकको ज्यान गएको छ । भक्तपुरबाट...

  वर्षौदेखि अध्यारोमा बस्न बाध्य नगरकाेटबासीका समस्या समाधान हुँदै

  बत्ती मुनी अध्यारो भने झैँ वर्षौदेखि बिजुली भएर पनि अध्यारोको समस्या भोगिरहेका नगरकोटका करिब ६...

  कम्युनिस्ट सरकार ५ वर्ष चल्छ, रोग र भोकले कोही मर्दैनः मुख्यमन्त्री भट्ट

  डोटी, १५ मंसिर । सुदूरपश्चिम प्रदेशका मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्टले नागरिकलाई घरघरमा स्वास्थ्य सेवाको पहुँच पुर्‍याउन...

  नेपालमा कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको संख्या १५ सय नाघ्यो

  काठमाडौं, १५ संवाददाता । पछिलल्लो २४ घण्टामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को कारण थप २९...

  आधा घण्टामै नतिजा आउने ‘एन्टिजेन विधि’बाट नेपालमा कोरोना परीक्षण सुरू

  काठमाडौं, १५ मंसिर । सरकारले कोरोना परीक्षण गरेको आधा घण्टामा नै रिपोर्ट आउने एन्टिजेन विधिबाट...