News Portal

 • अभियन्ता भनिएका यादवलाल कायस्थ र उनको समूहलाई भक्तपुरमा निषेध

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, १८ कात्तिक
  १५७२२ पटक
  भक्तपुर, १८ कात्तिक

  नेवा: सम्पदाको संरक्षण अभियन्ता भनिएका यादबलाल कायस्थ र उनको समूहमाथि भक्तपुर नगरपालिका आक्रोशित भएको छ । सम्पदा सरसफाई गर्न भन्दै भक्तपुर आएपछि कायस्थ र उनको समूहमाथि नगरपालिका आक्रोशित भएको हो ।

  अभियन्ता भनिएका काठमाडौं महानगरपालिका १६ का ४० वर्षीय यादवलाल कायस्थ मंगलवार बिहानै आफना साथीहरु सहित भक्तपुर आएका थिए । भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर २ ब्यासी स्थित कालोपाटी र हिटी(ढुंगेधारा)को सरसफाईमा लागेका उनीहरुको कार्य नजिकै रहेको नगरपालिकाले नदेख्ने कुरै भएन । तर, नगरपालिकाले उक्त कार्य स्वीकार गरेन बरु उल्टै उनीहरुलाई हस्तक्षेप गर्दै सरसफाई नगर्न चेतावनी नै दियो ।

  ”सामान्यतया जनस्तरबाट हुने सरसफाईलाई नगरपालिकाले स्वागत गर्नुपर्ने हो तर यहाँ भने निषेध नै भयो ।” अभियन्ताहरुले असन्तुष्टि पोखेका छन् । भक्तपुर नगरपालिकाले भने अभियन्ताको नाममा जे पनि गर्न नपाइने जिकिर गरेको छ । ‘पूर्खाले सिर्जेको सम्पत्ति, हाम्रो कला र सस्कृति’ भन्ने मूल नारा नै बनाएको भक्तपुर नगरपालिकाले सम्पदा संरक्षणमा ध्यान नदिएको भन्ने कुरा मान्य नहुने भन्दै नगरपालिकाले अभियन्ता भनिएका कायस्थ र उनको समूहलाई उक्त क्षेत्र सरसफाई गर्न निषेध गरेको थाहा भएको छ । ”नियत सफा भएको भए दुई मिनेटको दूरीमा रहेको नगरपालिकासंग समन्वय गरेर पनि काम गर्न सकिन्थ्यो नि ! यो हिरोगिरी भक्तपुरमा चल्दैन ।” उपस्थित कर्मचारीले भने ।

  कायस्थले भने आफूहरु नगरपालिकालाई चुनौती दिन नआएको बताए । भक्तपुर पोस्टसंग कुरा गर्दै उनले भने, ” सामाजिक संजालमा यहाँ ज्यादै फोहोर भएको र एकजना जेष्ठ नागरिक एक्लैले सफा गर्दै गरेको तस्वीर देख्यौँ, त्यहिँ भएर सफा गर्न आएका हौँ । हाम्रो अन्य कुनै उदेश्य होइन ।”

  केहिदिन देखि स्थानीय नारायण भक्त तोयनाले उक्त क्षेत्रमा एक्लै सफाई गरिरहेको तस्वीर सामाजिक संजालमा पोस्ट भएको थियो । सफाई अभियन्ता स्थानीय श्रेना प्रजापतिका अनुसार कालोपाटी र हिटीको सफाई भैरहँदा प्रहरी हस्तक्षेप भएपछि कायस्थ लगायतका अभियन्ता फर्केका थिए । पछि नगरपालिकाका सफाई कर्मचारीहरुले उक्त क्षेत्र सफा गरेका थिए ।

  अभियन्ता भनिएका यादवलाल कायस्थ गत भदौंमा ललितपुरको रातो मच्चिन्द्रनाथको रथ तान्ने पहलकर्ता पनि हुन् । त्यो बेला पुल्चोकमा अभियन्ताहरुको प्रदर्शनमा प्रहरी हस्तक्षेप हुँदा झडप भएको थियो भने प्रहरीले कायस्थसहित १ दर्जन व्यक्तिलाई नियन्त्रणमा लिएर एक साता पछि छोडेको थियो । सोक्रममा ललितपुरमा कर्फ्यु नै लगाउनु परेको थियो ।

  हाम्रो फेसबुक पेज लाइक गर्नुभयो ?

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...

  पुरा भयो एसईई परीक्षाको तयारी

  २०७९ मा हुने एसईई परीक्षाको तयारी पुरा भएको छ । शुक्रबारदेखि सुरु हुने माध्यमिक शिक्षा...

  आज साँझसम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार हुने

  मन्त्रिपरिषद् विस्तारलगायत विषयमा सत्ता साझेदार दलहरुबीच आज बिहान छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा...

  सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको निर्माण कार्य शुरु

  सूर्यविनायक धुलिखेल सडक आयोजना अन्तर्गत सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको सडक निर्माण कार्य शुरु भएको छ...

  वैशाख ६ र ७ गते भिटामिन ‘ए’ खुवाइदै

  आगामी वर्ष वैशाख पहिलो साता राष्ट्रिय भिटामिन ‘ए’ अभियान कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएको छ ।...