News Portal

 • कटुन्जेमै चितुवा ! प्रहरीद्वारा चितुवाको बच्चा भएको आशंकामा उद्धार

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २३ कात्तिक
  १५९१ पटक
  भक्तपुर, २३ कात्तिक

  महानगरीय प्रहरी प्रभाग, कटुन्जेले उद्धार गरी ल्याएको चितुवाको बच्चा भनिएका जंगली जनावरका बच्चाहरु बन कार्यालयको जिम्मा लगाइएको छ । प्रहरीको रोहबरमा बनका कर्मचारीहरुले जंगली जनावरका उक्त बच्चाहरु सूर्यविनायकस्थित जंगलमा छोडिदिएका छन् ।

  आइतवार बिहान करिब ११ बजेको समयमा प्रहरी सहायक निरीक्षक मनोज सर्राफको नेतृत्वमा रहेको प्रहरी टोलीले जंगली जनावरको बच्चा फेला पारी उद्धार गरेको थियो । कटुन्जे र किवाचोकबीच रहेको घट्टेखोला लिफ्ट खानेपानी आयोजनास्थित क्षेत्रमा चितुवा रहेको सूचनाको आधारमा खोज्दै जाँदा २ वटा बच्चा फेला पारि प्रहरीले बन कार्यालयलाई जिम्मा लगाइदिएको हो ।

  खानेपानीका एक कर्मचारीले प्रहरीलाइ चितुवा देखेको खबर गरेपछि हेर्दैजाँदा प्रहरीले ठूलो पाइप भित्र चितुवाको जस्तै बच्चा फेला पारेकाे र  उद्दार गरेको हो । कटुन्जे प्रभागमा आएर स्थानीय मानिसहरुले ती जनावरको कौतुहलतापूर्वक अवलोकन गरेका थिए । स्थानीय आतंकित बनेपछि जंगली जनावरका ती दुई बच्चालाई प्रहरीले उद्धार गरेको र दिउँसो बनका कर्मचारीलाई हस्तान्तरण गरेको प्रभागले पुष्टि गरेको छ ।

  प्रभाग प्रमुख रहेका प्रहरी नायब निरीक्षक ज्योतिप्रकाश कार्कीका अनुसार उद्धार गरिएका बच्चाहरु चितुवाकै भए नभएको बारेमा यकिन भएको भने छैन । चितुवा वा बनबिरालोको बच्चा भन्नेमा यकिन नभएपनि ती बच्चाहरुलाई बन कार्यालयको जिम्मा लगाइएको र सूर्यविनायकस्थित जंगलमा छाडिएको कार्कीले जनाएका छन् । स्थानीयले भने बस्तीमा चितुवा देखिनु र चितुवाकै जस्तो बच्चा प्रहरीले फेला पार्नु संयोग हुन नसक्ने भन्दै प्राणि उद्यानले बस्तीमा बन्यजन्तुलाई आउँनबाट रोक्न थप सतर्कता अपनाउनुपर्ने आवश्यकता औल्याएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सल्लाघारीमा भयानक दुर्घटना : मोटरसाइकल चालक रजौरा रहेनन्

  गएराति करिब पौने ९ बजेको समयमा सल्लाघारीस्थित ट्राफिक लाइट चोकमा दुर्घटनाग्रस्त मोटरसाइकलका चालकको ज्यान गएको...

  बिजुक्छेलाई भेट्न निवासमै पुगिन् सिडिओ शर्मा

  भक्तपुर जिल्लामा सरुवा भै कार्यभार सम्हालेकी नयाँ सिडिओ रूद्रादेवी शर्माले नेमकिपाका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेंसँग भेटवार्ता...

  नेपाली सेनाको ब्यवहार विरुद्ध खरिपाटीमा प्रदर्शन

  भक्तपुर । चाँगुनारायण नगरपालिका स्थित नेपाली सेनाको खरिपाटी तालिम केन्द्र हुँदै वडा नम्बर ५ जाने...

  प्रदिप तजको नेतृत्वमा अखिल(क्रान्तिकारी)को भक्तपुर जिल्ला समिति निर्वाचित

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) को विद्यार्थी संगठन अखिल(क्रान्तिकारी)ले विद्यार्थी नेता प्रदिप तजको नेतृत्वमा भक्तपुर जिल्ला समिति...

  चाँगुनारायण नगरपालिका विश्वकै उत्कृष्ट १० मा परेको भ्रामक समाचारहरु असत्य सावित

  ‘विश्वकै उत्कृष्ट १० मा पर्‍यो चाँगुनारायण नगरपालिका’ शीर्षकमा समाचारहरु प्रकाशित भएपछि भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका एकाएक...