News Portal

 • कटुन्जेमै चितुवा ! प्रहरीद्वारा चितुवाको बच्चा भएको आशंकामा उद्धार

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २३ कात्तिक
  १०९६ पटक
  भक्तपुर, २३ कात्तिक

  महानगरीय प्रहरी प्रभाग, कटुन्जेले उद्धार गरी ल्याएको चितुवाको बच्चा भनिएका जंगली जनावरका बच्चाहरु बन कार्यालयको जिम्मा लगाइएको छ । प्रहरीको रोहबरमा बनका कर्मचारीहरुले जंगली जनावरका उक्त बच्चाहरु सूर्यविनायकस्थित जंगलमा छोडिदिएका छन् ।

  आइतवार बिहान करिब ११ बजेको समयमा प्रहरी सहायक निरीक्षक मनोज सर्राफको नेतृत्वमा रहेको प्रहरी टोलीले जंगली जनावरको बच्चा फेला पारी उद्धार गरेको थियो । कटुन्जे र किवाचोकबीच रहेको घट्टेखोला लिफ्ट खानेपानी आयोजनास्थित क्षेत्रमा चितुवा रहेको सूचनाको आधारमा खोज्दै जाँदा २ वटा बच्चा फेला पारि प्रहरीले बन कार्यालयलाई जिम्मा लगाइदिएको हो ।

  खानेपानीका एक कर्मचारीले प्रहरीलाइ चितुवा देखेको खबर गरेपछि हेर्दैजाँदा प्रहरीले ठूलो पाइप भित्र चितुवाको जस्तै बच्चा फेला पारेकाे र  उद्दार गरेको हो । कटुन्जे प्रभागमा आएर स्थानीय मानिसहरुले ती जनावरको कौतुहलतापूर्वक अवलोकन गरेका थिए । स्थानीय आतंकित बनेपछि जंगली जनावरका ती दुई बच्चालाई प्रहरीले उद्धार गरेको र दिउँसो बनका कर्मचारीलाई हस्तान्तरण गरेको प्रभागले पुष्टि गरेको छ ।

  प्रभाग प्रमुख रहेका प्रहरी नायब निरीक्षक ज्योतिप्रकाश कार्कीका अनुसार उद्धार गरिएका बच्चाहरु चितुवाकै भए नभएको बारेमा यकिन भएको भने छैन । चितुवा वा बनबिरालोको बच्चा भन्नेमा यकिन नभएपनि ती बच्चाहरुलाई बन कार्यालयको जिम्मा लगाइएको र सूर्यविनायकस्थित जंगलमा छाडिएको कार्कीले जनाएका छन् । स्थानीयले भने बस्तीमा चितुवा देखिनु र चितुवाकै जस्तो बच्चा प्रहरीले फेला पार्नु संयोग हुन नसक्ने भन्दै प्राणि उद्यानले बस्तीमा बन्यजन्तुलाई आउँनबाट रोक्न थप सतर्कता अपनाउनुपर्ने आवश्यकता औल्याएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  गएराती भएको सडक दुर्घटनामा राधेराधेका एक युवकको निधन

  गएराती मध्यपुर थिमि- ४ एस.एस. चोक नजिक दुर्घटनाग्रस्त स्कुटी चालकको ज्यान गएको छ । भक्तपुरबाट...

  वर्षौदेखि अध्यारोमा बस्न बाध्य नगरकाेटबासीका समस्या समाधान हुँदै

  बत्ती मुनी अध्यारो भने झैँ वर्षौदेखि बिजुली भएर पनि अध्यारोको समस्या भोगिरहेका नगरकोटका करिब ६...

  कम्युनिस्ट सरकार ५ वर्ष चल्छ, रोग र भोकले कोही मर्दैनः मुख्यमन्त्री भट्ट

  डोटी, १५ मंसिर । सुदूरपश्चिम प्रदेशका मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्टले नागरिकलाई घरघरमा स्वास्थ्य सेवाको पहुँच पुर्‍याउन...

  नेपालमा कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको संख्या १५ सय नाघ्यो

  काठमाडौं, १५ संवाददाता । पछिलल्लो २४ घण्टामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को कारण थप २९...

  आधा घण्टामै नतिजा आउने ‘एन्टिजेन विधि’बाट नेपालमा कोरोना परीक्षण सुरू

  काठमाडौं, १५ मंसिर । सरकारले कोरोना परीक्षण गरेको आधा घण्टामा नै रिपोर्ट आउने एन्टिजेन विधिबाट...