News Portal

 • कटुन्जेमै चितुवा ! प्रहरीद्वारा चितुवाको बच्चा भएको आशंकामा उद्धार

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २३ कात्तिक
  २०९४ पटक
  भक्तपुर, २३ कात्तिक

  महानगरीय प्रहरी प्रभाग, कटुन्जेले उद्धार गरी ल्याएको चितुवाको बच्चा भनिएका जंगली जनावरका बच्चाहरु बन कार्यालयको जिम्मा लगाइएको छ । प्रहरीको रोहबरमा बनका कर्मचारीहरुले जंगली जनावरका उक्त बच्चाहरु सूर्यविनायकस्थित जंगलमा छोडिदिएका छन् ।

  आइतवार बिहान करिब ११ बजेको समयमा प्रहरी सहायक निरीक्षक मनोज सर्राफको नेतृत्वमा रहेको प्रहरी टोलीले जंगली जनावरको बच्चा फेला पारी उद्धार गरेको थियो । कटुन्जे र किवाचोकबीच रहेको घट्टेखोला लिफ्ट खानेपानी आयोजनास्थित क्षेत्रमा चितुवा रहेको सूचनाको आधारमा खोज्दै जाँदा २ वटा बच्चा फेला पारि प्रहरीले बन कार्यालयलाई जिम्मा लगाइदिएको हो ।

  खानेपानीका एक कर्मचारीले प्रहरीलाइ चितुवा देखेको खबर गरेपछि हेर्दैजाँदा प्रहरीले ठूलो पाइप भित्र चितुवाको जस्तै बच्चा फेला पारेकाे र  उद्दार गरेको हो । कटुन्जे प्रभागमा आएर स्थानीय मानिसहरुले ती जनावरको कौतुहलतापूर्वक अवलोकन गरेका थिए । स्थानीय आतंकित बनेपछि जंगली जनावरका ती दुई बच्चालाई प्रहरीले उद्धार गरेको र दिउँसो बनका कर्मचारीलाई हस्तान्तरण गरेको प्रभागले पुष्टि गरेको छ ।

  प्रभाग प्रमुख रहेका प्रहरी नायब निरीक्षक ज्योतिप्रकाश कार्कीका अनुसार उद्धार गरिएका बच्चाहरु चितुवाकै भए नभएको बारेमा यकिन भएको भने छैन । चितुवा वा बनबिरालोको बच्चा भन्नेमा यकिन नभएपनि ती बच्चाहरुलाई बन कार्यालयको जिम्मा लगाइएको र सूर्यविनायकस्थित जंगलमा छाडिएको कार्कीले जनाएका छन् । स्थानीयले भने बस्तीमा चितुवा देखिनु र चितुवाकै जस्तो बच्चा प्रहरीले फेला पार्नु संयोग हुन नसक्ने भन्दै प्राणि उद्यानले बस्तीमा बन्यजन्तुलाई आउँनबाट रोक्न थप सतर्कता अपनाउनुपर्ने आवश्यकता औल्याएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...

  बागमती प्रदेशको महिला चालक उत्पादन कार्यक्रम भक्तपुरबाट शुरु

  बागमती प्रदेशमा महिला लक्षित रोजगार कार्यक्रम अन्तर्गत महिला सवारीचालक उत्पादन प्रक्रिया शुरु गरिएको छ ।...