News Portal

 • बागमती प्रदेशकै सर्वोत्कृष्ट सावित भएपछि भक्तपुर अस्पताल पुरस्कृत

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २४ कात्तिक
  २६७६ पटक
  भक्तपुर, २४ कात्तिक

  भक्तपुर अस्पताल बागमती प्रदेशकै सर्वोत्कृष्ट अस्पताल सावित भएको छ । प्रदेशभरीको अस्पतालबाट छनौट गर्दा सबैभन्दा उत्कृष्टमा परेपछि भक्तपुर अस्पताल पुरस्कृत भएको हो ।

  बागमती प्रदेश सरकार मातहत रहेको यस अस्पताललाई प्रदेश राजधानी हेटौडामा पुरस्कार प्रदान गरिएको छ । सामाजिक विकाश मन्त्री युवराज दुलालले एक कार्यक्रमका बीच अस्पतालकी मेडिकल सुपरिटेण्डेण्ट डा सुमित्रा गौतमलाई पुरस्कार हस्तान्तरण गरेका छन् । आर्थिक बर्ष २०७६ /७७ को वार्षिक समिक्षा गर्दा भक्तपुर अस्पतालको समग्र उन्नती प्रगती अन्य अस्पतालको भन्दा राम्रो ठहर भएसंगै भक्तपुर अस्पताललाई पुरस्कृत गरिएको स्वास्थ्य निर्देशनालयले जनाएको छ । अस्पतालको विकाशको समग्र मूल्यांकन गर्दा राष्ट्रिय नीति अनुसार स्वास्थ्यका सुचक इण्डिकेटर अनुसार विकाश र सुधारमा सबैभन्दा राम्रो सावित भएपछि भक्तपुर अस्पतालले पुरस्कार पाएको बताइएको छ ।

  भक्तपुर अस्पतालमा प्रशासनिक नेतृत्व गरिरहेकी डा सुमित्रा गौतम र अस्पताल संचालन तथा विकाश समितिको नेतृत्व गरिरहेका मिलन सुवालको तालमेल मिलेसंगै भक्तपुर अस्पतालले स्थापना र संचालनको इतिहासमै ठूलो विकाश गरेको हो । मेसु डा गौतमको कार्यकाल ८ महिना र अध्यक्ष सुवालको कार्यकाल १८ महिना मात्र भएता पनि यसबीचमा अस्पताल संचालनको ११६ वर्षपछि भक्तपुर अस्पताल आइसीयु सेवा दिन समेत सफल भएको छ । आधा दर्जन भेन्टिलेटरसहित आइसीयु सेवा संचालन गर्न सफल भएपछि अस्पतालको साख ह्वात्तै बढेको देखिन्छ भने अझै २ दर्जन बेडसहित अस्पतालले एचसीयु संचालनको तयारी थालेको छ । त्यतिमात्र होइन, भक्तपुर अस्पतालमा ल्याप्रोस्कोपी सर्जरी समेत शुरु भएको छ । ल्याप्रोस्कोपी सर्जरी भनेको दूरबिनबाट गरिने शल्यक्रिया हो । यो सर्जरी शुरु भएसंगै काठमाडौ गएर सर्जरी गर्नुपर्ने दिनको अन्त्य भएको भन्दै बिरामीहरु खुशी भएका छन् । यस अघि रिफर सेन्टरको रुपमा बदनामी कमाएको अस्पताल अहिले विरामीको पहिलो रोजाइ बन्न सफल भएको देखिन्छ ।

  कोभिड १९ रोकथाम र नियन्त्रणका लागि प्रदेशले निर्देशन गरे बमोजिम भक्तपुर अस्पतालले दुधपाटी र खरीपाटीमा गरी २४७ बेडको सुविधासम्पन्न आइसोलेसन सेन्टर संचालन गरिरहेको छ भने स्वाब संकलन गरिररहेको यस अस्पतालले केहि दिन भित्रै स्वाब परीक्षण समेत गर्नेगरी तयारी तिब्र बनाएको छ । टेकुस्थित सरुवा रोग अस्पतालले समेत सशुल्क कोरोना उपचार गरिरहँदा भक्तपुर अस्पतालमा कोभिड १९ उपचार पूर्णता निशुल्क रहेको अध्यक्ष मिलन सुवाल बताउँछन् ।

  आर्थिक वर्ष २०७६ /७७ को वार्षिक समिक्षा गर्दा भक्तपुर अस्पताल प्रथम भै पुरस्कृत हुँदा काम गर्न थप प्रोत्साहन मिलेको मेसु डा सुमित्रा गौतमले प्रतिक्रिया दिएकी छन् । उनले यसको श्रेय अध्यक्ष मिलन सुवाल, सम्पूर्ण डाक्टर,नर्स लगायत मेडिकल र प्रशासनिक कर्मचारीहरुका साथै मन्त्री युवराज दुलाल, सचिव दिपक काफ्ले, सिडिओ हुमकला पाण्डे,जनप्रतिनिधिहरु र अस्पतालका स्थानीय शुभचिन्तकहरुलाई जाने बताइन । भक्तपुर अस्पताल लाई नम्बर एक अस्पतालमा दर्ज गराउन सफल भएसंगै मेसु डा गौतमले आफूलाई एक योग्य डाक्टर र कुशल व्यवस्थापक सावित गरेकी छन् । यस अघि उनी सिन्धुली अस्पतालमा रहेकी थिइन् र उनी हुँदा उक्त अस्पतालले आफूलाई बागमती प्रदेशको सर्वोत्कृष्ट अस्पतालको पहिचान बनाउन सफल रहेको थियो र सो वर्ष यस्तै पुरस्कार प्राप्त गर्न सफल भएको थियो । यस वर्ष डा गौतम स्वास्थ्य सेवामा पुर्याएको योगदानका लागि राष्ट्रपतिद्वारा प्रदान गरिने प्रवल जनसेवा श्री (चतुर्थ)द्वारा विभूषित हुनेहरुकाे सूचीमा समेत परेकी छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अपाङ्गता दिवसकाे अवसर पारेर ‘अटिजमलाई पहिचान दिलाउने’ सहसचिव पाण्डे सम्मानित

  ‘कोभिड–१९ पछिको उत्कृष्ट पुनरागमनको सुनिश्चितताः अपाङ्गता भएका व्यक्तिको पहुँच र दिगो विकासका लागि हामी सबैको...

  भक्तपुर प्रहरीद्वारा दुई पाकेटमार रंगेहात पक्राउ

  भक्तपुरमा दुई पाकेटमार रंगेहात पक्राउ परेका छन् । पकेटमारीको पैसा सहित उनीहरुलाई भक्तपुर प्रहरीले पक्राउ...

  कोभिड-१९ खोप यसै साताबाट : यो कस्तो खोप हो?

  यूके फाइजर/बायोएनटेक खोपलाई बृहत् रूपमा प्रयोग गर्न अनुमति दिने विश्वकै पहिलो देश बनेको छ। ब्रिटिश...

  बरिष्ठ नेता पौडेल पक्राउले बनायो काँग्रेसलाई बलियो

  सरकारका कारण नेपाली कांग्रेसका नेताहरु एकमत भएका छन् । फरक मत राख्ने गुटका नेताहरु एकमत...

  पद दुरुपयोगको आरोपमा नेपाल प्रहरीका २ एसपीसहित ४ निलम्बित

  पदको दुरुपयोग गरी अनियमितता गरेको आरोपमा नेपाल प्रहरीका २ एसपी सहित ४ जना निलम्बनमा परेका...