News Portal

 • श्रीकृष्ण माविकाे नयाँ भवन शिलान्यास

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता चाँगुनारायण, २७ कात्तिक
  १५६ पटक
  चाँगुनारायण, २७ कात्तिक

  चाँगुनारायण ७ खरिपाटीस्थित श्रीकृष्ण माविको नयाँ भवन एक कार्यक्रमकाबीच शिलान्यास गरिएको छ । बागमती प्रदेश सभाका सदस्य कृष्णलाल भँडेल र चाँगुनारायण नगरपालिकाका नगर प्रमुख सोमप्रसाद मिश्रले भवनको संयुक्त रुपमा शिलान्यास गरेका हुन् ।

  कार्यक्रममा प्रदेश सांसद भँडेलले विद्यालयका लागि आफ्नो तर्फबाट आ.ब. २०७७/०७८ को प्रदेश पूर्वाधार बिकास कोष (सांसद बिकास कोष) मार्फत रु २५ लाख सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता पनि प्रकट गरेका छन् । त्यसैगरी नगर प्रमुख मिश्रले स्कूललाई नगरपालिकाको तर्फबाट सक्दो सहयोग रहने जानकारी गराए ।

  राष्ट्रिय पुननिर्माण प्राधिकरण केन्द्रीय आयोजना कार्यान्वयन ईकाई (शिक्षा) अन्तर्गतको उक्त भवन पुननिर्माणका लागि शर्मा खानी जेभी निर्माण कम्पनी काठमाडौंले निर्माणको ठेक्का पाएको छ । भवनको कुल लागत रु २ करोड ४८ लाख १९ हजार २ सय ७७ रहेको विद्यालय ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष जीवन खत्रीले जानकारी गराए । उनले विद्यालयलाई नगरपालिकाको शैक्षिक केन्द्र बनाउने बताए ।

  सो अवसरमा चाँगुनारायण–६ का वडाध्यक्ष सन्तबहादुर वाइबा, ७ का वडाध्यक्ष ज्ञानबहादुर केसी, विद्यालयका प्रधानाध्यापक कृष्णहरी बल्ल,विद्यालयका मावितर्फका संयोजक जीवन गिरी लगायतले भवन समयमै सम्पन्न गरी गुणात्मक शिक्षामा जोड दिइने दावी गरे ।

  ४ तला रहने उक्त ८ कोठे भवन निर्माण आगामी वर्ष माघ सम्ममा सम्पन्न गर्नुपर्ने सम्झौतामा उल्लेख छ । सम्झौता गत चैतमा गरिएको थियो । बजेटको स्रोत नेपाल सरकारबाट १७.६ प्रतिशत ,बैदेशिक ऋण ७४.९ प्रतिशत र बैदेशिक सहायता ७.५ प्रतिशत रहेको विद्यालय ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष खत्रीले जनाएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अपाङ्गता दिवसकाे अवसर पारेर ‘अटिजमलाई पहिचान दिलाउने’ सहसचिव पाण्डे सम्मानित

  ‘कोभिड–१९ पछिको उत्कृष्ट पुनरागमनको सुनिश्चितताः अपाङ्गता भएका व्यक्तिको पहुँच र दिगो विकासका लागिहामी सबैको प्रतिबद्धता’...

  भक्तपुर प्रहरीद्वारा दुई पाकेटमार रंगेहात पक्राउ

  भक्तपुरमा दुई पाकेटमार रंगेहात पक्राउ परेका छन् । पकेटमारीको पैसा सहित उनीहरुलाई भक्तपुर प्रहरीले पक्राउ...

  कोभिड-१९ खोप यसै साताबाट : यो कस्तो खोप हो?

  यूके फाइजर/बायोएनटेक खोपलाई बृहत् रूपमा प्रयोग गर्न अनुमति दिने विश्वकै पहिलो देश बनेको छ। ब्रिटिश...

  बरिष्ठ नेता पौडेल पक्राउले बनायो काँग्रेसलाई बलियो

  सरकारका कारण नेपाली कांग्रेसका नेताहरु एकमत भएका छन् । फरक मत राख्ने गुटका नेताहरु एकमत...

  पद दुरुपयोगको आरोपमा नेपाल प्रहरीका २ एसपीसहित ४ निलम्बित

  पदको दुरुपयोग गरी अनियमितता गरेको आरोपमा नेपाल प्रहरीका २ एसपी सहित ४ जना निलम्बनमा परेका...