News Portal

 • श्रीकृष्ण माविकाे नयाँ भवन शिलान्यास

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता चाँगुनारायण, २७ कात्तिक
  १०१० पटक
  चाँगुनारायण, २७ कात्तिक

  चाँगुनारायण ७ खरिपाटीस्थित श्रीकृष्ण माविको नयाँ भवन एक कार्यक्रमकाबीच शिलान्यास गरिएको छ । बागमती प्रदेश सभाका सदस्य कृष्णलाल भँडेल र चाँगुनारायण नगरपालिकाका नगर प्रमुख सोमप्रसाद मिश्रले भवनको संयुक्त रुपमा शिलान्यास गरेका हुन् ।

  कार्यक्रममा प्रदेश सांसद भँडेलले विद्यालयका लागि आफ्नो तर्फबाट आ.ब. २०७७/०७८ को प्रदेश पूर्वाधार बिकास कोष (सांसद बिकास कोष) मार्फत रु २५ लाख सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता पनि प्रकट गरेका छन् । त्यसैगरी नगर प्रमुख मिश्रले स्कूललाई नगरपालिकाको तर्फबाट सक्दो सहयोग रहने जानकारी गराए ।

  राष्ट्रिय पुननिर्माण प्राधिकरण केन्द्रीय आयोजना कार्यान्वयन ईकाई (शिक्षा) अन्तर्गतको उक्त भवन पुननिर्माणका लागि शर्मा खानी जेभी निर्माण कम्पनी काठमाडौंले निर्माणको ठेक्का पाएको छ । भवनको कुल लागत रु २ करोड ४८ लाख १९ हजार २ सय ७७ रहेको विद्यालय ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष जीवन खत्रीले जानकारी गराए । उनले विद्यालयलाई नगरपालिकाको शैक्षिक केन्द्र बनाउने बताए ।

  सो अवसरमा चाँगुनारायण–६ का वडाध्यक्ष सन्तबहादुर वाइबा, ७ का वडाध्यक्ष ज्ञानबहादुर केसी, विद्यालयका प्रधानाध्यापक कृष्णहरी बल्ल,विद्यालयका मावितर्फका संयोजक जीवन गिरी लगायतले भवन समयमै सम्पन्न गरी गुणात्मक शिक्षामा जोड दिइने दावी गरे ।

  ४ तला रहने उक्त ८ कोठे भवन निर्माण आगामी वर्ष माघ सम्ममा सम्पन्न गर्नुपर्ने सम्झौतामा उल्लेख छ । सम्झौता गत चैतमा गरिएको थियो । बजेटको स्रोत नेपाल सरकारबाट १७.६ प्रतिशत ,बैदेशिक ऋण ७४.९ प्रतिशत र बैदेशिक सहायता ७.५ प्रतिशत रहेको विद्यालय ब्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष खत्रीले जनाएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...

  बागमती प्रदेशको महिला चालक उत्पादन कार्यक्रम भक्तपुरबाट शुरु

  बागमती प्रदेशमा महिला लक्षित रोजगार कार्यक्रम अन्तर्गत महिला सवारीचालक उत्पादन प्रक्रिया शुरु गरिएको छ ।...