News Portal

 • चाँगुनारायण नगरपालिकामा योजना छनोटको चटारो

  अनिल फोजूभक्तपुर ,२६ जेठ २०७८, बुधबार
  ५५६ पटक
  भक्तपुर ,२६ जेठ २०७८, बुधबार

  चाँगुनारायण नगरपालिका आगामी आर्थिक वर्ष २०७८/७९ का लागि नीति तथा कार्यक्रम र बजेट तर्जुमा सम्बन्धी कार्यकोलागि योजना छनोटमा जुटेको छ ।

  नगरपालिकाले यतिखेर सामाजिक सञ्जाल, टेलिफोन र इमेलमार्फत सुझाव दिन र योजना माग गर्न राजनीतिक दल,संघ संस्था ,बुद्धिजीवी, नागरिक समाज , विज्ञ , व्यवसायी , समाजसेवी , पेशाकर्मी , कर्मचारी , संचारकर्मी लगायत आम नागरिकहरुलाई अपील गरेको छ । चाँगुनारायण नगरपालिकाले टेलिफोन र इमेलमार्फत सुझाव दिन नगरवासीलाई जेठ मसान्त सम्मको समय राखेको छ ।

  स्थानीय सरकारले नीति तथा कार्यक्रम र बजेट ल्याउने कार्य भएकोले समग्र चाँगुनारायण नगरपालिकालाई समृद्ध बनाउनका लागि नगरवासीहरुलाई आवश्यक अमुल्य सुझावहरु तथा कार्यक्रमहरु पठाउनका लागि नगरपालिकाले अनुरोध गरेको छ ।

  कानूनीरूप अनुसार आगामी असार १० गतेसम्म नीति तथा कार्यक्रम र बजेट परिषद्मा टेबल गर्नुपर्ने प्रावधानानुसार स्थानीय तह टोल बस्तीमा सुझाव संकलनमा जुटेका हो ।

  हाल कोरोना भाइरस सङ्क्रमण समुदायस्तरमै फैलिएको छ । चाँगुनारायण नगरपालिकामा मात्र हिजो जेठ २५ गते सम्म जम्मा संक्रमित २,२६५ छन् भने निको हुनेमा २०७१ रहका छन् । त्यस्तै सक्रिय संक्रमित भने १५७ ,एकान्तवासमा १५७ रहेका छन् । हाल सम्म चाँगुनारायण नगरमा ३७ जनाको मृत्यु भएको छ । महामारीका बीच आउने नीति तथा कार्यक्रम र बजेटलाई नगरबासीहरुले कौतुहलताका साथ हेरेका छन् । एकातिर चालु वर्षका योजना सम्पन्न गर्नुपर्ने, अर्कोतर्फ आगामी वर्षका योजना छनोटको चाप नगरपालिकामा परेको छ । महामारीको जोखिम भए पनि विकास निर्माणका कार्य र कार्यालयका अत्यावश्यक सेवा सञ्चालनमा रहेको नगरपालिकाले जनाएको छ ।

  स्थानीय सरकारले नीति तथा कार्यक्रम र बजेट ल्याउने कार्य भएकोले समग्र चाँगुनारायण नगरपालिकालाई समृद्ध बनाउनका लागि नगरवासीहरुला आवश्यक अमुल्य सुझावहरु तथा कार्यक्रमहरु पठाउनका लागि नगरपालिकाले अनुरोध गरेको छ । कानूनीरूप अनुसार आगामी असार १० गतेसम्म नीति तथा कार्यक्रम र बजेट परिषद्मा टेबल गर्नुपर्ने प्रावधानानुसार स्थानीय तह टोल बस्तीमा सुझाव संकलनमा जुटेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेपाल – भारत साहित्य दोस्रो महोत्सवको लागि बैठक सम्पन्न

  काठमाडौं । नेपाल -भारत साहित्य यात्राको दोस्रो संस्करणको रुपमा त्रिदीवसीय नेपाल भारत साहित्य दोस्रो महोत्सव...

  महिला सशक्तीकरणमा लायन्स

  काठमाडौं, सामाजिक क्षेत्रमा विविध कार्य गर्दै आइरहेको लायन्स अफ काठमाडौं, ब्राइटस्टारको प्रायोजनमा महिला सशक्तीकरण कार्यक्रमअन्तर्गत...

  बिग्रेको बाटोका कारण बाल्कोटमा ट्र्याक्टर चालकको ज्यान गयो : प्रहरी

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- २ बालकोटस्थित महेन्द्र शान्ति स्कूलबाट चारदोबाटो तर्फ आउदै गरेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा चालकको...

  पाप पखाल्ने इन्द्रदह

  नेपाल भाषामा ‘येँ’ भन्नाले काठमाडौँ भन्ने बुझिन्छ , ‘किँ’ को अर्थ किला र दह अर्थात्...

  मानवीय आस्थामा नयाँ कार्यसमिति

  भक्तपुरमा क्रियाशील गैरसरकारी संस्था मानवीय आस्था नेपालको छैठौं साधारण सभा सम्पन्न भएको छ । आइतबार...