News Portal

 • चाँगुनारायण नगरपालिकामा योजना छनोटको चटारो

  अनिल फोजूभक्तपुर ,२६ जेठ २०७८, बुधबार
  १८६१ पटक
  भक्तपुर ,२६ जेठ २०७८, बुधबार

  चाँगुनारायण नगरपालिका आगामी आर्थिक वर्ष २०७८/७९ का लागि नीति तथा कार्यक्रम र बजेट तर्जुमा सम्बन्धी कार्यकोलागि योजना छनोटमा जुटेको छ ।

  नगरपालिकाले यतिखेर सामाजिक सञ्जाल, टेलिफोन र इमेलमार्फत सुझाव दिन र योजना माग गर्न राजनीतिक दल,संघ संस्था ,बुद्धिजीवी, नागरिक समाज , विज्ञ , व्यवसायी , समाजसेवी , पेशाकर्मी , कर्मचारी , संचारकर्मी लगायत आम नागरिकहरुलाई अपील गरेको छ । चाँगुनारायण नगरपालिकाले टेलिफोन र इमेलमार्फत सुझाव दिन नगरवासीलाई जेठ मसान्त सम्मको समय राखेको छ ।

  स्थानीय सरकारले नीति तथा कार्यक्रम र बजेट ल्याउने कार्य भएकोले समग्र चाँगुनारायण नगरपालिकालाई समृद्ध बनाउनका लागि नगरवासीहरुलाई आवश्यक अमुल्य सुझावहरु तथा कार्यक्रमहरु पठाउनका लागि नगरपालिकाले अनुरोध गरेको छ ।

  कानूनीरूप अनुसार आगामी असार १० गतेसम्म नीति तथा कार्यक्रम र बजेट परिषद्मा टेबल गर्नुपर्ने प्रावधानानुसार स्थानीय तह टोल बस्तीमा सुझाव संकलनमा जुटेका हो ।

  हाल कोरोना भाइरस सङ्क्रमण समुदायस्तरमै फैलिएको छ । चाँगुनारायण नगरपालिकामा मात्र हिजो जेठ २५ गते सम्म जम्मा संक्रमित २,२६५ छन् भने निको हुनेमा २०७१ रहका छन् । त्यस्तै सक्रिय संक्रमित भने १५७ ,एकान्तवासमा १५७ रहेका छन् । हाल सम्म चाँगुनारायण नगरमा ३७ जनाको मृत्यु भएको छ । महामारीका बीच आउने नीति तथा कार्यक्रम र बजेटलाई नगरबासीहरुले कौतुहलताका साथ हेरेका छन् । एकातिर चालु वर्षका योजना सम्पन्न गर्नुपर्ने, अर्कोतर्फ आगामी वर्षका योजना छनोटको चाप नगरपालिकामा परेको छ । महामारीको जोखिम भए पनि विकास निर्माणका कार्य र कार्यालयका अत्यावश्यक सेवा सञ्चालनमा रहेको नगरपालिकाले जनाएको छ ।

  स्थानीय सरकारले नीति तथा कार्यक्रम र बजेट ल्याउने कार्य भएकोले समग्र चाँगुनारायण नगरपालिकालाई समृद्ध बनाउनका लागि नगरवासीहरुला आवश्यक अमुल्य सुझावहरु तथा कार्यक्रमहरु पठाउनका लागि नगरपालिकाले अनुरोध गरेको छ । कानूनीरूप अनुसार आगामी असार १० गतेसम्म नीति तथा कार्यक्रम र बजेट परिषद्मा टेबल गर्नुपर्ने प्रावधानानुसार स्थानीय तह टोल बस्तीमा सुझाव संकलनमा जुटेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरको आवेदन

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरले आवेदन दिएका छन् । पदपूर्तीका...

  पत्रकार थापालाई पितृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरकी पूर्व उपाध्यक्ष एवं गोरखापत्र दैनिककी फोटो पत्रकार कविता थापालाई पितृशोक परेको...

  महाजात्राले कमायो २६ करोड ६५ लाख

  mahajatra safalta ghimire

  काठमाडौँ । ‘जात्रा’ र ‘जात्रै जात्रा’ पछि षट्कोण आर्ट्सले निर्माण गरेको तेस्रो भाग ‘महाजात्रा’ प्रदर्शनको...

  क्यानडामा विदेशी विद्यार्थीलाई घर जग्गा किन्न प्रतिबन्ध

  विदेशीलाई क्यानडामा २ वर्षसम्म जग्गा किन्न प्रतिबन्ध लगाइएको छ । समाचार अनुसार यसअघि जनवरी १,...

  आज पनि भिटामिन ‘ए’ खुवाइँदै

  के तपाईले आफ्नो ५ वर्ष मुनिका बच्चालाई ‘भिटामिन ए’ क्याप्सुल ख्वाउनुभयो ? ६ महिनादेखि ५...