News Portal

 • नेपाल बैंकको दुधपाटीमा सेवा बिस्तार, सरकारी बैंकलाई प्राथमिकता दिन मेयर प्रजापतिको सुझाव

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २ भदौ २०७८
  ९६४ पटक
  भक्तपुर, २ भदौ २०७८

  नेपालकै सबैभन्दा जेठो बैंक नेपाल बैंक लिमिटेडको कमलविनायक शाखाले भक्तपुरको दुधपाटीमा समेत सेवा बिस्तार गरेको छ । बैंकले मंगलवारबाट दुधपाटीमा काउन्टर स्थापना गरी सेवा बिस्तार गरेको हो ।

  उक्त काउन्टरको भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापति र बैंककी बागमती प्रदेश प्रमुख निरुजा श्रेष्ठले संयुक्तरुपमा उद्घाटन गरेका हुन् । उक्त अवसरमा वडा नम्बर १ का वडाध्यक्ष श्यामकृष्ण खत्री, भक्तपुर बहुमुखी क्याम्पसका प्रमुख डा कृष्णप्रसाद पोखरेल,नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरका अध्यक्ष जगत प्रजापति, बैंकको कमलविनायक शाखा प्रमुख विष्णुमान भैल, सहायक प्रमुख दिपा पनेरु लगायत कर्मचारी र पत्रकारहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

  कार्यक्रममा नगरप्रमुख सुनिल प्रजापतिले भक्तपुर नगरपालिकाले सरकारी बैंकहरुको बिकासमा जोड दिएको खुलासा गरे । नगरपालिकाले आफ्नो आर्थिक कारोबारमा पहिलो प्राथमिकता सरकारी बैंकलाइ दिएको जानकारी दिंदै उनले सरकारी बैंकले सेवा दिन नसक्ने बताए मात्र निजी बैंकमा जाने गरिएको जनाएका छन् ।

  भक्तपुरबासी जनतालाई पनि सम्भव भएसम्म सरकारी बैंकबाट कारोबार गर्न सुझाव दिंदै प्रमुख प्रजापतिले विदेशी लगानीमा संचालित निजी क्षेत्रको स्वामित्वका बैंकहरु भन्द सरकारी स्वामित्वका बैंक भरपर्दो र बढी सुरक्षित हुने बताए । विदेशी लगानी भएका बैंकले नेपाली पुँजी विदेश लगिरहेको तर्फ सचेत हुनुपर्ने धारणा व्यक्त गर्दै उनले सरकारी बैंकलाई समयसापेक्ष जनताको माग अनुसार बिकास गरी कारोबारमा प्रोत्साहित गर्नुपर्ने आवश्यकता समेत औल्याए ।

  सरकारी बैंक बलियो भएमात्र जनताको आर्थिक अवस्था बलियो बन्ने बताउदै मेयर प्रजापतिले सरकारी बैंकको समयानुकुल बिकास र सेवा बिस्तारमा जोड दिएका थिए ।

  कार्यक्रममा भक्तपुर बहुमुखी क्याम्पसका प्रमुख डा. कृष्णप्रसाद पोखरेलले विश्वविद्यालयमा त्रिविको जस्तै बैकमा नेपाल बैंक लिमिटेडको महत्व र पहिचान रहेको बताए । दुधपाटीमा सेवा बिस्तारले भक्तपुर क्याम्पसका विद्यार्थी र स्थानीय जनता लाभान्वित हुने उनले विश्वास व्यक्त गरे ।

  त्यसैगरी बैंककी बागमति प्रदेश प्रमुख निरुजा श्रेष्ठले आफूहरु निजी बैकसंग प्रतिस्पर्धामा पछि नरहेको दावी गर्दै बैंकले सबै सेवाहरु छिटोछरितो र विश्वासिलो ढंगले प्रवाह गरिरहेको बताइन । दुधपाटी काउन्टरसँगै भक्तपुरमा ३ शाखा र ४ वटा काउन्टरमार्फत सेवा प्रदान गरिरहेको जानकारी गराउदै उनले नेपाल बैंक लिमिटेडप्रति जनप्रतिनिधि,व्यवसायी, प्राज्ञिक समुदाय र स्थानीय जनताको विस्वासप्रति आभार समेत प्रकट गरेकी थिइन् । त्यसैगरी कार्यक्रम संचालक कमलविनायक शाखाका प्रमुख विष्णुमान भैलले भक्तपुर नगरपालिकाको सहयोगबाट आफूहरु प्रोत्साहित भएको भन्दै थप सेवा बिस्तार गरी जनताको घरदैलोको बैंक बन्ने आफूहरुको योजना भएको बताएका थिए ।

  उक्त अवसरमा नेपाल बैंक लिमिटेडले देशका ७१ जिल्लामा २११ शाखा, १४७ एटिएम र ४५ वटा काउन्टरमार्फत सेवा प्रदान गरिरहेको बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकमा राष्ट्रिय परिचयपत्रबारे सिकाउँदै सिडिओ कार्यालय

  राष्ट्रिय परिचयपत्रका लागि विवरण भर्ने सम्बन्धमा सूर्यविनायक नगरपालिकामा अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । जिल्ला...

  अस्पतालमै एमालेको वडाअधिवेशन, बिरामी त्रसित

  काठमाडौं। नेकपा एमालेले विरामीलाई नै त्रसित पार्नेगरी अस्पतालमै वडा अधिवेशन सम्पन्न गरेको छ। काठमाडौं तारकेश्वर...

  एउटै ब्यक्ति कांग्रेस र एमाले दुबै पार्टीको वडा नेतामा निर्वाचित

  दार्चुला । दार्चुलामा कांग्रेसको अधिवेशनबाट वडा उपसभापतिमा चयन भएका एक जना एमालेको वडा सचिवमा चयन...

  भक्तपुरको एमाले वडा अधिवेशन : धेरैमा सर्वसम्मत, मध्यपुरमा बिबाद मथ्थर तर बन्द सत्र बाँकी

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले)ले शनिबार देशभर वडा अधिवेशन सम्पन्न गरेको छ । यसैबीच भक्तपुर जिल्लामा...

  नेपाली बक्सिङ्ग टोली सर्विया प्रस्थान

  ‘आईबा वल्ड बक्सिङ च्याम्पियनसिप’मा सहभागी हुन नेपाली बक्सिङ्ग टोली सर्विया प्रस्थान गरेको छ । अन्तर्राष्ट्रिय...