News Portal

 • काँग्रेसको महाधिवेशन हेर्न भक्तपुर आउनु : सभापति थापा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १६ असोज २०७८
  १६७० पटक
  भक्तपुर, १६ असोज २०७८

  नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले आफ्नो लागि सबै कार्यकर्ता र उम्मेदवार बराबर भएका भनेका छन् । १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत जिल्लामा सम्पन्न वडा र नगर अधिवेशन निष्पक्ष र प्रभावकारीरुपले सम्पन्न भएको भन्दै उनले आफूले कोहीकसैको पक्षमा भोट नमागेको दावी समेत गरे ।

  शनिवार सूर्यविनायक नगर कार्यसमितिका नव निर्वाचित पदाधिकारीको पदस्थापन तथा प्रमाणपत्र वितरण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै सभापति थापाले काँग्रेसको महाधिवेशन हेर्न भक्तपुर आउनुपर्ने संदेश दिन सफल भएकोप्रति सन्तोष व्यक्त गरे ।”हामीले पूर्णत: बिधान बमोजिम काम गरेका छौं । कसैलाई काखा र पाखा गरेका छैनौं । महाधिवेशन कस्तो हुनुपर्छ भन्ने हेर्न भक्तपुर आउन हामी आग्रह गर्दछौं ।” उनले भने ।

  महाधिवेशनमा पार्टीका कार्यकर्ताबीच आन्तरिक प्रतिस्पर्धा हुने र लोकतन्त्रको सौन्दर्य यहीं नै भएको उनको भनाइ छ । पार्टीभित्रको चुनावले आन्तरिक लोकतन्त्र बलियो बन्ने उनले तर्क गरे  । यसले कार्यकर्तालाई पार्टीप्रति बफादार बनाउने र संगठन अझ मजबुत बन्ने उनले बताए । सभापति थापाले भक्तपुरमा कोही उम्मेदवार पनि पराजित नभएका दावी समेत गरे । ”बिजयी बन्न नसकेका उम्मेद्वारहरु पराजित नभई उपविजेता भएका हुन् ।” उनले भने ।

  महाधिवेशनको उर्जाले आगामी निर्वाचनमा तीनै तहमा जितेर देखाउने समेत उनले दावी गरे । ” आन्तरिक प्रतिस्पर्धामा कोही पराजित नहुने र यो पार्टीलाई चलायमान बनाउने प्रक्रियामा सहभागीता मात्र भएको भन्दै उनले आगामी चुनावमा बिपक्षी पार्टीहरुलाई पराजित बनाउन महाधिवेशनले बल मिल्ने बताए । कार्यकर्तालाई डोकोमा बोकेर नेता बन्न खोज्ने धृस्ठता नगर्न आग्रह गर्दै सभापति थापाले कार्यकर्तालाई नेता चुन्ने स्वविवेकीय अधिकार रहेको र त्यसको भरपुर प्रयोग गरी नेतृत्व चयनको अवसर पार्टीले दिएको प्रष्ट पारे ।

  उक्त अवसरमा सूर्यविनायक नगरपालिकाका नव निर्वाचित सभापति निशान ढुंगेलले आफूले सबैलाई मिलाएर अघि बढ्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरे । जिल्ला सचिव समेत रहेका नगर सभापति ढुंगेलले चुनावी परिणामपछि उत्तेजना र निराशाका कुरा नगर्न समेत कार्यकर्ताहरुलाई निर्देशन दिए ।

  त्यसैगरी ढुंगेलका प्रतिस्पर्धी रहेका युवा नेता रवी राणा समेत कार्यक्रममा सहभागी भएका थिए । उनले नगर अधिवेशनमा निर्वाचन स्वाभाविक प्रक्रिया भएको बताए । आफू एकतावद्ध भएर अघि बढ्ने उनको भनाइ छ । कुनै पूर्वाग्रह नराखी पार्टीको जिम्मेवारी पूरा गर्ने उनले प्रष्ट पारे ।

  सूर्यविनायक नगर सभापतिमा निशान ढुंगेलले १४४ मत प्राप्त गरेपछि ११२ मत मात्र प्राप्त गरेका राणा नगर सभापति बन्न सकेनन । उनी आफ्नो प्यानलसहित पराजित बन्न पुगे । ढुंगेलको नेतृत्वमा उपसभापतिमा रमण कायष्ठ र रमेश अधिकारी, सचिवमा सुमन न्यौपाने र विश्वराम थापा, सहसचिवमा अमिर ढुंगाना र सुरेश केसी विजयी भएका छन् । पदाधिकारी सहित सबै सदस्यहरुलाई समेत शनिवार निर्वाचन समितिले पदस्थापन तथा प्रमाण पत्र वितरण गरेको हो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यरातमा लुटियो आकाश भैरवको मुर्ति

  हल्चोक स्थित हल्चोक आकाश भैरवको मुर्ति मध्यरातमा लुटिएको छ। हल्चोक आकाश भैरव गुथिका अध्यक्ष सागर...

  बनेपालीको नेतृत्वमा बन्यो बागमती प्रदेश स्तरीय लेखक संघ

  अखिल नेपाल लेखक संघ, बागमती प्रदेशमा अगिव बनेपालीको अध्यक्षतामा नयाँ कार्यसमिति चयन गरिएको छ ।...

  भक्तपुर नगरब्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु

  भक्तपुर नगरपालिकाले हरेक वर्ष गर्दै आएको नगरव्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु भएको छ । सोमबार...

  भक्तपुरका ८ मानन्धर सम्मानित

  भक्तपुर उद्योग वाणिज्य संघका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शिवप्रसाद मानन्धरसहित ८ जना अगुवा मानन्धरहरुलाई सम्मान गरिएको छ...

  जुगलको अध्यक्षतामा प्रेस सेन्टर नेपालको नयाँ नेतृत्व निर्वाचित

  क्रान्तिकारी पत्रकारहरुको संगठन प्रेस सेन्टर नेपालको चितवनमा सम्पन्न चौथो राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट नयाँ नेतृत्व चयन भएको...