News Portal

 • काँग्रेसको महाधिवेशन हेर्न भक्तपुर आउनु : सभापति थापा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १६ असोज २०७८
  २६२९ पटक
  भक्तपुर, १६ असोज २०७८

  नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले आफ्नो लागि सबै कार्यकर्ता र उम्मेदवार बराबर भएका भनेका छन् । १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत जिल्लामा सम्पन्न वडा र नगर अधिवेशन निष्पक्ष र प्रभावकारीरुपले सम्पन्न भएको भन्दै उनले आफूले कोहीकसैको पक्षमा भोट नमागेको दावी समेत गरे ।

  शनिवार सूर्यविनायक नगर कार्यसमितिका नव निर्वाचित पदाधिकारीको पदस्थापन तथा प्रमाणपत्र वितरण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै सभापति थापाले काँग्रेसको महाधिवेशन हेर्न भक्तपुर आउनुपर्ने संदेश दिन सफल भएकोप्रति सन्तोष व्यक्त गरे ।”हामीले पूर्णत: बिधान बमोजिम काम गरेका छौं । कसैलाई काखा र पाखा गरेका छैनौं । महाधिवेशन कस्तो हुनुपर्छ भन्ने हेर्न भक्तपुर आउन हामी आग्रह गर्दछौं ।” उनले भने ।

  महाधिवेशनमा पार्टीका कार्यकर्ताबीच आन्तरिक प्रतिस्पर्धा हुने र लोकतन्त्रको सौन्दर्य यहीं नै भएको उनको भनाइ छ । पार्टीभित्रको चुनावले आन्तरिक लोकतन्त्र बलियो बन्ने उनले तर्क गरे  । यसले कार्यकर्तालाई पार्टीप्रति बफादार बनाउने र संगठन अझ मजबुत बन्ने उनले बताए । सभापति थापाले भक्तपुरमा कोही उम्मेदवार पनि पराजित नभएका दावी समेत गरे । ”बिजयी बन्न नसकेका उम्मेद्वारहरु पराजित नभई उपविजेता भएका हुन् ।” उनले भने ।

  महाधिवेशनको उर्जाले आगामी निर्वाचनमा तीनै तहमा जितेर देखाउने समेत उनले दावी गरे । ” आन्तरिक प्रतिस्पर्धामा कोही पराजित नहुने र यो पार्टीलाई चलायमान बनाउने प्रक्रियामा सहभागीता मात्र भएको भन्दै उनले आगामी चुनावमा बिपक्षी पार्टीहरुलाई पराजित बनाउन महाधिवेशनले बल मिल्ने बताए । कार्यकर्तालाई डोकोमा बोकेर नेता बन्न खोज्ने धृस्ठता नगर्न आग्रह गर्दै सभापति थापाले कार्यकर्तालाई नेता चुन्ने स्वविवेकीय अधिकार रहेको र त्यसको भरपुर प्रयोग गरी नेतृत्व चयनको अवसर पार्टीले दिएको प्रष्ट पारे ।

  उक्त अवसरमा सूर्यविनायक नगरपालिकाका नव निर्वाचित सभापति निशान ढुंगेलले आफूले सबैलाई मिलाएर अघि बढ्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरे । जिल्ला सचिव समेत रहेका नगर सभापति ढुंगेलले चुनावी परिणामपछि उत्तेजना र निराशाका कुरा नगर्न समेत कार्यकर्ताहरुलाई निर्देशन दिए ।

  त्यसैगरी ढुंगेलका प्रतिस्पर्धी रहेका युवा नेता रवी राणा समेत कार्यक्रममा सहभागी भएका थिए । उनले नगर अधिवेशनमा निर्वाचन स्वाभाविक प्रक्रिया भएको बताए । आफू एकतावद्ध भएर अघि बढ्ने उनको भनाइ छ । कुनै पूर्वाग्रह नराखी पार्टीको जिम्मेवारी पूरा गर्ने उनले प्रष्ट पारे ।

  सूर्यविनायक नगर सभापतिमा निशान ढुंगेलले १४४ मत प्राप्त गरेपछि ११२ मत मात्र प्राप्त गरेका राणा नगर सभापति बन्न सकेनन । उनी आफ्नो प्यानलसहित पराजित बन्न पुगे । ढुंगेलको नेतृत्वमा उपसभापतिमा रमण कायष्ठ र रमेश अधिकारी, सचिवमा सुमन न्यौपाने र विश्वराम थापा, सहसचिवमा अमिर ढुंगाना र सुरेश केसी विजयी भएका छन् । पदाधिकारी सहित सबै सदस्यहरुलाई समेत शनिवार निर्वाचन समितिले पदस्थापन तथा प्रमाण पत्र वितरण गरेको हो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देकोचामा बसको ठक्करबाट ज्यान गुमाएका मानिसको खुलेन पहिचान

  भक्तपुरको देकोचामा मंगलबार यात्रुबाहक बसको ठक्करबाट ज्यान गुमाएका मानिसको पहिचान हुन सकेको छैन । बुधबार...

  आशापुरीमा झ्याङ्छुप छ्योर्तेन स्तुपा र बुद्धपार्कको उद्घाटन

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- ८ संगै जोडिएको काभ्रेको बनेपा-१४ आशापुरीमा श्री झ्याङ्छुप छ्योर्तेन स्तुपा र बुद्धपार्कको उद्घाटन...

  बिमान दुर्घटनामा सूर्यविनायक नगर अस्पतालका निर्देशक बर्माको भाइको निधन

  बुधवार बिहान त्रिभुवन बिमानस्थलमा भएको सौर्य एयरलाइन्सको जहाज दुर्घटनामा परी १८ जनाको ज्यान गएको छ...

  सौर्य एयरलाइन्स विमान दुर्घटना: १५ जनाको गयो ज्यान, ४ को जिवितै उद्धार

  सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटनामा चार जनाको उद्धार गरिएको नेपाल प्रहरीले जानकारी दिएको छ । उद्धार...

  बानियाँलाई परास्त गरेका बहादुरसिंह बने काँग्रेसबाट बागमतीमा पहिलो मुख्यमन्त्री

  बागमती प्रदेश सरकारको मुख्यमन्त्रीमा बहादुरसिंह लामा नियुक्त भएका छन् । मंगलबार प्रदेश प्रमुख यादव चन्द्र...