News Portal

 • ताथलीमा चोरी,लुटपाट र ठगी नियन्त्रण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न

  मदन ढुंगाना / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, १७ असोज २०७८
  ४४१ पटक
  भक्तपुर, १७ असोज २०७८

  महानगरीय प्रहरी प्रभाग सुडालले चाँगुनारायण ९ ताथलीमा चोरी,लुटपाट र ठगी नियन्त्रण सम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । ताथली एकता समाज संगको सहकार्यमा प्रभागले आइतवार सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न गरेको हो ।

  समुदाय प्रहरी साझेदारी अन्तर्गत कार्यक्रम गरिएको प्रभाग प्रमुख रहेका प्रहरी नायब निरीक्षक किशोरध्वज कार्कीले जनाएका छन् । प्रहरीले शान्तिपूर्ण एवं सुरक्षित समाजका लागि समुदाय प्रहरी साझेदारी अवधारणा अन्तर्गत समुदाय संग मिलेर अपराध न्यूनीकरण र नियन्त्रणको प्रयास गरिरहेको उनले बताए ।

  उक्त अवसरमा महानगरीय प्रहरी वृत्त जगातीका प्रहरी निरीक्षक सूर्य शाहीले नजिकिदै गरेको दशैतिहार लगायतको चाडबाडको मौका पारी चोरी ठगी र लुटपाट हुनसक्ने भन्दै त्यसतर्फ समुदाय सचेत बन्नुपर्ने बताएका थिए । उनले प्रत्येक असल नागरिक बिना बर्दीका प्रहरी भएका भन्दै समाजमा शान्ति सुव्यवस्था बनाइराख्न नागरिकको महत्वपूर्ण भूमिका माथि प्रकाश पारेका थिए । प्रहरी निरीक्षक शाहीले समुदायको सुरक्षाको लागि प्रहरी हरप्रहर जागा रहनेमा जोड दिदै समुदायको सहयोग बिना प्रहरी एक्लैले केहि गर्न नसक्ने प्रष्ट पारे ।

  कार्यक्रममा चाँगुनारायण उद्योग बाणिज्य संघका सदस्य एवं युवा समाजसेवी दिल कुमार बालाले नागरिक अधिकारको उपयोग र कर्तव्यको पालना एकै सिक्काका दुई पाटा भएको भन्दै सबैले कर्तव्यको पालना गरे समाज शान्त र सुन्दर बन्ने बताए ।

  उक्त अवसरमा वडा सदस्य विद्यापति थापा, समाजसेवी श्रीकण्ठ  खड्का, ज्ञानेन्द्र थापा, कुल बहादुर नेम्हाफुकी लगायतका सहभागीले प्रहरी बर्दी सहितको नागरिक र नागरिक बिना बर्दीका प्रहरी भन्ने सोच बिकास गर्न सके मात्र समुदाय प्रहरी साझेदारी सार्थक हुनेमा जोड दिए ।

  उक्त अवसरमा चोरी, ठगी र लुटपाटका घटनाबाट आफू बच्न र समुदायलाई बचाउन कसरी सकिन्छ भन्ने विषयमा अन्तरक्रिया समेत गरिएको थियो । कार्यक्रममा २९ जना स्थानीयले सक्रियतापूर्वक सहभागिता जनाएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यरातमा लुटियो आकाश भैरवको मुर्ति

  हल्चोक स्थित हल्चोक आकाश भैरवको मुर्ति मध्यरातमा लुटिएको छ। हल्चोक आकाश भैरव गुथिका अध्यक्ष सागर...

  बनेपालीको नेतृत्वमा बन्यो बागमती प्रदेश स्तरीय लेखक संघ

  अखिल नेपाल लेखक संघ, बागमती प्रदेशमा अगिव बनेपालीको अध्यक्षतामा नयाँ कार्यसमिति चयन गरिएको छ ।...

  भक्तपुर नगरब्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु

  भक्तपुर नगरपालिकाले हरेक वर्ष गर्दै आएको नगरव्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु भएको छ । सोमबार...

  भक्तपुरका ८ मानन्धर सम्मानित

  भक्तपुर उद्योग वाणिज्य संघका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शिवप्रसाद मानन्धरसहित ८ जना अगुवा मानन्धरहरुलाई सम्मान गरिएको छ...

  जुगलको अध्यक्षतामा प्रेस सेन्टर नेपालको नयाँ नेतृत्व निर्वाचित

  क्रान्तिकारी पत्रकारहरुको संगठन प्रेस सेन्टर नेपालको चितवनमा सम्पन्न चौथो राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट नयाँ नेतृत्व चयन भएको...