News Portal

 • भक्तपुर प्रहरीलाई टाउको दुखाई बन्दै बैंकिङ कसुर

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १५ कात्तिक २०७८
  २५३३ पटक
  भक्तपुर, १५ कात्तिक २०७८

  गत ३ महिना यता प्रहरीमा परेको उजुरी  हेर्दा भक्तपुरमा सबैभन्दा बढी बैंकिङ कसुरको समस्या देखिएको छ । असोज मसान्तसम्म परेको उजुरी हेर्दा यस्तो देखिएको हो ।

  ३ महिनामा बैंकिङ कसुरका ३७ मुद्दा परेका महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रमुख एवं प्रहरी उपरीक्षक शिवकुमार श्रेष्ठले जानकारी गराएका छन् । बैंकिङ कसुर अन्तर्गत आफ्नो खातामा मौज्दात रकम नभएको जानीजानी चेक काटी कसुर गर्ने समस्या देखिएको बताइएको छ ।  बैंकिङ कसुरका सबै अभियुक्त फरार रहेकाले कुनै पनि मुद्दा फर्छौट हुन सकेका छैनन् । पछिल्लो समय प्रहरीलाई यो मुद्दा टाउको दुखाइको रुपमा रहेको छ ।

  बैंकिङ कसुरपछि जिल्लामा चोरीका मुद्दा बढी रहेको एसपी श्रेष्ठले बताए । उनले दिएको जानकारी अनुसार ३ महिनामा चोरीका ३३ मुद्दा परेको छन् भने प्रहरीले १९ मुद्दा फर्छौट गर्न सफल भएको छ । चोरीका केसहरु विश्लेषण गर्दा मोटरसाइकल चोरी,पसलकवल तोडेर चोरी, पसलमा झुक्याएर सामान लिएर फरार हुने र हुक लगाएर झ्यालबाट नगद तथा मालसमान चोरीको ट्रेण्ड बढी देखिएको उनले बताए । यस्तो अपराधमा प्रायः ३० वर्ष मुनीका युवाहरु नै बढी संलग्न हुनेगरेका देखिएको उनले जानकारी दिए । चोरीका मुद्दा  ढिलोचाडो फर्छौट हुने प्रहरीको अनुभव रहेको छ ।

  जिल्लामा तेस्रो समस्याको रुपमा अभद्र ब्यवहार रहेको छ । ३ महिनामा प्रहरीमा यस्तो १५ मुद्दा परेका छन् । सार्वजनिक ठाउँमा कुटपिट, गालीगलौज र दुर्ब्यवहारको घटना अभद्र ब्यवहार अन्तर्गत पर्ने गर्दछ । यसबाट प्रायः महिलाहरु पीडित देखिएका र उजुरी गर्न आएका एसपी श्रेष्ठले बताएका छन् ।

  त्यसैगरी लागू औषधका मुद्द्दाको अवस्था चौथो स्थानमा रहेको छ । भक्तपुर प्रहरीले यस्ता १० मुद्दामा ७ मुद्दाको किनारा लगाइसकेको छ । एक मुद्दामा भक्तपुर प्रहरीले विशेष अपरेसन मार्फत  भारतीय नागरिक सहित लागू औषध कारोबार गर्ने एक ग्याङ लाई नै पक्राउ गरी जेल चलान गर्न समेत सफलता प्राप्त गरेको पाइएको छ ।

  जिल्लामा जवर्जस्ती करणीका ३ महिनामा ८ मुद्दा परेका छन् । यो अपराध मुद्दा संख्याको आधारमा पाँचौ नम्बरमा परेको छ । प्रहरीले उजुरी परेका ८ मुद्दामा अनुसन्धान गरी ६ वटा फर्छौट समेत गरिसकेको जनाएको छ ।

  जवर्जस्ती करणी प्रयासका मुद्दा पनि परेका छन् । यस्ता ४ मुद्दा परेकामा ३ मुद्दा फर्छौट भैसकेको बताइएको छ ।   यो समयमा  बालयौन दुरुपयोगका पनि प्रहरीमा २ मुद्दा परेका छन् ।

  २२ प्रकारका अपराधसम्बन्धी मुद्दामा ठगी सम्बन्धी मुद्दाको अवस्था दशौ स्थानमा रहेको छ । ठगीका ५ मुद्दा  परेकामा सबै फर्छौट भएको एसपी श्रेष्ठले बताएका छन् । यसमा प्रायः जग्गा बैना लिएर पास नगरिदिने, नक्कली सुनचादी र डलर देखाएर ठग्ने जस्ता अपराध हुनेगरेको उनको भनाइ छ ।

  गत ३ महिनामा जुवा मुद्दामा ४८  जना पक्राउ परेका छन् । यो अवधीमा कर्तब्य गरी ज्यान लिएको एउटा मुद्दा र सवारीसाधनले ज्यान लिएको ५ वटा मुद्दा परेको पाइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आईपीएल अक्सनमा नेपालका १५ खेलाडी

  इन्डियन प्रिमियर लिग ( आईपीएल ) को अक्सन फेब्रुअरी १२ र १३ तारिखमा भारतको बैंगलोरमा...

  मौसमीफ्लू कि कोभिड कसरी थाहा पाउने

  कोभिड महामारीकाबीच मौसममा देखिएको प्रभावका कारण कोभिडजस्तै लक्षण भएका मानिसहरूको सङ्ख्यामा वृद्धि देखिएको चिकित्सकहरूले बताएका...

  रहेनन् पूर्व सांसद एवं साल्ट ट्रेडिङका अध्यक्ष मानन्धर

  साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेसनका अध्यक्ष एवम् नेपालका चर्चित उद्योगी लक्ष्मीदास मानन्धरको निधन भएको छ । पछिल्लो समय...

  जोरबिजोर नियम अनुसार सवारी चलाउन सिडिओ शर्माको आदेश

  rudra sharma

  काठमाडौँ उपत्यकाभित्र चल्ने यातायातमा जोरबिजोर प्रणाली लागू गरिएको छ । कोभिड नियन्त्रणका लागि भन्दै प्रमुख...

  समाजवादी प्रेस संगठन भक्तपुरको अध्यक्षमा कार्की, सचिवमा चौलागाईं

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एकीकृत समाजवादी) निकट समाजवादी प्रेस संगठन नेपाल भक्तपुरको नेतृत्वमा पत्रकार दिनेश कार्की...