News Portal

 • मध्यरातमा सूर्यविनायक-५ का उम्मेदवार समातिए

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २९ बैशाख २०७९
  १८५१ पटक
  भक्तपुर, २९ बैशाख २०७९

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिकाका २ उम्मेदवारलाई मौन अवधिमा निर्वाचन आचार संहिता विपरित काम गरेको आरोप लागेको छ । सूर्यविनायक नगरपालिकाको वडा नं. ५ मा नेकपा (एमाले)का तर्फबाट वडाअध्यक्षका उम्मेदवार राजकुमार जोशी र सदस्यका उम्मेदवार मनोज थापालाई उक्त आरोप लागेको हो । निवर्तमान जनप्रतिनिधि जोशी र थापा लाई गएराति मध्यरातमा गाउँ पसेको भन्दै गठबन्धनका स्थानीय कार्यकर्ताले नियन्त्रणमा लिएर प्रहरीलाई बुझाएका हुन ।
  निर्वाचन आचार संहिता अनुसार मौन अवधि लागू भएको अवस्थामा मतदातालाई प्रभावित पार्न आएकोले जोशी र थापालाई गएराती नियन्त्रणमा लिएको स्थानीय कांग्रेस कार्यकर्ताहरुले जिकिर गरेका छन्  । उनीहरुलाई कटुञ्जेको त्वायना टोल र मिजार टोलबाट नियन्त्रणमा लिइएको थियो । उनीहरु मतदातालाई प्रभावित बनाउनका लागि आर्थिक चलखेलको उद्देश्यसहित आएको आरोप लगाइएको छ ।
  “राती १२ बजेको समयमा निजी भ्यानसहित एमालेका उम्मेदवार आएका थिए, हामीले मौन अवधिमा किन आएको भनी सोध्यौं, उहाँहरुले त्यत्तिकै आएको भनेपछि हामीले नियन्त्रणमा लियौं,’ कुटुञ्जेका एक स्थानीय कांग्रेस कार्यकर्ताले भने । स्थानीयले उम्मेदवारलाई बा ९ च ५३ ७५ नम्बरको निजी भ्यानसहित नियन्त्रणमा लिएका थिए ।
  भक्तपुर प्रहरी परिसरका सूचना अधिकारी प्रहरी नायव उपरिक्षक राजु पाण्डेले स्थानीयले उम्मेदवारलाई नियन्त्रणमा लिएर प्रहरी प्रभाग कटुञ्जेमा बुझाएको पुस्टिगरेका छन् । राती नै दुई पक्षलाई राखेर छलफल गराई आज पुनः छलफलमा बस्ने गरी छाडिएको उनले जानकारी दिएका छन् ।                                                                                                                                                             आरोपीद्वयले भने आरोपको खन्डन गरेका छन । त्यसैगरी एमालेको स्थानीय कमिटीले पनि आरोपको प्रतिवाद गरेको छ । स्कुटर दुर्घटनामा परि घाइते भएका एक स्थानीयलाई भेट्न घरमा गएको अवस्थामा गलत नियतले आफ्ना उम्मेदवारलाई नियन्त्रणमा लिइ प्रचार गरिएको एमाले वडा कमिटीले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्य एवं भक्तपुरका नेता ढकालले दिए पार्टीलाई ६ बुँदे सुझाव

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य रहेका भक्तपुरका युवा नेता डिपी ढकालले पार्टी लाई ६...

  विश्वविद्यालयको पठनपाठनमा अवरोध हुने गतिविधि राम्रो होइनः शिक्षामन्त्री पौडेल

  शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री देवेन्द्र पौडेलले विश्वविद्यालयहरूमा तालाबन्दी लगाउने काम हुन नदिन सरकार सचेत रहेको...

  भारतीय दूतावासका भारतीय सुरक्षा गार्डद्धारा आफैँलाई गोली हानी आत्महत्या

  काठमाडौँको लैनचौरस्थित भारतीय दूतावासमा कार्यरत भारतीय सुरक्षा गार्डले ड्युटी समयमै आफैँलाई गोली हानी आत्महत्या गरेका...

  एसपीपीमा संलग्न भएको प्रमाण देखाउन ओलीको माग

  नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एसपीपीमा सहभागि हुने विषयमा सुशील कोइराला नेतृत्वकै सरकारले एसपीपीमा...

  इनफ इज इनफः केपी ओली

  नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सत्तारूढ दलका नेताहरूलाई अमेरिकासँग भएको स्टेट पार्टनरशिप प्रोग्राम (एसपीपी)...