News Portal

 • मध्यरातमा सूर्यविनायक-५ का उम्मेदवार समातिए

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २९ बैशाख २०७९
  २५०८ पटक
  भक्तपुर, २९ बैशाख २०७९

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिकाका २ उम्मेदवारलाई मौन अवधिमा निर्वाचन आचार संहिता विपरित काम गरेको आरोप लागेको छ । सूर्यविनायक नगरपालिकाको वडा नं. ५ मा नेकपा (एमाले)का तर्फबाट वडाअध्यक्षका उम्मेदवार राजकुमार जोशी र सदस्यका उम्मेदवार मनोज थापालाई उक्त आरोप लागेको हो । निवर्तमान जनप्रतिनिधि जोशी र थापा लाई गएराति मध्यरातमा गाउँ पसेको भन्दै गठबन्धनका स्थानीय कार्यकर्ताले नियन्त्रणमा लिएर प्रहरीलाई बुझाएका हुन ।
  निर्वाचन आचार संहिता अनुसार मौन अवधि लागू भएको अवस्थामा मतदातालाई प्रभावित पार्न आएकोले जोशी र थापालाई गएराती नियन्त्रणमा लिएको स्थानीय कांग्रेस कार्यकर्ताहरुले जिकिर गरेका छन्  । उनीहरुलाई कटुञ्जेको त्वायना टोल र मिजार टोलबाट नियन्त्रणमा लिइएको थियो । उनीहरु मतदातालाई प्रभावित बनाउनका लागि आर्थिक चलखेलको उद्देश्यसहित आएको आरोप लगाइएको छ ।
  “राती १२ बजेको समयमा निजी भ्यानसहित एमालेका उम्मेदवार आएका थिए, हामीले मौन अवधिमा किन आएको भनी सोध्यौं, उहाँहरुले त्यत्तिकै आएको भनेपछि हामीले नियन्त्रणमा लियौं,’ कुटुञ्जेका एक स्थानीय कांग्रेस कार्यकर्ताले भने । स्थानीयले उम्मेदवारलाई बा ९ च ५३ ७५ नम्बरको निजी भ्यानसहित नियन्त्रणमा लिएका थिए ।
  भक्तपुर प्रहरी परिसरका सूचना अधिकारी प्रहरी नायव उपरिक्षक राजु पाण्डेले स्थानीयले उम्मेदवारलाई नियन्त्रणमा लिएर प्रहरी प्रभाग कटुञ्जेमा बुझाएको पुस्टिगरेका छन् । राती नै दुई पक्षलाई राखेर छलफल गराई आज पुनः छलफलमा बस्ने गरी छाडिएको उनले जानकारी दिएका छन् ।                                                                                                                                                             आरोपीद्वयले भने आरोपको खन्डन गरेका छन । त्यसैगरी एमालेको स्थानीय कमिटीले पनि आरोपको प्रतिवाद गरेको छ । स्कुटर दुर्घटनामा परि घाइते भएका एक स्थानीयलाई भेट्न घरमा गएको अवस्थामा गलत नियतले आफ्ना उम्मेदवारलाई नियन्त्रणमा लिइ प्रचार गरिएको एमाले वडा कमिटीले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानमा पूर्व प्रधानमन्त्री ओलीको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुरबाट शुरु गरिएको ‘राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियान’ मा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ऐक्यवद्धता...

  ४ चिनियाँ नागरिक भक्तपुरमा पक्राउ

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. १० भातेढिकुर स्थित अरनिको हाइवे बाट ४ चिनियाँ नागरिक पक्राउ...

   नेपालमा सुनको नयाँ किर्तिमान

  नेपाली बजारमा सुनको मूल्यले नयाँ किर्तिमान बनाएको छ । विहिबार सुन तोलामा १८ सयले बढेर...

  जेठ २६ गते नगदेशमा दिनभर वः फेस्टिबल, ४ लाखले अवलोकन गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकामा फेरिपनि वः फेस्टिबल हुने भएको छ । अघिल्लो वर्ष दुईपोखरीमा गरिएको व:...

  मातृभाषा जोगाउने अभियानमा पनि पत्रकारिता जोडिनुपर्नेमा जोड

  उपप्रधान एवं परराष्ट्र मन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ प्रकाशले मातृभाषाको संरक्षणका लागि पत्रकारिता जगत अघि बढ्नुपर्ने बताएका...