News Portal

 • भक्तपुरमा विपद पूर्व तयारी तथा प्रतिकार्य योजना स्वीकृत : डेंगु विरुद्ध विशेष अभियान चलाइने

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, ३१ भदौ २०७९
  २५६ पटक
  भक्तपुर, ३१ भदौ २०७९

  भक्तपुर जिल्ला विपद व्यवस्थापन समितिले विपद पूर्व तयारी तथा प्रतिकार्य योजना-२०७९ स्वीकृत गरेको छ । चालु वर्षमा विपद जोखिम न्यूनीकरण तथा विपदको समयमा खोज, उद्धार र राहत सम्बन्धी कार्यलाई व्यवस्थित गर्न सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले पेश गरेको विपद पूर्व तयारी तथा प्रतिकार्य योजना-२०७९ समितिले सर्वसम्मत स्वीकृत गरेको हो ।

  बिहीवार सम्पन्न जिल्ला विपद व्यवस्थापन समितिको बैठकमा समितिको अध्यक्ष एवं सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले सामुहिक प्रयासबाट मात्र विपदको जोखिम न्यूनीकरण र प्रतिकार्य प्रभावकारी हुने प्रष्ट पारिन । विपद जुनसुकै समयमा पर्नसक्ने सम्भावना भएकोले त्यसका विरुद्ध पूर्व तयारीका लागि स्थानीय सरकारहरुसंग समन्वय गरी अघि बढ्ने उनले बताइन । उनले विपद जोसुकैलाई पनि पर्न सक्ने भएकोले समुदायलाई सचेत र एकतावद्ध बनाएर अघि बढ्नुपर्ने आवश्यकता औल्याइन ।

  बैठकमा अहिले देखिएको डेंगु महामारीको रुपमा नरहेको पनि बताइएको छ । जिल्लामा ५ सय १० डेंगुका बिरामी भएको जानकारी गराउदै सिडिओ शर्माले डेंगु नियन्त्रण बाहिर नरहेको  बताएकी हुन् । बैठकले डेंगु फैलाउने लामखुट्टेलाई ‘खोज र नष्ट गर’ अभियान चलाउने समेत निर्णय गरेको सहायक सिडिओ माधवप्रसाद शर्माले जानकारी दिए । त्यसैगरी सर्वसाधारणलाई डेंगुबाट कसरी बच्ने भन्ने जानकारी गराउने उदेश्यले चेतनामूलक सूचना प्रवाह गर्ने प्रवन्ध मिलाउने समेत निर्णय गरिएको छ । उक्त बैठकले डेंगु बिरामीको प्रभावकारी उपचार भए नभएको अनुगमन गर्ने र निजी अस्पतालहरुको मनोमानी शुल्क नियन्त्रण गर्ने समेत निर्णय गरेको छ ।

  बैठकमा राजनीतिक दलका प्रतिनिधिहरुले डेंगुबारेका भ्रम र यथार्थ बारे प्रश्न राखेका थिए भने वरिष्ठ जनस्वास्थ्य अधिकृत कृष्णबहादुर मिजार र भक्तपुर अस्पतालकी मेसु डा सुमित्रा गौतमले त्यसबारे प्रष्ट पारे ।

  उक्त अवसरमा जिसस उपप्रमुख, मध्यपुर थिमिका नगर प्रमुख सुरेन्द्र श्रेष्ठ, सूर्यविनायककी उपप्रमुख सरिता तिम्सिना भट्टराई, चाँगुनारायणका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत र भक्तपुर नगरपालिकाका प्रतिनिधि एवं वडाध्यक्ष श्यामकृष्ण खत्रीले स्थानीय सरकारले डेंगु नियन्त्रणमा गरेका प्रयासबारे जानकारी गराउदै भावी योजना प्रस्तुत गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  दुर्लभ थापालाई निवासमै पुगी महेश बस्नेतको बधाई

  निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्यका निकटत्तम प्रतिस्पर्धी रहेका नेकपा एमालेका उम्मेदवार महेश...

  भक्तपुर-१ मा नेमकिपाका सुवाल तेब्बर भन्दा बढी मतान्तरले बिजयी

  prem suwal

  भक्तपुर क्षेत्र नं. १ मा नेपाल मजदुर किसान पार्टी उम्मेदवार प्रेम सुवालले पुनः विजय प्राप्त...

  भक्तपुर-२ मा दुर्लभ थापाको रोमाञ्चक जीत, पूर्वमन्त्री महेश बस्नेत पराजित

  नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापति रहेका गठबन्धनका साझा उम्मेदवार दुर्लभ थापाले भक्तपुर-२ मा बिजय प्राप्त गरेका...

  संक्रमित आमाबाट स्वस्थ बच्चाको जन्म

  भरतपुर अस्पतालमा विगत १० महिनामा छ जना एचआइभी संक्रमित आमाले स्वस्थ बच्चालाई जन्म दिएका छन्...

  विद्यार्थीलाई ट्राफिक सचेतना कक्षा  

  ट्राफिक प्रहरीले सामुदायिक विद्यालयका विद्यार्थीलाई ट्राफिक सचेतना कक्षा सञ्चालन गरेको छ । काठमाडौँ उपत्यका ट्राफिक...

  एउटै व्यक्ति चोरी मुद्दामा पाँचौँपटक पक्राउ

  नेपाल प्रहरीले बूढानीलकण्ठ क्षेत्रमा रु चार लाख ८८ हजार चोरी गर्ने एक जनालाई पक्राउ गरेको...

  फलोअप उपचारका लागि आज चीन जाँदै नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव पुन

  नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव वर्षमान पुन फलोअप उपचारका लागि शुक्रबार चीन जाने भएका छन् ।...

  “जनताका चाहाना अनुसार विकास गर्छौं “: मन्त्री पौडेल

  बागलुङमा शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री देवेन्द्र पौडेलले जनतासँग बाचा गरेका कामहरु आगामी ५ वर्षमा...