News Portal

 • भक्तपुरमा विपद पूर्व तयारी तथा प्रतिकार्य योजना स्वीकृत : डेंगु विरुद्ध विशेष अभियान चलाइने

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, ३१ भदौ २०७९
  ५७२ पटक
  भक्तपुर, ३१ भदौ २०७९

  भक्तपुर जिल्ला विपद व्यवस्थापन समितिले विपद पूर्व तयारी तथा प्रतिकार्य योजना-२०७९ स्वीकृत गरेको छ । चालु वर्षमा विपद जोखिम न्यूनीकरण तथा विपदको समयमा खोज, उद्धार र राहत सम्बन्धी कार्यलाई व्यवस्थित गर्न सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले पेश गरेको विपद पूर्व तयारी तथा प्रतिकार्य योजना-२०७९ समितिले सर्वसम्मत स्वीकृत गरेको हो ।

  बिहीवार सम्पन्न जिल्ला विपद व्यवस्थापन समितिको बैठकमा समितिको अध्यक्ष एवं सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले सामुहिक प्रयासबाट मात्र विपदको जोखिम न्यूनीकरण र प्रतिकार्य प्रभावकारी हुने प्रष्ट पारिन । विपद जुनसुकै समयमा पर्नसक्ने सम्भावना भएकोले त्यसका विरुद्ध पूर्व तयारीका लागि स्थानीय सरकारहरुसंग समन्वय गरी अघि बढ्ने उनले बताइन । उनले विपद जोसुकैलाई पनि पर्न सक्ने भएकोले समुदायलाई सचेत र एकतावद्ध बनाएर अघि बढ्नुपर्ने आवश्यकता औल्याइन ।

  बैठकमा अहिले देखिएको डेंगु महामारीको रुपमा नरहेको पनि बताइएको छ । जिल्लामा ५ सय १० डेंगुका बिरामी भएको जानकारी गराउदै सिडिओ शर्माले डेंगु नियन्त्रण बाहिर नरहेको  बताएकी हुन् । बैठकले डेंगु फैलाउने लामखुट्टेलाई ‘खोज र नष्ट गर’ अभियान चलाउने समेत निर्णय गरेको सहायक सिडिओ माधवप्रसाद शर्माले जानकारी दिए । त्यसैगरी सर्वसाधारणलाई डेंगुबाट कसरी बच्ने भन्ने जानकारी गराउने उदेश्यले चेतनामूलक सूचना प्रवाह गर्ने प्रवन्ध मिलाउने समेत निर्णय गरिएको छ । उक्त बैठकले डेंगु बिरामीको प्रभावकारी उपचार भए नभएको अनुगमन गर्ने र निजी अस्पतालहरुको मनोमानी शुल्क नियन्त्रण गर्ने समेत निर्णय गरेको छ ।

  बैठकमा राजनीतिक दलका प्रतिनिधिहरुले डेंगुबारेका भ्रम र यथार्थ बारे प्रश्न राखेका थिए भने वरिष्ठ जनस्वास्थ्य अधिकृत कृष्णबहादुर मिजार र भक्तपुर अस्पतालकी मेसु डा सुमित्रा गौतमले त्यसबारे प्रष्ट पारे ।

  उक्त अवसरमा जिसस उपप्रमुख, मध्यपुर थिमिका नगर प्रमुख सुरेन्द्र श्रेष्ठ, सूर्यविनायककी उपप्रमुख सरिता तिम्सिना भट्टराई, चाँगुनारायणका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत र भक्तपुर नगरपालिकाका प्रतिनिधि एवं वडाध्यक्ष श्यामकृष्ण खत्रीले स्थानीय सरकारले डेंगु नियन्त्रणमा गरेका प्रयासबारे जानकारी गराउदै भावी योजना प्रस्तुत गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...