News Portal

 • गम्भीर समुन्द्र सेतु माविमा ‘बाल साहित्य महोत्सव’

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता
  १०४ पटक

  ललितपुर । ५८ औं राष्ट्रिय बाल दिवसका अवसरमा ललितपुर इमाडोलस्थित गम्भीर समुन्द्र सेतु माविले ‘बाल साहित्य महोत्सव’को आयोजना गरेको छ । विद्यालयले महालक्ष्मी नगरपालिकासँगको सहकार्यमा नगरस्तरिय महोत्सवको आयोजना गरेको हो ।

  बाल साहित्य महोत्सवमा नगरपालिकाका सरकारी र निजी गरी १० विद्यालयको सहभागिता रहेको थियो । यस्तै कार्यक्रममा हरेक विद्यार्थीलाई तीनवटा खेलमा सहभागी भएर पुरस्कार जित्ने मौका दिइएको थियो । महोत्सवमा हिटिङ द ग्लास, मनस्टर, लक्की डिपलगायत ७ वटा खेल खेलाइएको मध्ये हरेक विद्यार्थीले कम्तिमा तीनवटा खेलमा सहभागी हुन पाउने व्यवस्था गरिएको थियो ।

  महोत्सवको उद्घाटन गर्दै प्रमुख अतिथि महालक्ष्मी नगरपालिकाका नगर प्रमुख हरिगोविन्द श्रेष्ठले यस्ता बाल साहित्व महोत्सवले विद्यार्थीको अन्तर्निहित प्रतिभा प्रष्फुटनमा सहयोग पुग्ने बताए । आजका बालबालिका भोलिको देशका कर्णधार भएकाले उनीहरुले असल र जीवनोपयोगी शिक्षा पाउनुपर्ने बताए ।

  नगरपालिकाले पाँच वडामा बाल अधिकार संरक्षण समिति गठन गरिसकेको र अन्यमा पनि गठन गर्ने तयारी गरिरहेको भन्दै नगर प्रमुख श्रेष्ठले सिंगो नगरलाई नै बाल अधिकारमैत्री बनाउन लागिरहेको बताए । बाल अधिकार संरक्षणका लागि घरपरिवार हुँदै विद्यालय र पुरै नगर प्रतिबद्ध हुनुपर्ने भन्दै नगरका विद्यालयहरुलाई बालमैत्री बनाइने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे । आजका बालबालिका भोलिका कर्णधार भएकाले उनीहरुलाई असल शिक्षा, नैतिकता, सामाजिक भावना र राष्ट्रियताको शिक्षा दिन सके भोलिको मुलुक समृद्ध बन्ने नगर प्रमुख श्रेष्ठले बताए ।

  गम्भीर समुन्द्र सेतु माविका विव्यस अध्यक्ष केदार कुमार केसीले बाल अधिकार संरक्षणमा सबै पक्ष प्रतिबद्ध हुनुपर्ने बताए । केसीले बालबालिकामा फरक फरक क्षमता र प्रतिभा हुने भएकाले त्यस्ता अन्तर्निहित प्रतिभा प्रष्फुटनका लागि यस्ता बाल महोत्सवहरु प्रभावकारी र महत्वपूर्ण हुने धारणा व्यक्त गरे । आफूहरु विद्यालयलाई बालमैत्री बनाउन लागीपरेको उनको भनाइ थियो ।

  विद्यालयका प्रधानाध्यापक देवेन्द्र महर्जनले बाल अधिकार संक्षरण सम्बन्धी सचेतना फैलाउने र उनीहरुमा भएको अन्तर्निहित प्रतिभा प्रष्फुटन होस् भनेर बाल साहित्य महोत्सव आयोजना गरिएको बताए । विद्यालयले सिकाइ र अतिरिक्त क्रियाकलापलाई सँगसँगै अघि बढाउँदै आएको महर्जनले बताए । विद्यालयले बालबालिकामा रहेका विभिन्न प्रतिभा प्रष्फुटनका लागि गतिलो आधारभूमि तयार पार्ने प्रयास गरिरहेको भन्दै प्रअ महर्जनले विद्यार्थीमैत्री र प्रविधियुक्त स्तरिय सिकाइका लागि प्रयासरत रहेको बताए । सबैले बालबालिकाको अधिकार संक्षणमा ध्यान दिनुपर्नेमा उनको जोड थियो ।

  महोत्सवमा नेपाली, विज्ञान, गणित र इञ्जिनियरियरिङ विषयको विषयगत शैक्षिक प्रदर्शनीसमेत गरिएको थियो । यस्तै महोत्सवमा नगरका १५ सय बढी विद्यार्थी, शिक्षक, अभिभावक, शिक्षासेवीलगायतको सहभागिता रहेको थियो । महोत्सवमा विद्यार्थीहरुले विभिन्न प्रतिभा प्रस्तुत गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  दुर्लभ थापालाई निवासमै पुगी महेश बस्नेतको बधाई

  निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्यका निकटत्तम प्रतिस्पर्धी रहेका नेकपा एमालेका उम्मेदवार महेश...

  भक्तपुर-१ मा नेमकिपाका सुवाल तेब्बर भन्दा बढी मतान्तरले बिजयी

  prem suwal

  भक्तपुर क्षेत्र नं. १ मा नेपाल मजदुर किसान पार्टी उम्मेदवार प्रेम सुवालले पुनः विजय प्राप्त...

  भक्तपुर-२ मा दुर्लभ थापाको रोमाञ्चक जीत, पूर्वमन्त्री महेश बस्नेत पराजित

  नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापति रहेका गठबन्धनका साझा उम्मेदवार दुर्लभ थापाले भक्तपुर-२ मा बिजय प्राप्त गरेका...

  विद्यार्थीलाई ट्राफिक सचेतना कक्षा  

  ट्राफिक प्रहरीले सामुदायिक विद्यालयका विद्यार्थीलाई ट्राफिक सचेतना कक्षा सञ्चालन गरेको छ । काठमाडौँ उपत्यका ट्राफिक...

  एउटै व्यक्ति चोरी मुद्दामा पाँचौँपटक पक्राउ

  नेपाल प्रहरीले बूढानीलकण्ठ क्षेत्रमा रु चार लाख ८८ हजार चोरी गर्ने एक जनालाई पक्राउ गरेको...

  फलोअप उपचारका लागि आज चीन जाँदै नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव पुन

  नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव वर्षमान पुन फलोअप उपचारका लागि शुक्रबार चीन जाने भएका छन् ।...

  “जनताका चाहाना अनुसार विकास गर्छौं “: मन्त्री पौडेल

  बागलुङमा शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री देवेन्द्र पौडेलले जनतासँग बाचा गरेका कामहरु आगामी ५ वर्षमा...

  मध्यपुर ठिमीमा घरबाट खसेर एकको मृत्यु

  मध्यपुर ठिमीमा बिहिबार आफ्नै घरबाट खसेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । उपचारकै क्रममा १७...