News Portal

 • राधे राधेबाट रंगेहात समातिए प्रहरी जवान

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, १८ माघ
  ११०४ पटक
  भक्तपुर, १८ माघ

  महानगरिय प्रहरी प्रभाग दधिकोट, भक्तपुरमा कार्यरत प्रहरी जवान उमेशकुमार थापा अख्तियारको फन्दामा परेका छन् । सेवाग्राही संग घुस लिदालिदै उनी रंगेहात पक्राउ परेका हुन् ।

  प्रहरी कार्यालयमा परेको दुर्घटना सम्बन्धी उजुरी मिलाईदिने प्रयोजनको लागी सेवाग्राहीसँग घुस रकम माग गरिरहेको भन्ने उजुरी एवं सूचनाको आधारमा अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको बिशेस टोलीले उनलाई नियन्त्रणमा लिएको हो । अख्तियारको कार्यालय टङ्गालबाट खटीइ आएको टोलीले थापा लाई रु.१८,०००।– (अठार हजार ) घुस रकम सहित नियन्त्रणमा लिएको छ ।

  मध्यपुर थिमी नगरपालिका वडा नं.९ राधेराधेस्थित भाटभटेनी सुपरमार्केट नजिकबाट थापालाइ नियन्त्रणमा लिइ अनुसन्धान भइरहेको अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले जानकारी गराएको छ ।

  अपडेट : यसरी भयो घटना

  गत साता भक्तपुरको दधिकोट नजिकै सडक किनारमा स्कुटर रोकेर एक प्रहरी जवान उभिइरहेका थिए। यत्तिकैमा एउटा टिप्पर आयो। साँघुरो सडकमा गाडी पास हुन गाह्रो भएपछि चालकले भने, ‘किचिदिऊँ तेरो स्कुटर’

  टिप्पर चालकको शब्दले प्रहरी जवान झोक्किए। दुईबीच भनाभन भयो। रिसको आवेगमा ती प्रहरी जवानले टिप्परको ‘साइड मिरर’ फुटाइदिए। दुईबीच हात हालाहाल नै भयो। झगडापछि टिप्पर चालक उजुरी लिएर नजिकैको महानगरीय प्रहरी प्रभाग दधिकोट पुगे। आफ्नो २ लाख रुपैयाँ बराबरको क्षति भएको उनको दाबी थियो।

  प्रहरीले दुई पक्षबीच छलफल गरायो। ८० हजार रुपैयाँमा सहमति भयो। छलफलमा प्रभागका सईले गाडी तोडफोड गर्नेलाई नै अप्रत्यक्ष रुपमा सहयोग गर्दै सहमति गराएका थिए। छलफल गराउनेमा प्रभागका सिपाही उमेशकुमार थापा पनि थिए। आफूले पक्ष लिएर २ लाख तिर्नुपर्नेमा ८० हजारमै मिलाइदिएको भन्दै उनले त्यसवापत आफूलाई सहयोग गर्नुपर्ने भन्दै एमटी शाखामा कार्यरत सिपाहीसँग पैसा माग्न थाले। बारम्बार फोन गरेर पैसा माग्न थालेपछि उनी हैरान भएका थिए।

  पैसा माग्दै तनाव नै दिन थालेपछि उनले बिहीबार जवान थापालाई पैसा लिन बोलाए। पैसा दिनुअघि उनले अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगलाई सूचना दिएका थिए। सोहीअनुसार पैसा लिएलगत्तै अख्तियारबाट डिएसपीको कमान्डका खटिएको प्रहरी टोलीले उनलाई भक्तपुरको राधेराधे नजिकैबाट पक्राउ गर्‍यो। प्रहरीसँगै घुस लिने प्रहरीलाई प्रहरीले नै पक्राउ गरेको सायद यो पहिलो घटना हो।

  ‘प्रहरीलाई नै त्यसरी धम्क्याएर घुस माग्ने प्रहरीले अरुलाई कति दुःख दिएका होलान्’, अख्तियारका एक अधिकारी भन्छन्, ‘यो सामान्य घटना हो, तर यसले प्रहरीभित्र रहेको भ्रष्टाचारको प्रस्ट तस्बिर देखाउँछ।’जवान थापा ४ वर्षदेखि सो प्रभागमा कार्यरत थिए। सो घटनामा प्रभागमा सईमाथि पनि प्रहरीले आन्तरिक छानबिन थालेको छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नयाँदिल्ली पुगेका प्रधानमन्त्री प्रचण्डको राजनीतिक भेटवार्ता शुरु

  तेस्रो कार्यकाल सम्हालेका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड औपचारिक भ्रमणका लागि भारत पुगेका छन् । उनले...

  दुवाकोटस्थित गोल्डेन सुनगाभा स्कूलले नमूना संसद चलाउने

  sungava school

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. २ दुवाकोटस्थित गोल्डेन सुनगाभा स्कूलले नमूना संसद अभ्यास गर्ने भएको...

  पूर्व सचिव उपाध्यायको स्टाटसप्रति पूर्वमन्त्री महेश बस्नेतको आपत्ति

  नेपाल सरकारका पूर्वसचिव भिम प्रसाद उपाध्यायले सामाजिक संजालमा राखेको स्टाटसप्रति पूर्व मन्त्री समेत रहेका नेकपा(एमाले)...

  साना करदातालाई राहत : वार्षिक १ करोडसम्म कारोबार गर्नेले मासिक विवरण पेश गर्नु नपर्ने

  chicken station radheradhe

  साना करदातालाई बजेटले राहत दिएको छ । मूल्य अभिवृद्धि कर(भ्याट) मा दर्ता भई वार्षिक एक...

  १७ खर्ब ५१ अर्ब रुपैयाँको बजेट प्रस्तुत (पूर्णपाठ सहित)

  सरकारले आर्थिक वर्ष २०८०/०८१ का लागि १७ खर्ब ५१ अर्ब रुपैयाँको बजेट प्रस्तुत गरेको छ...