News Portal

 • उपमेयरको घरमा दिनदहादै चोरी गरी फरार चार पक्राउ : भक्तपुरमै ९ चोरीमा संलग्न रहेको खुलासा

  राजेश मानन्धर भक्तपुर, ४ पुस
  १६०७ पटक
  भक्तपुर, ४ पुस

  एक महिना अघि भक्तपुर नगरपालिकाकी उपमेयर रजनी जोशीको सूर्यविनायक-८ स्थित नयाँ घरमा दिनदहादै चोरी गरी फरार भएको गिरोह प्रहरीको कब्जामा परेको छ । उपत्यकाका बिभिन्न स्थानबाट उनीहरुलाई नियन्त्रणमा लिन प्रहरी सफल भएको हो ।

  भक्तपुरमा भएको चोरीको अनुसन्धान गर्ने क्रममा पक्राउ परेका अभियुक्तहरुले समूह समूहमा भक्तपुरको ९ स्थानको चोरीमा संलग्न भएको बताए पछि उनीहरुको नाम सार्वजनिक गरिएको छ । उनीहरुले दिउसोको समयमा कोहि नभएको मौका पारि नगद तथा सुनका गरगहना चोरी गरि फरार हुने गरेका थिए ।

  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रवक्ता डीएसपी रेवतीरमण पोखरेलले बताए अनुसार पक्राउ पर्नेमा काभ्रे स्थायी घर भई हाल काठमाण्डौ अत्तरखेलस्थित नेपाल मेडिकल कलेज नजिक बस्ने बर्ष २९ को बिबेक भन्ने वाङदेन तामाङ र बर्ष २२ को बिकाश भन्ने सुमन लामा चोरका नाइके रहेको देखिएको छ भने उनीहरुको सहयोगीको रुपमा मोरङ केराबारी घर भई हाल चाबहिल बस्ने टेक बर्ष २३ को सन्तोष बि.क., भारत घर भई हाल चाबहिल बस्ने बर्ष २७ को सचिन भन्ने बैभव बापुसो भोसले लगायत पनि पक्राउ परेका छन । चोरीमा संलग्न थप ३ जना फरार रहेकोले निजहरुको खोजी जारी रहेको डीएसपी पोखरेलले जानकारी गराए ।

  पक्राउ परेकाहरुको साथबाट प्रहरीले सुनका गरगहना तथा गालेका सुनका टुक्राहरु:- अन्दाजी १६.५ तोला,सुनको सिक्का:- थान १,गालेका चाँदीका टुक्राहरु:- ४२ तोला,नगद उन्नाईस लाख अन्ठाउन्न हजार सात सय पचास नेपाली रुपैया त्यसैगरी भा.रू. पच्चीस हजार पाच सय रुपैया,फलाम काट्ने मेसिन:- थान १ तथा ऐ.को कटर ब्लेड थान ४,चोरी कार्यमा प्रयोग हुने औजार:- थान २,सुन राख्ने बट्टाहरु,रजनी जोशीको नामको गहना तथा सहकारीको रसिदहरु,तन्नाका टुक्राहरु:- थान २ गणेशको मुर्ति र शंख:- थान २ समेत बरामद गरिएको बताइएको छ ।

  एक महिना अघि भक्तपुर नगरपालिकाकी उपमेयर रजनी जोशीको घरमा दिनदहाडै चोरी भएको थियो । जोशी भक्तपुर नगरपालिकाकी उपमेयर भए पनि उनको सूर्यविनायक‍- ८ मा रहेको घरमा चोरी भएको हो ।

  भूकम्पले भक्तपुर नगरपालिका स्थित घरमा असर गरेपछि सूर्यविनायक- ८ स्थित नयाँ घरमा जोशी परिवार सरेको थियो। अझै निर्माण सम्पन्न नभैसकेको उक्त घरमा मंसिर ४ गते मंगलवार दिनदहाडै चोरी भएको थियो ।

  मंगलबार दिउसै घरको मूल ढोका फोडेर भित्र पसेका चोरले नगद र गरगहना चोरेर बेपत्ता भएका थिए । उपमेयर जोशीले करीव १५ लाख बराबरको धनमाल चोरी भएको रिपोर्ट गरेकी थिइन् ।

  जनप्रतिनिधिकै घर असुरक्षित भएको भन्दै स्थानीयहरुले टोलको सुरक्षा अवस्थालाई लिएर चिन्ता व्यक्त गरेका थिए । प्रहरीले बढ्दो चोरी नियन्त्रण गर्न नसकेको मानिसहरुको आरोप थियो ।
  उत्पत्यका नगरपालिका फोरमले बिज्ञप्ती नै निकालेर उपत्यका भित्रको सुरक्षा व्यवस्था तथा आम नागरिकको सुरक्षामाथि समेत प्रश्न चिन्ह खडा भएको भनेको थियो ।

  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरले भने चोरीमा संलग्नहरुको खोजी भैरहेको बताएको थियो । ‘’घर एकान्तमा भएकोले थाँहा हुन् सकेन , दिउसोको घटना प्रहरीलाई साँझ साढे ६ बजेतिर मात्रै खबर भयो । अहिले भक्तपुर प्रहरी र अपराध अनुसन्धान महाशाखा , टेकुबाट आएको विशेष टोलीले घटनाको अनुसन्धान गरिरहेको छ, चोरीमा संलग्नहरु उम्कन सक्नेछैनन ।” महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रवक्ता एवं डीएसपी रेवतीरमण पोखरेलले नेपालवाल संग भनेका थिए । जिल्लामा चोरीका घटना भएतापनि चोरहरु समात्न प्रहरी सफल भएको जिकिर गर्दै पोखरेलले चोरी नियन्त्रणमा प्रहरी प्रतिबद्ध रहेको दावी गरेका थिए । अहिले चोरीमा संलग्नहरुलाई नगद र सुनचादी सहित समात्न प्रहरी सफल भएपछी उनको दावीमा दम देखिएको छ ।

  like our facebook page for news

  https://www.facebook.com/Nepalwall/

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संसदमा अरुलाई गालीगलौज गरेर आफ्नो उपस्थिति देखाउने दौडमा म छैन : दुर्लभ थापा

  durlav thapa

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले आफू जनताको प्रतिनिधि भएकाले जनताको...

  सीटीइभीटीको जीप सुनकोशीमा खस्दा २ निर्देशक र एक अधिकृत बेपत्ता

  भक्तपुरको सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालिम परिषद (सीटीइभीटी) को जीप सुनकोशीमा खस्दा २ निर्देशक...

  नयाँदिल्ली पुगेका प्रधानमन्त्री प्रचण्डको राजनीतिक भेटवार्ता शुरु

  तेस्रो कार्यकाल सम्हालेका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड औपचारिक भ्रमणका लागि भारत पुगेका छन् । उनले...

  दुवाकोटस्थित गोल्डेन सुनगाभा स्कूलले नमूना संसद चलाउने

  sungava school

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. २ दुवाकोटस्थित गोल्डेन सुनगाभा स्कूलले नमूना संसद अभ्यास गर्ने भएको...

  पूर्व सचिव उपाध्यायको स्टाटसप्रति पूर्वमन्त्री महेश बस्नेतको आपत्ति

  नेपाल सरकारका पूर्वसचिव भिम प्रसाद उपाध्यायले सामाजिक संजालमा राखेको स्टाटसप्रति पूर्व मन्त्री समेत रहेका नेकपा(एमाले)...