News Portal

 • अपांगता भएका व्यक्तिहरुलाई रातो र निलो रंगको परिचय–पत्र वितरण शुरू

  भक्तपुर, १० साउन
  १४०९ पटक
  भक्तपुर, १० साउन

  भक्तपुर नगरपालिकाले शुक्रबारदेखि भक्तपुर नगरभित्रका अपांगता भएका व्यक्तिहरुलाई रातो र निलो रंग परिचय–पत्र वितरण सुरू गरेको छ । स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐन २०७४ को दफा १०२ ले दिएको अधिकार प्रयोग गरी परिचय–पत्र वितरण सुरू गरेको नगरपालिकाले जनाएको छ ।

  पूर्ण अशक्तलाई रातो कार्ड र अति अशक्तलाई निलो कार्ड वितरण गरिएको हो । रातो कार्ड पाउने ६० जना र निलो कार्ड पाउने १ सय ४५ जना गरी २ सय ५ जनालाई परिचय पत्र वितरण गरिएको नगरपालिकाले जनाएको छ ।त्यसैगरी उक्त अवसरमा मध्यम अपांगता भएकालाई पहेँलो र सामान्य अपांगता भएकालाई सेतो परिचय कार्ड वितरण गर्ने काम भने वडा कार्यालयबाट नै हुने जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  परिचय पत्र वितरण कार्यक्रममा बोल्दै नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिले जन्म, वंश रदुर्घटनाका कारण अपांगता भएकाहरुले आफूमा भएका क्षमतालाई फरक ढंगले प्रस्तुत गरी समाजको निम्ति उदाहरणको रुपमा काम गर्नसक्ने भन्दै हौसला प्रदान गरेका थिए । उनले भक्तपुर नगरपालिकाले फरक क्षमता भएकाहरुको प्रतिभा प्रयोगका लागि विशेष योजना बनेको पनि बताए ।

  उक्त कार्यक्रममा परिचय पत्र वितरणसम्बन्धी अस्थायी समन्वय समितिका संयोजकसमेत रहेकी उपप्रमुख रजनी जोशीले भक्तपुर नगरपालिकाले अपांगता भएका व्यक्तिहरुको वृत्तिविकासको लागि रु. १५ लाख बजेट विनियोजन गरेको जानकारी गराइन । अपांगता भएका व्यक्तिहरुको लागि निःशुल्क स्वास्थ्य जाँच, आर्थिक सहुलियत, आवश्यक सहायक सामग्रीको लागि बजेट व्यवस्थापन तथा ब्रेल लिपी पाठ्यपुस्तक उपलब्धता, घुम्ती शिविर सञ्चालनलगायतका कार्यहरु गर्दै आएको जानकारी गराइन ।

  कार्यक्रममा आफ्नो धारणा राख्दै नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत यामलाल अधिकारीले अपांगता भएका व्यक्तिहरुहरुलाई क्रियाशील बनाइराख्ने कार्यक्रमहरु ल्याउनु आवश्यक भएको बताए भने  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका डीएसपी रेवतीरमण पोखरेलले अपांगता भएका व्यक्तिहरुले नागरिक हकबाट बन्चित हुनु नहुनेमा जोड दिंदै उनीहरुलाई हौसला र अवसर उपलब्ध गराउनुपर्ने बताए  ।

  कार्यक्रममा वडा नं. १ का वडाध्यक्ष श्यामकृष्ण खत्री र कार्यपालिका सदस्य रोशनमैया सुवालले पनि अपांगता भएकाहरुको लागि अवसर दिन कन्जुस्याई नगरिने प्रतिबद्धता प्रकट गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  दुर्लभ थापालाई निवासमै पुगी महेश बस्नेतको बधाई

  निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्यका निकटत्तम प्रतिस्पर्धी रहेका नेकपा एमालेका उम्मेदवार महेश...

  भक्तपुर-१ मा नेमकिपाका सुवाल तेब्बर भन्दा बढी मतान्तरले बिजयी

  prem suwal

  भक्तपुर क्षेत्र नं. १ मा नेपाल मजदुर किसान पार्टी उम्मेदवार प्रेम सुवालले पुनः विजय प्राप्त...

  भक्तपुर-२ मा दुर्लभ थापाको रोमाञ्चक जीत, पूर्वमन्त्री महेश बस्नेत पराजित

  नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापति रहेका गठबन्धनका साझा उम्मेदवार दुर्लभ थापाले भक्तपुर-२ मा बिजय प्राप्त गरेका...

  नेपाल चाइना चेम्बरको प्रदेश अध्यक्षमा बाराही ग्रुपका वैभव पौडेल

  नेपाल चीन उद्योग वाणिज्य संघ (नेपाल चाइना चेम्बर)को गण्डकी प्रदेश अध्यक्षमा व्यवसायी वैभव पौडेल मनोनित...

  बालेनको हर्कतले देश र जनताको भलो हुँदैन : बस्नेत

  नेकपा एमालेका पोलिट्ब्युरो सदस्य एवं पूर्वमन्त्री महेश बस्नेतले बिकल्प बिना काठमाडौँ महानगरले सुकुम्बासी बस्तीमा डोजर...

  प्रचण्ड सचिवालयको यस्तो सुझाव

  बधाई र शुभकामनाको नाममा खादा माला र समयको बर्बादी नगर्न नेकपा (माओवादी केन्द्र) का अध्यक्ष...

  मोटरसाइकल चोरीमा संलग्न एक पक्राउ

  मोटरसाइकल चोरीमा संलग्न रहेको अभियोगमा एक जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । चोरी भएको चार...

  सोमबार धनकुटामा भुकम्प

  सोमबार बिहान १० बजेर ४५ मिनेटमा धनकुटाको मूलघाट केन्द्रबिन्दु भएर भूकम्प गएको छ । राष्ट्रिय...