News Portal

 • ६ लेन सडकमा हरियाली अभियान शुरु : प्राणी उद्यानलाई पूर्णता दिने बन मन्त्रीको प्रतिवद्धता

  भक्तपुर, १८ साउन
  १२८१ पटक
  भक्तपुर, १८ साउन

  भक्तपुरको सूर्यविनायकदेखि मनोहरासम्मको सडकमा हरियाली प्रवर्द्धन अभियान आरम्भ भएको छ । उक्त ६ लेन सडकको बिच भागमा विरुवा र दुबो लगाएर हरियाली बनाउने अभियान सुरु भएको हो ।

  शनिवार हनुमन्ते नदी सफाई अभियानको ७५ औं हप्ताको विशेष कार्यक्रममा सूर्यविनायकको घलातेस्थित सडक क्षेत्रमा विरुवा र दुबो लगाएर बन तथा वातावरण मन्त्री शक्तिबहादुर बस्नेतले हरियाली प्रवर्द्धन अभियान शुरु गरेका हुन् । उक्त अभियानमा बन तथा वातावरण मन्त्रालयले १ करोड बजेट समेत उपलब्ध गराएको छ ।

  उक्त अवसरमा उपस्थित सभालाई सम्बोधन गर्दै मन्त्री बस्नेतले भक्तपुरको पर्यावरण जोगाइराख्न र यहाँको इतिहास, कला र सस्कृती हेर्न आउने पर्यटकलाई आकर्षित गर्न हरियाली प्रवर्द्धन अभियान उपयोगी हुने बताए ।

  नेपाल आउने सबै पर्यटकलाई भक्तपुर भित्राउन आवस्यक रहेको भन्दै मन्त्री बस्नेतले त्यसका लागि सुन्दर , सफा र हराभरा भक्तपुर बनाउन आफ्नो मन्त्रालयले सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरे । सूर्यविनायकमा निर्माणाधिन प्राणी उद्यानलाई पूर्णता दिन आफू अग्रसर रहेको जानकारी गराउदै उनले डिपिआर तयार भैसकेकाले छिट्टै पूर्णता पाउने जिकिर समेत गरे ।

  कार्यक्रममा बोल्दै प्रतिनिधि सभाका सांसद महेश बस्नेतले हनुमन्ते नदी सफाई अभियानले नदी सफ़ाइका अलावा विविध सृजनात्मक अभियान मार्फत भक्तपुरको विकाशलाई अगाडी बढाएको बताए । उनले राजनीतिमा प्रतिस्पर्धा भएपनि विकासमा एक्यवद्धता हुनुपर्नेमा जोड दिंदै हनुमन्ते नदी सफाई अभियानले मानिसहरुको मन पनि सफा गरिदिएको दावी गरे ।

  पूर्व उद्योग मन्त्रीसमेत रहेका सांसद बस्नेतले भक्तपुरमा प्रदुषणयुक्त इट्टा भट्टा बन्द गर्नुपर्ने धारणा समेत व्यक्त गरेका थिए ।

  सूर्यविनायक नगरपालिकाका प्रमुख वासुदेव थापाको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा हनुमन्ते नदी सफाई अभियानमा सरिक रहेका प्रहरी, सेना र अभियन्तालाई सम्मान समेत गरिएको थियो भने उक्त अवसरमा प्रदेश नं ३ की सांसद रजनी जोशी, मध्यपुरथिमि नगरपालिकाका उपप्रमुख अञ्जनादेवी मधिकर्मी, हनुमन्ते सफाई अभियानका अभियन्ता रुद्र पौडेल लगायतले अभियानको महत्व र औचित्वमाथि प्रकाश पारेका थिए । कार्यक्रममा प्रदेश सांसद प्रतिमा श्रेष्ठ, स्थानीय जनप्रतिनिधिहरु, सत्तारुढ नेकपाका नेताहरु, प्रमुख जिल्ला अधिकारी, बिभिन्न कार्यालयका प्रमुखहरु लगायत अन्य अभियन्ताहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...

  भक्तपुरका बासुले ल्याए मोबाइल हराउन नदिने ‘एप’

  भक्तपुरका व्यवसायी सुवास बासुले मोबाइल हराउन नदिने एप्लिकेशन भित्राएका छन् । उनले भारतमा लोकप्रिय रहेको...

  एमाले भक्तपुरको अध्यक्षमा दोहोरिए देउजा

  नेकपा एमालेको भक्तपुर जिल्ला कमिटीको ९ औं अधिवेशनले नयाँ नेतृत्व निर्वाचित गरेको छ । सल्लाघारीस्थित...