News Portal

 • विरुवा नरोप्ने घरले सूर्यविनायक नगरपालिकाबाट सेवा नपाउने

  भक्तपुर, ३ भदौ
  १९८३ पटक
  भक्तपुर, ३ भदौ

  हनुमन्ते नदी सफाई अभियान चलाइरहेको सूर्यविनायक नगरपालिकाले हरियाली प्रवर्द्धन योजना अघि सारेको छ ।

  वृक्षारोपण गर्ने तर त्यसको संरक्षण नहुने भएपछि नगरपालिकाले व्यक्तिगत अथवा सस्थागत जिम्मेवारीमा वृक्षारोपण अभियान मार्फत हरियाली प्रवर्द्धन योजना अघि सारेको हो ।

  नगरपालिकाले एक नीति नै पारित गरि सार्वजनिक स्थल र सडकछेउ रोपिने बिरुवालाई व्यक्तिगत अथवा सस्थागत नाम दिन सकिने जनाएको छ । विरुवा रोप्नेले हुर्काउने दायित्व पनि लिउन भन्ने उदेश्यले जो व्यक्ति अथवा सस्थाले विरुवा रोप्छ त्यस विरुवालाई उही व्यक्ति अथवा सस्थाले चाहेअनुसार नाम दिन सक्ने नीति पारित भएको नगरपालिकाको भनाइ छ । सूर्यविनायक नगरपालिकाले नगरसभाबाट यो नीति पारित गरेको बताइएको छ ।

  सूर्यविनायक नगरपालिकाकी उपप्रमुख जुना बस्नेतले उक्त कुरा पुष्टि गर्दै अहिले पहिलो चरणमा कौशलटार, बालकोट, सिरुटार सडकमा विरुवा रोप्ने कार्य भएको बताइन । बस्नेतले अब बन्ने नगर क्षेत्रका सबै सडकमा स्थानीयलाई विरुवा रोप्न र संरक्षण गर्न आकर्षित गर्ने उदेश्यले नगरपालिकाले नयाँ नीति ल्याएको जानकारी गराइन । स्थानीयको अपनत्वमा वृक्षारोपण गर्ने नीति ल्याएको उनको जिकिर छ ।

  उनका अनुसार नगरपालिकाले वृक्षारोपणलाई ऐच्छिक विषय मात्र नभई अनिवार्य समेत बनाएको छ । अब हरेक नक्सा पास गर्ने घरले अनिवार्य २ वटा विरुवा रोप्न र हुर्काउन पर्ने व्यवस्था गरिएको उपप्रमुख बस्नेतले बताइन । बस्नेतले निर्माण सम्पन्न भैसकेका घरहरुलाई पनि अनिवार्य वृक्षारोपण गर्नुपर्ने व्यवस्था भएको अन्यथा नगरपालिकाले दिने सेवा उपलब्ध नगराउने नीति रहेको पनि स्पष्ट पारिन ।

  मंगलवार भक्तपुर पोस्ट संग कुरा गर्दै नगर उपप्रमुख बस्नेतले स्वस्थ जीवनको लागि स्वच्छ वातावरण आवस्यक भएको भन्दै त्यसको लागि सबै नगरबासीको साथ् रहने विस्वास व्यक्त गरिन् । स्थानीय सरकारका जनप्रतिनिधिको कार्यकाल अझै २ वर्ष १० महिना रहेको भन्दै यो अवधीमा स्थानीयको चाहना बमोजिम स्थानीय सहभागीतामा जोड दिदै विकास र सम्वृद्धिको बाटोमा सूर्यविनायक अघि बढ्ने उनको दावी छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संसदमा अरुलाई गालीगलौज गरेर आफ्नो उपस्थिति देखाउने दौडमा म छैन : दुर्लभ थापा

  durlav thapa

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले आफू जनताको प्रतिनिधि भएकाले जनताको...

  सीटीइभीटीको जीप सुनकोशीमा खस्दा २ निर्देशक र एक अधिकृत बेपत्ता

  भक्तपुरको सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालिम परिषद (सीटीइभीटी) को जीप सुनकोशीमा खस्दा २ निर्देशक...

  नयाँदिल्ली पुगेका प्रधानमन्त्री प्रचण्डको राजनीतिक भेटवार्ता शुरु

  तेस्रो कार्यकाल सम्हालेका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड औपचारिक भ्रमणका लागि भारत पुगेका छन् । उनले...

  दुवाकोटस्थित गोल्डेन सुनगाभा स्कूलले नमूना संसद चलाउने

  sungava school

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. २ दुवाकोटस्थित गोल्डेन सुनगाभा स्कूलले नमूना संसद अभ्यास गर्ने भएको...

  पूर्व सचिव उपाध्यायको स्टाटसप्रति पूर्वमन्त्री महेश बस्नेतको आपत्ति

  नेपाल सरकारका पूर्वसचिव भिम प्रसाद उपाध्यायले सामाजिक संजालमा राखेको स्टाटसप्रति पूर्व मन्त्री समेत रहेका नेकपा(एमाले)...