News Portal

 • भक्तपुर प्रहरी संगठित चोरहरु समात्न सफल : गाडीको ब्याट्री चोर्ने गाडी धनीसहित ४ समातिए

  भक्तपुर, १५ भदौ
  ४३८२ पटक
  भक्तपुर, १५ भदौ

  भक्तपुर प्रहरीलाई संगठित चोरहरु समात्न सफलता मिलेको छ । पार्किङ गरिएका गाडीबाट ब्याट्री चोर्ने कार्यलाई नै कमाउ धन्दा बनाउदै आएका चोरहरुको एक संगठित समुहलाई समात्न प्रहरी सफल भएको हो ।

  जिल्लाका विभिन्न स्थानमा पार्किङ गरी राखिएका बिभिन्न सवारी साधनहरुबाट विभिन्न समयमा व्याट्री चोरी भएका घटनाको अनुसन्धानमा जुटेको प्रहरीले चोरहरुको समुहलाई पक्राउ गरेको महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका सूचना अधिकारी समेत रहेका डीएसपी रेवतीरमण पोखरेलले जानकारी गराए ।

  पोखरेलका अनुसार ब्याट्री चोरीको भक्तपुरमा ६ वटा उजुरी परेको छ । उजुरीको अनुसन्धान गर्ने क्रममा प्रहरीले संदिग्ध चोरहरुको निगरानी गरिरहेको थियो । प्रहरीले बिशेष सुचनाको आधारमा चोरको पहिचान गर्न सकेपछि उनीहरु चोरीका सामान सहित समातिएका हुन् ।

  प्रहरीको विशेष अनुसन्धान टोलीले ब्याट्री चोरीमा संलग्न चोरहरुलाई शनिवार पक्राउ गर्न सफल भएको हो । पक्राउ पर्नेमा सुनसरीको ईटहरी-९ घर भई हाल राधेराधे बस्ने २२ वर्षिय मनोज सापकोटा, दोलखाको बैतेश्वर गाउँपालिका वडा नं. ३ पुतलीघाट घर भै राधेराधे बस्ने ३१ वर्षिय विमल श्रेष्ठ, ठिमी बस्ने बर्ष २१ को भारतीय नागरीक चन्दन कुमार र  ललितपुर बस्ने अर्का भारतीय नागरीक ३८  वर्षिय सुरेन्द्र चौधरी रहेका छन् ।

  उनीहरुको साथबाट चोरीका व्याट्रीहरु १ सय ८४ थान,व्याट्री चोरी गर्न प्रयोग हुने फलामको लिभर र रेन्चु बरामद गरिनुका साथै ब्याट्री ओसार पसारमा प्रयोग भएका एउटा कार र अर्को डि.आई.भ्यान समेत प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको बताइएको छ । चोरीका ब्याट्री लोड गरिएको अवस्थामा प्रदेश नम्बर ०३-०१-०२२ च.२१६६ नम्बरको एउटा कार र ना.२ च. ४३५४ नम्बरको एउटा डि.आई.गाडीसहित चोरहरुलाई नियन्त्रणमा लिइएको महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका सूचना अधिकारी रेवती रमण पोखरेलले बताए ।

  प्रदेश नम्बर ०३-०१-०२२ च.२१६६ नम्बरको कार पक्राउ परेका विमल श्रेष्ठको भएको र उनी कवाडी व्यवसायी समेत भएको प्रहरीको भनाइ छ । चोरिएका व्याट्रीहरु भारतीय बजारदेखि सम्बन्धित ब्याट्रीका कम्पनीसम्ममा कवाडीका रुपमा बिक्री गर्ने गरेको प्रहरीको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  पोखरेलका अनुसार शनिवार पक्राउ परेका उनीहरुलाई चोरी तथा डाँका सम्बन्धी कसुर मुद्दामा थप अनुसन्धान गर्न भक्तपुर जिल्ला अदालतबाट प्रहरीलाई पहिलो पटक दिन ७ दिनको म्याद प्राप्त भएको छ । अहिले उनीहरु उपर आवश्यक अनुसन्धान भैरहेको महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरको भनाइ छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  घिमिरे गाउँमा भेटिएको शवको पहिचान, हत्या आरोपमा सुडालका एकसहित २ जना सार्वजनिक

  भक्तपुरको सीमाना संगै जोडिएको काभ्रेको बनेपा १ स्थित घिमिरे गाउँमा आइतवार बिहान मृत अवस्थामा भेटिएका...

  आज बर्षाको सम्भावना

  नेपाल र भारतको बिहार त्था पश्चिम बंगाल आसपासको क्षेत्रमा रहेको न्यूनचापीय क्षेत्रको प्रभावले सोमबार देशभर...

  बेरोजगार उत्पादन गर्ने शिक्षा आवश्यक छैन : विप्लव

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव विप्लव सीले बेरोजगार उत्पादन गर्ने शिक्षा आवश्यक नरहेको बताएका छन् ।...

  शिक्षकले राजनीति गर्न पाउनुपर्छ र एसईई पनि हटाउनु हुँदैन : प्रेम सुवाल

  prem suwal

  भक्तपुर १ का प्रतिनिधि सभा सदस्य प्रेम सुवालले शिक्षा बिधेयकमा उल्लेख शिक्षकले राजनीति गर्न नपाउने...

  प्रधानमन्त्रीको चीन भ्रमणले समृद्धिका लागि सम्भावनाको नयाँ ढोका खोल्यो : माओवादी केन्द्र

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले पार्टी अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’को चीन भ्रमणले विश्वासको वातावरण बनाउँदै...