News Portal

 • बंगलादेशका राष्ट्रपति हमिदद्वारा भक्तपुरको अवलोकन भ्रमण

  भक्तपुर, २६ कार्तिक
  २०७५ पटक
  भक्तपुर, २६ कार्तिक

  बंगलादेशका राष्ट्रपति मोहम्मद अब्दुल हमिदले भक्तपुर नगरको अवलोकन भ्रमण गरेका छन् । नेपालको चारदिने औपचारिक भ्रमणमा आएका राष्ट्रपति हमिदले मंगलबार भक्तपुरको अवलोकन भ्रमण गरेका हुन् ।

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिसहितको टोलीले राष्ट्रपति हमिदको नेतृत्वमा रहेको ५२ सदस्यीय विशिष्ट टोलीलाई स्वागत गर्दै भक्तपुर दरबार क्षेत्रमा अवस्थित सांस्कृतिक र पुरातात्विक महत्व बोकेका सम्पदाहरुको अवलोकन भ्रमण गराएका थिए ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुरका सांस्कृतिक, पुरातात्विक र ऐतिहासिक सम्पदाहरुको राष्ट्रपति हमिदले अभिरुचीपूर्वक अवलोकन गरेका थिए भने भक्तपुर नगरपालिकाले उनको सम्मानमा आयोजना गरेको माक प्याखं र देवी प्याखं (नाच)को पनि उनले अत्यन्त रुचीपूर्वक अवलोकन गरेका थिए ।

  उक्त क्रममा राष्ट्रपति हमिदले देवी प्याखंमा भएको शेरसिंह बंगलादेशको एउटा सांस्कृतिक नाचसँग समानता भएको विषयबारे बताए । त्यसैगरी आज कात्तिकको पूर्णिमाको दिन परेकोले स्थानीय दाफा भजनले प्रदर्शन गरेको अन्नको चित्रकला पनि उनले अत्यन्त रुचिपूर्वक अवलोकन गरे ।

  राष्ट्रपति हमिदले भक्तपुरको आर्थिक गतिविधि, पर्यटन, हस्तकला, परम्परागत कृषि पेशालगायतका विषयमा जिज्ञासा राख्दै विश्व सम्पदामा सूचीकृत सम्पदाहरुको मौलिक विशेषता र यसमा प्राकृतिक विपत्तिले पारेको प्रभावबारे जानकारी लिएका  भक्तपुर नगरपालिकाकी प्रेस संयोजक कीर्तिका प्रजापतिले बताइन ।

  उक्त अवसरमा राष्ट्रपति हमिदले राष्ट्रिय कला संग्रहालय, स्वर्ण ढोका, पच्पन्न झ्याले दरबार, सिद्धिलक्ष्मी मन्दिर, यक्षेश्वर महादेव मन्दिर, बहताल हुँदै टौमढी क्षेत्रको पाँचतले मन्दिर र भैरवनाथ मन्दिरको स्थलगत अवलोकन गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...

  चाँगुनारायणका उपप्रमुखको तलब र भत्ता, स्कूले विद्यार्थीलाई पोशाक र जुत्ता

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकाका उपप्रमुख रमेश बुढाथोकीले आफूले पाउने तलब भत्ताको रकम विद्यालय पढ्ने बाबुनानीहरुको लागि...