News Portal

 • चीनको स्वशासित क्षेत्र तिब्बतको प्रतिनिधि मण्डल भक्तपुरमा

  भक्तपुर,७ पुस
  ८३४ पटक
  भक्तपुर,७ पुस

  चीनको स्वशासित क्षेत्र तिब्बत पर्यटनसंग सम्बन्धित एक प्रतिनिधि मण्डलले भक्तपुरको भ्रमण गरेको छ । नेपाल र चीनको तिब्बतबीच संयुक्त पर्यटन समन्वय समितिको ११ औं बैठकमा भाग लिन आएको उक्त प्रतिनिधिमण्डलको टोलीले भक्तपुरको भ्रमण गरेको हो । उक्त टोलीले भक्तपुरको सांस्कृतिक तथा ऐतिहासिक महत्वका सम्पदाहरुको स्थलगत अवलोकन गरेको थियो ।

  सोमबार भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले नगरपालिकामा उनीहरुलाई स्वागत गरेका थिए । उक्त अवसरमा नगर प्रमुख प्रजापतिले भक्तपुरको आर्थिक विकासमा पर्यटन उद्योगले ठूलो योगदान गरिरहेको बताए ।

  भक्तपुरको पर्यटन विकासका लागि नगरपालिकाले कला संस्कृति र सम्पदा संरक्षण गरिरहेको चर्चा गर्दै प्रमुख प्रजापतिले भ्रमण वर्ष २०२० लाई लक्षित गर्दै भक्तपुर नगरपालिका चैत ४ देखि ८ गतेसम्म गरिने भक्तपुर महोत्सवको तयारीमा जुटिरहेको समेत जानकारी गराए ।

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका नगर प्रमुख प्रजापतिले पार्टीले जारी गरेको घोषणा पत्रअनुरुप शिक्षा, स्वास्थ्य, कला–संस्कृति, पर्यटन लगायतका क्षेत्रमा प्रबहवाकारी काम भैरहेको प्रष्ट पारेका थिए ।

  उक्त प्रतिनिधिमण्डलमा चीनको स्वशासित क्षेत्र तिब्बत पर्यटन विकास विभागका उपमहानिर्देशक चीयुय्, परराष्ट्र मामिला कार्यालयका उपमहानिर्देशक ल्यु सुसन, तिब्बत क्षेत्रीय नागरिक उड्डयनका उपमहानिर्देशक युआन चुओ छि, वाणिज्य विभागका उपनिर्देशक वाङ फि, होटल व्यवसायी संघका सभापति तान या, पर्यटन विभाग पदोन्नति शाखाका उपनिर्देशक चुओ, पर्यटन विभागका कर्मचारी पासा· तुन्चु, र दोभाषे तावा युचेन सहभागी रहेका नगर प्रमुखको प्रेस संयोजक कीर्तिका प्रजापतिले जानकारी गराइन । उक्त अवसरमा चीनको स्वशासित क्षेत्र तिब्बतका सामान्य प्रशासन उपमहासचिव तानपा या·फेइले भक्तपुर नगरमा स्वागत गरेमा धन्यवाद दिएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठ अस्पतालबाट डिस्चार्ज

  उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्यमा सुधार भएपछि अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् ।आइतबार उनी डिस्चार्ज...

  भक्तपुरमा प्रतिपक्षीको भूमिका निर्वाह गर्न माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव पुनको निर्देशन

  पूर्व मन्त्री समेत रहेका नेकपा(माओवादी केन्द्र) का उप महासचिव वर्षमान पुन अनन्तले भक्तपुरमा प्रतिपक्षीको भूमिका...

  सञ्चारकर्मी एवं साहित्यकार आशुतोषको अमेरिकामा ब्रेकफास्ट गरौंला सार्वजनिक (भिडियोसहित)

  भक्तपुरका सञ्चारकर्मी एवं सुपरिचित साहित्यकार रामगोपाल आशुतोषको शब्दमा उनिएको ‘अमेरिकामा ब्रेकफास्ट गरौंला’ बोलको गीतमा म्युजिक...

  सल्लाघारीमा मौलिक नेवारी स्वादको नेवा: ननी शुरु

  भक्तपुरमा मौलिक नेवारी खाजा र खानाको स्वाद पस्कने नेवाः ननी शुभारम्भ भएको छ । भक्तपुर...

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...