News Portal

 • भक्तपुरमा नवप्रवेशी शिक्षकलाई अभिमुखीकरण : अल्छी हुनु नहुनेमा जोड

  भक्तपुर, ९ पुस
  ९०८ पटक
  भक्तपुर, ९ पुस

  भक्तपुर नगरपालिकाले नवप्रवेशी शिक्षकहरुका लागि अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । शिक्षक सेवा आयोगको सिफारिसबाट भक्तपुर नगरपालिकामा पदस्थापना भएका विद्यालय तहका शिक्षकहरुका लागि अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न गरिएको हो ।

  मंगलवार नगरपालिकाको शिक्षा शाखा द्वारा आयोजित उक्त अभिमुखीकरण कार्यक्रममा भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले शिक्षकहरु कहिल्यै अल्छी हुनु नहुनेमा जोड दिए । स्थायी भएपछि शिक्षक अल्छी हुने धारणा जनमानसमा रहेकोले त्यसलाई गलत सावित गर्नु शिक्षकको चुनौती भएको उनको भनाइ छ । ”जनताले शिक्षकलाई सक्रिय र आफ्नो बच्चा र समाजको राम्रो मार्गदर्शकको रुपमा सम्मान गर्ने वातावरण बनाइराख्नुपर्दछ ।” उनले भने ।

  विद्यार्थीमार्फत शिक्षकको मूल्यांकन अभिभावकले गर्ने भएकोले शिक्षकले विज्ञको रुपमा कक्षाकोठामा प्रस्तुत हुनुपर्ने प्रमुख प्रजापतिले बिचार व्यक्त गरे । उक्त अवसरमा प्रमुख प्रजापतिले निजी र सामुदायिक विद्यालयमा विद्यामान विभेद अन्त्य गर्न भक्तपुर नगरपालिका लागिपरेको जिकिर गर्दै त्यसमा शिक्षकको योगदानको आवश्यक रहेको प्रष्ट पारे । ”निजीमा मिहिनेत गर्ने र सामुदायिक विद्यालयमा कम मिहिनेत गर्ने आरोपबाट शिक्षक मुक्त हुनु जरुरी रहेकोमा उनको जोड छ । नगरपालिकाले शिक्षालाई प्रमुख प्राथमिकतामा राखेको र शिक्षाबाटै समृद्धिको सपना देखेकोले शिक्षकबाट बढी नै अपेक्षा गरिएको उनले बताए ।

  कार्यक्रममा भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दीपक कोइराला,वडा नं. ७ का वडाध्यक्ष एवम् विद्यालय अनुगमन समितिका अध्यक्ष उकेश कवां,प्राध्यापक तथा स्थानीय पाठ्यक्रम निर्माण समितिका सदस्य सिद्धिरत्न शाक्य, उपसचिव हरिप्रसाद निरौला लगायतले भक्तपुरलाई ज्ञानविज्ञानको केन्द्र बनाउने कार्यमा नवप्रवेशी शिक्षकहरुले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने विश्वास व्यक्त गरेका थिए भने स्रोत व्यक्ति कृष्णप्रसाद कर्माचार्यले शिक्षक आचारसंहिताको विषयमा बताएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठ अस्पतालबाट डिस्चार्ज

  उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्यमा सुधार भएपछि अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका छन् ।आइतबार उनी डिस्चार्ज...

  भक्तपुरमा प्रतिपक्षीको भूमिका निर्वाह गर्न माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव पुनको निर्देशन

  पूर्व मन्त्री समेत रहेका नेकपा(माओवादी केन्द्र) का उप महासचिव वर्षमान पुन अनन्तले भक्तपुरमा प्रतिपक्षीको भूमिका...

  सञ्चारकर्मी एवं साहित्यकार आशुतोषको अमेरिकामा ब्रेकफास्ट गरौंला सार्वजनिक (भिडियोसहित)

  भक्तपुरका सञ्चारकर्मी एवं सुपरिचित साहित्यकार रामगोपाल आशुतोषको शब्दमा उनिएको ‘अमेरिकामा ब्रेकफास्ट गरौंला’ बोलको गीतमा म्युजिक...

  सल्लाघारीमा मौलिक नेवारी स्वादको नेवा: ननी शुरु

  भक्तपुरमा मौलिक नेवारी खाजा र खानाको स्वाद पस्कने नेवाः ननी शुभारम्भ भएको छ । भक्तपुर...

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...