News Portal

 • २२ औं राष्ट्रिय भूकम्प सुरक्षा दिवसको मूल कार्यक्रम भक्तपुरमा हुने

  भक्तपुर १३ पुस
  १२४० पटक
  भक्तपुर १३ पुस

  २२ औं राष्ट्रिय भूकम्प सुरक्षा दिवसको मूल राष्ट्रिय कार्यक्रम भक्तपुरमा हुने भएको छ । २२ वर्ष अघिदेखि माघ २ गते आयोजना गरिंदै आएको राष्ट्रिय भूकम्प सुरक्षा दिवस यस वर्ष भक्तपुरमा हुने भएको हो ।

  आइतबार गृहमन्त्रालयमा राष्ट्रिय भूकम्प सुरक्षा दिवस २०७६ मूल समारोह समितिको बैठकबाट २२ औं राष्ट्रिय भूकम्प सुरक्षा दिवसको मूल राष्ट्रिय कार्यक्रम भक्तपुरमा गर्ने निर्णय गरिएको गृह श्रोतले बताएको छ । त्यतिमात्र होइन, समितिले सो को जिम्मा भक्तपुर नगरपालिकालाई दिएको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  ”गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ‘बादल’को अध्यक्षतामा सम्पन्न मूल समारोह समितिले २२ औं राष्ट्रिय भूकम्प सुरक्षा दिवस माघ २ गते भक्तपुरको दरबार क्षेत्रमा गर्ने र सो कार्यक्रमको जिम्मा भक्तपुर नगरपालिकालाई दिने निर्णय गरेको छ ।” भक्तपुर नगरपालिकाकी प्रेस संयोजक कीर्तिका प्रजापतिले पुष्टि गरिन् ।

  आइतवार सम्पन्न बैठकमा गृहमन्त्री रामबहादुर थापा ‘बादल’ ले ७२ सालको महाभूकम्प गएको ४ वर्ष बितिसक्दा पनि पुनःनिर्माण सन्तोषजनक हुन नसकेकोप्रति चिन्ता प्रकट गरेका थिए । भूकम्प लगायतका विपद्बाट जनतालाई सुरक्षित पार्ने प्रमुख दायित्व राज्यको भएको बताउँदै राज्यले आफ्नो दायित्वलाई पूरा गर्न सम्पूर्ण शक्ति लगाउने उनको भनाइ छ ।

  उक्त अवसरमा काठमाडौं महानगरपालिकाका प्रमुख विद्यासुन्दर शाक्य लगायतले भुकम्पपछिको पुन:र्निमाणको अवस्थाबारे प्रकाश पारेका थिए भने भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले भक्तपुरमा पुनर्निमाणको अवस्था सन्तोषजनक रहेको बताए । ११६ वटाभन्दा बढी क्षतिग्रस्त सम्पदाहरुमध्ये भक्तपुर नगरपालिकाले ९१ वटा सम्पदा पुनःनिर्माणको काम सम्पन्न गरिसकेको र बाँकी पनि द्रुत गतिमा काम भैरहेको उनको दावी छ । भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित कलेजमार्फत प्रत्येक वर्ष भूकम्प दिवस मनाइरहेको अवगत गराउदै उनले भक्तपुरमा आयोजना हुने २२ औं राष्ट्रिय भूकम्प सुरक्षा दिवस भव्यरुपमा सम्पन्न गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...