News Portal

 • राजकुमारी अस्ट्रिड भक्तपुर भ्रमणबाट प्रभावित : मन्त्री भट्टराईले भने, ‘मेयरलाई धन्यवाद !’

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ७ माघ
  ३७५० पटक
  भक्तपुर, ७ माघ

  नेपाल भ्रमणमा आएकी बेल्जियमका राजा फिलिपिकी बहिनी राजकुमारी अस्ट्रिडलाई भक्तपुरमा न्यानो स्वागत भएपछि पर्यटन मन्त्री योगेश भट्टराई दंग देखिएका छन् । सस्कृती, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री भट्टराईले औपचारिक रुपमै भक्तपुर नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिलाई धन्यबाद भनेका हुन् ।

  सामाजिक संजालमा उनले मंगलवार बिहानै लेखेका छन ” राजकुमारी अस्ट्रिड र उनको प्रतिनिधि मण्डलले भक्तपुर दरवार क्षेत्रको भ्रमण गरेको छ । उनी भक्तपुरको ऐतिहासिक सम्पदा र जीवन्त सस्कृती बाट प्रभावित भएकी छन् । उत्कृष्ट व्यवस्थापनको लागि भक्तपुरका मेयर सुनिल प्रजापति लाई धन्यवाद ।”

  मन्त्री भट्टराईले राजकुमारी अस्ट्रिडको भ्रमण नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० लाई सफल पार्न महत्वपूर्ण सावित हुने विस्वास लिएका छन् । मंगलवार विहानै उनलाई भक्तपुर भ्रमणमा साथ् दिन उनी आउनु अघि नै मन्त्री भट्टराई आफै भक्तपुर आएका थिए ।

  मंगलवार बिहान भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले मन्त्री भट्टराई र राजकुमारी अस्ट्रिडको प्रतिनिधि मण्डललाई भक्तपुरमा स्वागत गरेका थिए । राजकुमारी अस्ट्रिडको टोलीमा राजकुमारसहित नेपालका लागि युरेपियन युनियनका महावाणिज्यदूत त्यसैगरी बेल्जियमका लागि नेपालका राजदूत लगायत पन्ध्र जना सहभागी रहेका थिए ।

  राजकुमारी अस्ट्रिड र उनको प्रतिनिधि मण्डललाई मन्त्री भट्टराई र मेयर प्रजापति,  उपमेयर रजनी जोशी स्वयम् संलग्न भै भक्तपुर दरवार क्षेत्रको अवलोकन गराएका थिए । उक्त अवसरमा उनले भक्तपुरको दरवार क्षेत्र र तौमढि क्षेत्रको अभिरुचीपूर्वक अवलोकन गरेको र यहाँको सम्पदा र सस्कृतीको प्रसंशा गरेको मेयर प्रजापतिले भक्तपुर पोस्टसंग भने ।

  राजकुमारीले तलेजु भवानीको मन्दिर, गोल्डेन गेट, पचपन्न झ्याले दरवार, सिद्धिलक्ष्मी, यक्षेश्वरका साथै पाँच तले मन्दिर र भैरवनाथ लगायतको अवलोकनभ्रमण गरेकी थिइन् । उक्त अवसरमा उनलाई देवी नाच र लाखे नाच समेत देखाइएको थियो ।

  नगरपाालिकाका दामोदार सुवालले जनाए अनुसार अवलोकन भ्रमणअक क्रममा राजकुमारीले भक्तपुरको पर्यटन उद्योग र यहाँको कला सस्कृती बारे बिबिध जिज्ञासा राख्नुका साथै पुरातात्विक सम्पदाको मौलिकता रक्षाको लागि नगरपालिकाले पुर्याएको योगदानको प्रसंसा गरेकी थिइन् ।

  ” भक्तपुर सानो भए पनि यहाँको मौलिकता ठूलो रहेछ । म फेरी भक्तपुर घुम्न आउछु ।” भ्रमणबारे प्रतिक्रिया दिंदै राजकुमारीले भनिन् ।उनले यहाँको मौलिक सम्पदा र सस्कृती मात्र होइन, खाना पनि खुबै स्वाद मानेर खाएकी थिइन् । राजकुमारीले जुजु धौ धेरै मीठो मानेर खाएकी थिइन् । उनलाई नगरपालिकाले विशेष थैली र मयुरको झ्याल दिएर बिदाइ गरेको छ ।

  सन् १९६३ मा नेपाल र बेल्जियम बीच कुटनीतिक सम्बन्ध स्थापित भएको हो । वर्तमान राजा फिलिपि युवराज हुँदा सन् १९९८ मा नेपालको भ्रमण गरेका थिए । त्यतिबेला पनि नेपालले भ्रमण वर्ष मनाइरहेको थियो । सन् २००५  मा त्याहाँका विदेश मन्त्रीले नेपाल भ्रमण गरेयताको राजकुमारी अस्ट्रिडको भ्रमण नै उच्चस्तरीय भ्रमण हो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  स्पा सेन्टरका संचालक पौडेल पक्राउ

  रोजगारीको प्रलोभन देखाई वेश्यावृत्तीमा लगाएको अभियोगमा काठमाडौं महानगरपालिका-९ रातोपुलस्थित नुवाकोट व्यूटी पार्लर एण्ड स्पा सेन्टरका...

  भक्तपुर नगरपालिकाले सम्पूर्ण लागत आफै व्यहोर्ने गरी बनाउँदैछ थन्थु दरवार

  पुरातत्व विभागका महानिर्देशक सौभाग्य प्रधानाड्डको नेत्रित्वामा आएको एक टोलीले भक्तपुर नगरपालिकाको पुरानो नगरपालिका भवन रहेको...

  भक्तपुर केन्द्रबिन्दु भएर भूकम्प

  भक्तपुरमै केन्द्रबिन्दु गरी भूकम्प गएको छ । भक्तपुरको पलाँसे आसपास केन्द्रबिन्दु भएर मंगलवार राति करिब...

  गीत संगीतले संदेश दिन सक्नुपर्छ : सुनिल प्रजापति

  sunil prajapati bhaktapur

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले गीत संगीतले समाजलाई संदेश दिन सक्नुपर्ने प्रष्ट पारेका छन् ।...

  अन्नको सम्मान गर्ने पर्व ‘सकिमना पुन्ही’ सम्पन्न

  sakimana punhi

  अन्नको सम्मान गर्ने पर्वको रुपमा सकिमना पुन्ही सम्पन्न भएको छ । विशेषगरी नेवा समुदायले मनाउने...