News Portal

 • भक्तपुर आएर पूर्वराष्ट्रपतिले भने-भण्डारीको नाममा बिनास निम्त्याउन खोजिदैछ

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाताभक्तपुर, १२ माघ
  १४१८ पटक
  भक्तपुर, १२ माघ

  नेपालका प्रथम रास्ट्रपति रामवरण यादवले स्वर्गीय नेता मदन भण्डारीको नाममा सरकारले विनास निम्त्याउन खोजेको आरोप लगाएका छन् । चुरे क्षेत्रमा राजमार्ग बन्नु नहुनेमा जोड दिदै उनले प्रस्तावित मदन भण्डारी राजमार्ग राम्रो नभएको भनेका हुन् ।

  शनिवार भक्तपुरमा ‘रवीन्द्र पुरी फाउन्डेसन फर कन्जर्भेसन’ को दशौ वार्षिकोत्सब कार्यक्रमलाई  सम्बोधन गर्दै पूर्व रास्ट्रपति यादवले चार लेनको हुने भनिएको मदन भण्डारी राजमार्गले चुरेको प्राकृतिक वातावरण बिगार्ने र कालान्तरमा त्यसले अन्नको भण्डारको रुपमा रहेको तराईमधेसलाई समेत मरुभूमि बनाउने बताए । “भूमि संरक्षण बिना अन्य संरक्षण कार्यको अर्थ हुँदैन यसर्थ हामी सबैले हाम्रो भूमिको भौतिक, प्राकृतिक,जैविक लगायत वातावरण बचाइराख्नुपर्छ ।” उनले भने ।

  उक्त अवसरमा प्रथम रास्ट्रपति यादवले रवीन्द्र पुरीले कला र सस्कृती संरक्षण तथा शिक्षाको क्षेत्रमा आफ्नै सम्पत्ति दिएर शुरु गरेको फाउन्डेसनले गरेका कामहरू प्रसंशनीय रहेको भन्दै पुरीबाट समाजले सिक्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।

  कार्यक्रममा शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीले पैसाको पछि दौडिरहेको समाजमा रवीन्द्र पुरीले आफ्नै ब्यक्तिगत सम्पतीलाई कला र सस्कृतीको संरक्षणमा लगाउनु एक उदाहरणीय काम भएको भनेका थिए भने शिक्षाविद् केदारभक्त माथेमाले रवीन्द्र पुरी फाउन्डेसनले शिक्षाको क्षेत्रमा समेत उल्लेखनीय योगदान पुर्याएकोप्रती आभार प्रकट गरे । त्यसैगरी नेपालका लागि जर्मन राजदूतले रवीन्द्र पुरी फाउन्डेसन लाई आफ्नो देशको सदैव साथ र सहयोग रहने आस्वासन दिएका थिए ।

  कार्यक्रममा आफ्नो मन्तव्य राख्दै समाजसेवी एवं संरक्षणविद रवीन्द्र पुरीले रवीन्द्र पुरी फाउन्डेसन एउटा सपना देख्ने र  कर्म गर्ने प्लेट्फर्म भएको भन्दै यसले १० वर्षमा गरेका कामबारे बताएका थिए । उक्त अवसरमा पुरीले आफ्नो आगामी लक्ष्य ३ वटा हजार भएको भनेका थिए । “रवीन्द्र पुरी फाउन्डेसनलाई  हजार कर्मचारी काम गर्ने सस्थाको रुपमा विकास गर्ने, नेपाल भोकेसनल एकेडेमी मार्फत बर्षमा १ हजार शीपयुक्त जनशक्ति उत्पादन गर्ने र प्रत्येक वर्ष कम्तीमा १ हजार युवालाई बिदेशमा दुख पाउन जानबाट रोक्ने प्रतिवद्धता प्रकट गर्दछु ।” पुरीले भने । उक्त अवसरमा पत्रीका नमुना घर र कविता संग्रह रेड मूनको बिमोचन समेत गरिनुका साथै विविध मनोरञ्जनत्मक एवम सन्देशमूलक प्रस्तुती प्रदर्शन गरिएको थियो ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...

  चाँगुनारायणका उपप्रमुखको तलब र भत्ता, स्कूले विद्यार्थीलाई पोशाक र जुत्ता

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकाका उपप्रमुख रमेश बुढाथोकीले आफूले पाउने तलब भत्ताको रकम विद्यालय पढ्ने बाबुनानीहरुको लागि...