News Portal

 • भक्तपुरमा तीनदिने शैक्षिक प्रदर्शनी सुरु

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२२ माघ २०७६
  ७५९ पटक
  २२ माघ २०७६

  भक्तपुर । बुधबारदेखि भक्तपुरमा तीनदिने शैक्षिक प्रदर्शनी सुरु  भएको छ। ख्वप माविको २० औं, ख्वप कलेजको १८ औं र शारदा क्याम्पसको २९ औं वार्षिकोत्सवको अवसरमा प्रदर्शनी सुरु हुन लागेको हो। कलेजका प्राचार्य रूपक जोशीले प्रदर्शनमा करिब १० हजारले अवलोकन गर्ने अपेक्षा रहेको बताए। प्रत्येक वर्ष सञ्चालन हुँदै आएको प्रदर्शनीको क्रममा गतवर्ष करिब आठ हजारले अवलोकन गरेका थिए।

  प्रदर्शनी अवलोकन गर्न काठमाडौं उपत्यकाका, ललितपुर र भक्तपुरसहित उपत्यकाबाहिरबाट पनि विद्यार्थीको सहभागीता हुने उनले बताए। अवलोकन गर्नआउने विद्यार्थीबाट कुनै शुल्क नलिने प्राचार्य जोशीले जनाए। प्रदर्शनीमा कलेजमा विज्ञान, व्यवस्थापन, मानविकी, शिक्षा र कानुन संकायमा कक्षा ११ देखि स्नातकोतर तहसम्मका विद्यार्थी सहभागी हुने छ।

  विद्यार्थीले बनाएका सयौं स्टलबाट त्यस क्रममा हुने प्रचार्य जोशीले बताए। भक्तपुर नगरपालिका–६ मा रहेको कलेजको प्रांगनमा प्रदर्शनी हुनेछ। यसअघि प्रदर्शनीका लागि एक सय ५७ सदस्यीय वार्षिकोत्सव तयारी समिति गठन गरिएको थियो। प्रदर्शनी कार्यक्रमलाई व्यवस्थित गर्नका लागि विभिन्न २१ वटा उपसमितिहरूसमेत गठन गरिएको छ।

  गत माघ ११ गतेदेखि प्रदर्शनीको पूर्वसन्ध्यामा भक्तपुर जिल्लास्तरीय विभिन्न प्रतियोगिता पनि सुरु भएका थिए। कक्षा ८ देखि १२ कक्षासम्मका विद्यार्थीबीच बक्तृत्वकला, चित्रकला, हाजिरीजवाफलगायतका प्रतियोगिता सञ्चालन गरिएको थियो। यस अवसरमा विभिन्न आन्तरिक प्रतियोगिता अझैपनि सञ्चालन भइरहेको बताइएको छ।

  प्रदर्शनीको उद्घाटन नेपाल मजदुर किसान पार्टीका अध्यक्ष नारायणमान विजुक्छेले गर्ने आयोजकले जानकारी दिएको छ। कार्यक्रमको तयारी अन्तिम चरणमा पुगेको प्रचार्य जोशीले जानकारी दिए। यो कार्यक्रमबाट विद्यार्थीले नयाँ ज्ञान सिप प्राप्त गर्ने विद्यालयको विश्वास रहेको छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...

  सिडिओ छोडेर भक्तपुरको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा भट्टराई

  निजामती सेवाका उपसचिव बसन्त भट्टराई सिडिओ छोडेर स्थानीय सरकारको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा सरुवा भएका छन्...

  उपचाररत उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्न नपाइने

  प्रधानमन्त्री पुष्प कमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन्...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड अस्पताल पुगेर लिए उपप्रधान एवं गृह मन्त्री श्रेष्ठको स्वास्थ्य बारे जानकारी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन् ।बुधवार...