News Portal

 • शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रको महानिर्देशकमा डा. तुलसी थपलिया

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२४ माघ २०७६
  ११९६ पटक
  २४ माघ २०७६

  भक्तपुर । शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रको महानिर्देशकमा डा. तुलसी थपलियाले जिम्मेवारी पाएका छन् ।

  महानिर्देशक बाबुराम पौडेल यही माघ १७ गते जागिरबाट निवृत्त भएपछि डा. थपलियालाई सो जिम्मेवारी दिइएको हो । उनलाई आज (२४ माघमा) शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयले केन्द्रको महानिर्देशक बनाइएको पत्र थमाएको हो । यस अघि केन्द्रका उपमहानिर्देशक रहेका डा. थपलिया गत असोजसम्म शिक्षक सेवा आयोगमा प्रशासकीय प्रमुखको भूमिकामा थिए ।

  मुलुकको शासन प्रणाली संघीय संरचनामा बदलिएको अवस्थामा संघीय (केन्द्रीय) निकायको फेरिएको भूमिकालाई आत्मसाथ गरी प्रभावकारी सेवा प्रदायकका रुपमा काम गर्ने आफ्नो योजना रहेको उनले सुनाए । ‘भएकै कार्यक्रमलाई प्रभावकारी र शिक्षाको व्यवस्थापनलाई समन्वयकारी बनाउनु पर्नेछ,’ डा. थपलियाले भने, ‘ठूला निकायहरु गाभिएर एउटै बनेको शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रलाई सुदृढ बनाउन आन्तरिक टिम मिलाएर काम गरिनेछ ।’

  काभ्रेपलाञ्चोक जिल्लाको तत्कालीन सस्र्यूखर्क गाविस तथा हाल तेमाल गाउँपालिकाका स्थायी निवासी डा. थपलियाले २०४५ बाट अधिकृतका रुपमा सरकारी जागिरमा प्रवेश गरेका थिए । शैक्षिक जनशक्ति तथा विकास केन्द्रमा लामो समयसम्म रहँदै शिक्षा मन्त्रालयको विद्यालयक्षेत्र सुधार कार्यक्रम (एसएसआरपी) को ‘कोर टिम’को समेत नेतृत्व लिएको अनुभव उनीसित छ ।

  शिक्षक सेवा आयोगमा दुई वर्ष रहेर महत्वपूर्ण काम सम्पन्न गर्न सकेका डा. थपलियालाई शिक्षा सेवामा विद्वत व्यक्तिका रुपमा हेर्ने गरिन्छ । उनी आयोगमा रहँदा अनलाइन फारम भराउने प्रणालीको स्थापना, विषयगत शिक्षकको लाइसेन्स र आन्तरिक तथा खुला परीक्षा सम्पन्न हुन सकेको थियो । करिव २७ हजारभन्दा बढी परीक्षार्थीले परीक्षामार्फत् स्थायी शिक्षक हुने मौका पाएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...

  सिडिओ छोडेर भक्तपुरको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा भट्टराई

  निजामती सेवाका उपसचिव बसन्त भट्टराई सिडिओ छोडेर स्थानीय सरकारको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा सरुवा भएका छन्...

  उपचाररत उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्न नपाइने

  प्रधानमन्त्री पुष्प कमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन्...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड अस्पताल पुगेर लिए उपप्रधान एवं गृह मन्त्री श्रेष्ठको स्वास्थ्य बारे जानकारी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन् ।बुधवार...