News Portal

 • भक्तपुर खरिपाटीका बासिन्दाको प्रश्न, ‘हावाले कोरोना भाइरस ल्यायो भने के गर्ने ?’

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२८ माघ २०७६
  ११३८ पटक
  २८ माघ २०७६

  भक्तपुर । कोरोना भाइरसबाट अति प्रभावित चीनको हुबे प्रान्तबाट उद्धार गरी ल्याइने नेपालीहरूलाई काठमाण्डू उपत्यकाका विभिन्न चार स्थानमा ‘क्वारन्टीन’ मा राख्ने सरकारको योजना छ । भक्तपुरको खरिपाटीस्थित नेपाल विद्युत् प्राधिकरणस्थित तालिम केन्द्रसहित ती स्थानमा पूर्वाधार निर्माण तथा सरसफाइको काम भइरहेको स्वास्थ्य मन्त्रालयका अधिकारीहरूले जनाएका छन् ।

  तर खरिपाटीका स्थानीयवासीले सरकारले आफ्नो ठाउँमा “बिना जनचेतना” कोरोना भाइरसको प्रकोप भएको क्षेत्रबाट आएका मानिसलाई ल्याएर राख्न लागेको भन्दै असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् । चीनमा मानिसहरूको मृत्यु भइरहेको बाहेक कोरोनाभाइरसबाट कसरी जोगिने भन्ने आफूलाई थाहा नभएको उनीहरू बताउँछन् ।

  स्थानीयवासी भवानी काफ्ले भन्छिन् -‘चुप लागेर ल्याएर थन्क्याएको भए के ल्यायो, कहाँबाट ल्यायो, के रोग हो ?  हामीलाई थाहा हुँदैनथ्यो । यस्तो भयानक रोग फैलिदै छ, भनेर डर र त्रास फैलाइदिने अनि सर्दैन पनि भन्ने ?’घरकै छेउमा ल्याएर राखिदिएपछि बोल्दा पनि हावाले लाने उनको भनाइ छ ।

  आफुहरुलाई डर लागिरहेको उनले बताइन् ।

  स्थानीय चन्द्रलक्ष्मी प्रजापति भन्छिन्, -‘उनीहरुमा रोग नभए त ठीकै हो तर रहेछ भने त एकजनाबाट सबैमा सर्ने भयो नि ।’अर्की स्थानीय गंगा लामिछाने भन्छिन् -‘उनीहरु पनि नआए कहाँ जाउन, आए रोग सर्ने डर भो ।’हामी घरभित्रै लुकेर बस्न मिल्दैन अनि कसरी बाच्ने त ?उनले प्रश्न गरिन् । ‘मान्छे त थुनिएला, तर बस्तुभाउलाई त खान दिनु प¥यो नि ।’ उनले भनिन् ।

  तपाइहरु नडराउनुस् केही परे हामी छौं भनेर आजसम्म कोही नआउनु अचम्म छ स्थानीय गंगाप्रसाद श्रेष्ठले भने ।

   

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सिरोहियाको पक्षमा उभिए सांसद थापा : ओलीमाथि आक्रोश, प्रचण्डप्रति गुनासो

  नेपाली कांग्रेसका तर्फबाट निर्वाचित भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापा कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष...

  अनुमती मागेरै रोए महर्जन

  ललितपुर, १० जेठ २०८१ । मञ्च धुमधामले सजाइएको थियो । छेउमै नौमति बाजा घन्किरहेको थियो...

  स्थानीयले नियन्त्रणमा लिए मालबाहक टिपर

  बिशाल बस्नेत, महोत्तरी । अवैधानिकरुपमा नदीजन्य  पदार्थ ओसारपसार गरिरहेका टिपरहरुलाई स्थानीयहरुले नै नियन्त्रणमा लिएर प्रहरीलाई...

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...

  पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय स्काउट क्याम्प हुने

  काभ्रेको पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय वृहत स्काउट क्याम्प हुने भएको छ । नेपाल स्काउट पाँचखाल नगर...