News Portal

 • नेपाल सरकार जिन्दावाद, नेपाल आर्मी जिन्दावाद! भन्दै १७५ जना क्वारेन्टाइनबाट विदा

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता१९ फागुन २०७६
  ११४३ पटक
  १९ फागुन २०७६

  भक्तपुर । चीनको वुहानबाट उद्दार गरेर क्वारेन्टाइनमा राखिएका १७५ जनामा कोरोना संक्रमण नभएको पुष्टि भएको छ ।१४ दिनसम्म क्वारेन्टाइनमा राखेपछि उनीहरुको स्वास्थ्य परीक्षण गरिएको थियो ।

  चीनको वुहानमा कोरोना संक्रमण फैलिएपछि सरकारले त्यहाँ रहेका १७५ जनालाई ४ फागुनमा उद्दार गरेको थियो । उनीहरुलाई भक्तपुर, खरिपाटीस्थित नेपाल विद्युत प्राधिकरणको तालिम केन्द्रमा बनाइएको क्वारेन्टाइनमा राखिएको थियो ।नेपाल ल्याए लगतै गरिएको परीक्षणमा पनि नेगेटिभ रिपोर्ट आएको थियो ।

  सोमबार विहानदेखि सबैलाई कतिबेला रिपोर्ट आउँछ भन्ने कुराले अत्याएको थियो। रिपोर्ट लिएर स्वास्थ्य राज्यमन्त्री नवराज रावतसहित, भक्तपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डे तथा क्वारेन्टाइनको स्वास्थ्य जिम्मेवारी सम्हालेको नेपाली सेनाको टोली सोमबार दिउँसो क्वारेन्टाइनस्थल पुगेको थियो।

  क्वारेन्टाइन परिसरमा सबैजनालाई जम्मा पारियो। उनीहरु भेला हुँदा होर्डिङ बोर्डबाट सबैजना स्वास्थ्य रहेको सन्देश सम्प्रेषित भइसकेको थियो। त्यसमा लेखिएको थियो, ‘खरिपाटी क्वारेन्टाइन स्थलमा १४ दिन बिताउनुहुने सम्पूर्ण महानुभावहरुलाई सुस्वास्थ्य तथा दीर्घायुको कामनासाथ विदाई गर्दछौं।’

  लगत्तै नेपाली सेनाको स्वास्थ्यकर्मी टोलीको नेतृत्व गरिरहेका नवीन फुयालले पनि सबैजनाको रिपोर्ट नेगेटिभ रहेको सुनाए। सबैले खुसीले ताली बजाए। एक आपसमा खुसी साटे। कति घरपरिवारमा खबर पठाउन फोन गर्न थाले। कति सामूहिक तस्बिर खिच्न त कति सामाजिक सञ्जालमा अपडेट गर्नतिर लागे।

  सबैलाई विदाई गर्दा स्वास्थ्य राज्यमन्त्री रावत पनि खुसी देखिए। उनले भने, ‘यो सरकारका निम्ति एकदमै खुसियालीको दिन हो। चीनमा हुँदा तपाईंका अभिभावकहरु मन्त्रालयको ढोका घच्घचाउन पुगेको मलाई अहिले पनि याद छ। हामीले सरकार, मन्त्रालय जिम्मेवार छ, तत्काल ल्याउँछौं भनेका थियौं,’ उनले भने, ‘तपाईंहरुलाई आज स्वस्थ्य रुपमा विदाई गर्न पाउँदा हर्षित छौं।’

  घर जान चाहनेहरुलाई बल्खु, सुन्धारा, नयाँ बसपार्क तथा कलंकीसम्म क्वारेन्टाइनकै बसले पुर्‍याइदिने व्यवस्था गरिएको थियो । क्वारेन्टाइनबाट निस्किँदै गर्दा उनीहरुले नारा लगाए, नेपाल सरकार जिन्दावाद, नेपाल आर्मी जिन्दावाद!

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देश वृद्धाश्रम बन्ने खतरा रहेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठको खुलासा

  काठमाडौँ । उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले युवाहरू बिदेसीने र उतै पलायन हुने क्रम बढेकोले...

  भक्तपुरको समाजलाई बुद्धिजीवीकरण गर्न र अनुशासित बनाउन स्काउट महत्त्वपूर्ण

  भक्तपुर । भक्तपुुरका नवनियुक्त स्काउटहरुलाई पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल...

  अस्पतालमा रुद्री !

  भौतिकवादको थलो अस्पतालमा भगवान शिवको आरधना गर्दै रुद्री पूजा गरिएको छ । वागमती प्रदेश सरकारको...

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...