News Portal

 • सूर्यविनायकका मेयरद्वारा घरभाडा मिनाहाकाे घाेषणा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता सूर्यविनायक,२२ चैत
  १७१६ पटक
  सूर्यविनायक,२२ चैत

  सूर्यविनायक नगरपालिकाका मेयरले घर बहालमा बस्नेलाई घर भाडा मिनाहाको घोषणा गरेका छन् । मेयर बासुदेव थापाले शनिवार सामाजिक संजाल मार्फत यस्तो घोषणा गरेका हुन् ।

  उनले नगरभित्र भाडामा रहनेका लागि भने सो घोषणा गरेका होइनन् । सूर्यविनायक नगर प्रमुख थापाले काठमाडौं महानगरपालिका ३१ स्थित आफ्नो ब्यक्तिगत घरमा भाडा लिएर बस्नेहरु सबैसंग भाडा नलिने बताएका हुन् । उनले आफ्नो घरकाे ६ फल्याट भाडामा लगाएका छन् जसमा ६ परिवार बसिरहेका छन् । ”उनीहरु सबैसंग चैत्र महिनाको घरभाडा नलिने निर्णय गरेको हुँ।” मेयर थापाले भने । घर वहालमा बस्नेहरुको घरभाडा नलिनु भन्ने नेपाल सरकारको सुझावलाई समर्थन गर्दै आफूले यस्ताे घोषणा गरेकाे उनले बताएका छन् ।

  नगर प्रमुख थापाले आफ्नो नगर भित्रका घरधनीले समेत घर बहालमा बस्नेकाे भाडा मिनाहा गर्ने बिस्वास ब्यक्त गरे । विश्वब्यापी महामारीकाे रुपमा फैलिएकाे काेराेना भाइरसको प्रकोपको बेलामा सक्नेले सेवाभाव बढाउनुपर्ने उनकाे भनाइ छ । ”घरधनीका पनि आफ्ना समस्या होलान्, सक्नेलाई याे बेला मन खाेलेर सहयाेग गर्न र घरभाडा नलिन म अनुराेध गर्छु ।” भक्तपुर पोस्टसंग उनले भने ।

  नगर प्रमुख थापाले लकडाउनका कारण दैनिक ज्यालादारी गर्ने मजदुरले खान नपाउने समस्या सूर्यविनायकमा नरहने समेत जिकिर गरे । ”हामीले उहाँहरुकाे लिस्टिङ गरी राहतको पोका वितरण गरिरहेका छौं । पर्सीसम्म छ हजार मजदुरलाई हामी राहत पुर्याउछौं ।” उनले भने । प्रमुख थापाका अनुसार राहतको प्रत्येक पोकामा चामल, दाल, चिउरा,नुन, तेल, मस्याैरा, साबन लगायतका सामान रहेकाे छ । ”हामीले दिइरहेको राहतले ४ जनाको परिवारलाई कम्तिमा पन्ध्र दिन खान पुग्छ ।” मेयर थापाले जानकारी गराए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...